BYLI... OBECNI... > BYŁEM ŚWIADKIEM... nasze historie

Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy

<< < (68/69) > >>

Cytryna:

--- Cytat: salvat w 31 Maj, 2019, 05:57 ---Zgadza się. Tylko są tutaj i tacy, w których kierunku nie warto nawet splunąć, nie mówiąc o wdawaniu się w dyskusję.

--- Koniec cytatu ---

Na wartościowość człowieka składa się mnóstwo czynników.Takie mnóstwo,że wirtualnie niezmiernie ciężko byłoby mi wysnuć powyższy wniosek.Ba! nawet bałabym się tego :( Łatwo jest  rzucić zdanie.Jednak gdybyśmy się spotkali w realu,wątpię ,by takie słowa padły w kontakcie twarzą w twarz.Chyba,że znamy osobę-jednak wtedy trzeba by było ująć to raczej osobiście i powiedzieć "DLA MNIE nie warto splunąć w twoim kierunku,nie mówiąc o wdawaniu się w dyskusję".Pewnie nie znam wszystkich faktów,okoliczności,ąle swoje zdanie moge wyrazić :)

Villa Ella:
Podobnie, jak Cytryna, jestem przeciwna ocenianiu wartościowości człowieka, po kilku wpisach na forum. Uważam, że każdy ma swoją wartość. Czasem osoby, z pozoru przeciętne, potrafią dać innym więcej, niż ci, którzy tylko wiele mówią... Jedni podają wiele cennych informacji inni dzielą się swoimi doświadczeniami, lub radami. Nigdy nie wiadomi, co będzie impulsem do tego, aby ktoś podniósł głowę i uwolnił się od wpływu sekty. Niby na forum, coraz mniej się dzieje w temacie informowania o orgu, ale za to nasi użytkownicy (byli i obecni) , pojawiają się w prasie, radiu, telewizji, necie i trafiają ze swoim świadectwem, do o wiele większej rzeszy odbiorców, niż gdybyy udzielali się wyłącznie tutaj. Wartościowanie kogoś, tylko dlatego, że ma zbieżne z nami poglądy lub nie, świadczy o wartości osoby oceniającej.
Co do Dianne - swego czasu filmik z nią, w roli głównej, wpłynął na mnie bardziej, niż kilka kanałów na yt, gdzie powtarzane jest to samo, tylko przez różnych użytkowników. A niektórzy, co widać wyraźnie, korzystają z forum i poruszają kwestie, tuż po tym, jak znajdą się one na forum. I to czasem w ich omawianiu, używają argumentów stąd. Nie twierdzę, że to nie trafia do potrzebujących. Może akurat ten sposób, dla niektórych jest najlepszy...
Tak, czy inaczej. Wszystkim odchodzącym, życzę powodzenia, a zostającym, napełniania forum treścią wartościową dla innych.

salvat:
O wartości człowieka świadczy to jak traktuje innych, a nie od ilości przekazanych informacji. To co pokazał ostatnio "przywódca spisku" świadczy jednoznacznie, że ze swymi naśladowcami traktuje ludzi jak gówno.

DeepPinkTool:

--- Cytat: salvat w 31 Maj, 2019, 05:57 ---Zgadza się. Tylko są tutaj i tacy, w których kierunku nie warto nawet splunąć, nie mówiąc o wdawaniu się w dyskusję.

--- Koniec cytatu ---

Ja mam zwyczaju nie spluwać w kierunku ludzi. Żyję na tym świecie dość długo i nauczyłem się tego, że najwięcej nauczyć się można od ludzi o innych poglądach niż moje. Ale do tego trzeba mieć otwarty umysł. Ponadto,  z tego co wiem,być może się mylę, ale plucie w kierunku człowieka w naszej kulturze świadczy bardziej o plującym niż opluwanym.  ;)

salvat:
Widzę, że niektórzy nie chwycili przekazu...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej