Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Arcybiskup Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej pozytywnie o ŚJ  (Przeczytany 2041 razy)

Offline julia7

Arcybiskup Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej pozytywnie o ŚJ
« dnia: 21 Kwiecień, 2019, 22:07 »
Cześć. Znalazłam w sieci takowy filmik (dwie minuty z okładem trwa):

Co myślicie? Dla mnie trochę to dziwne, że arcybiskup tak chwali tych Świadków... Nie mogę wygooglać czy to na pewno arcybiskup. Wspomoże ktoś ze znajomością rosyjskiego?


Offline Sebastian

Odp: Arcybiskup Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej pozytywnie o ŚJ
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Kwiecień, 2019, 22:45 »
ale z jakiej pozycji "chwali"? twierdzi że nauczanie ŚJ jest zgodne z Biblią? A może zazdrości im umiejętności w zamiataniu pedofilii pod dywan albo zazdrości umiejętności menedżerskich ich przywódcom?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Arcybiskup Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej pozytywnie o ŚJ
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Kwiecień, 2019, 23:09 »
(mtg); wydaje się z mojego punktu przesłuchania- to głos nałożony, perfekcyjnie

Rosyjska Cerkiew Prawosławna nazwała Świadków Jehowy niebezpieczną sektą i popiera zakaz jej działania w Federacji Rosyjskiej.
http://xportal.pl/?p=29213
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień, 2019, 23:14 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Asturia

Odp: Arcybiskup Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej pozytywnie o ŚJ
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Kwiecień, 2019, 23:10 »
filmik ma napisy po polsku, nie wiadomo czy to arcybiskup bo on nic nie mówi o sobie tylko w tytule filmiku jest informacja o tym, duchowny jak duchowny, brak wiedzy, reprezentant kolejnej o dużo większej sekty, religii prawosławnej, Jehowa to imię Boga, chwali świadków że noszą to imię, dobrze że tez nie pochwalil za to że u świadków Jezus jest tylko aniołem, chwali za wysokie normy moralne porównując ich z katolikami, protestantami czy prawosławnymi, pewne to jakiś odstępca z kościoła prawosławnego  ;D ;D ;D


ścieżka audio jest oryginalna, na 100% te słowa wypowiada duchowny
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień, 2019, 23:17 wysłana przez Asturia »


Offline Terebint

Odp: Arcybiskup Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej pozytywnie o ŚJ
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Kwiecień, 2019, 00:41 »
Co myślicie? Dla mnie trochę to dziwne, że arcybiskup tak chwali tych Świadków... Nie mogę wygooglać czy to na pewno arcybiskup. Wspomoże ktoś ze znajomością rosyjskiego?
Tak, jak pisałem ja i wielu innych ludzi w innych wątkach, prześladowania wobec śJ są zawsze głupie nie tylko dlatego, że prześladowania są głupie same w sobie ale i że im będą przysparzać zwolenników.
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline kłapouchy

Odp: Arcybiskup Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej pozytywnie o ŚJ
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Kwiecień, 2019, 11:07 »
Jest arcybiskup o tym imieniu i nazwisku, ale nie w tradycyjnej Cerkwi tylko jakiejś "reformowanej", ale nie podejmuję się stwierdzenia czy to ten sam co na tym filmie. Strona jego i jego cerkwii: https://archbishopsergeyzhuravlev.jimdo.com/

PS. Wystarczy "zangielszczyć" pisownię nazwiska i wpisać w google np Sergey Zhuravlev archbishop to można znaleźć o nim trochę informacji. 


Offline Panter

Odp: Arcybiskup Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej pozytywnie o ŚJ
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Kwiecień, 2019, 14:36 »
Jest arcybiskup o tym imieniu i nazwisku, ale nie w tradycyjnej Cerkwi tylko jakiejś "reformowanej", ale nie podejmuję się stwierdzenia czy to ten sam co na tym filmie. Strona jego i jego cerkwii: https://archbishopsergeyzhuravlev.jimdo.com/

PS. Wystarczy "zangielszczyć" pisownię nazwiska i wpisać w google np Sergey Zhuravlev archbishop to można znaleźć o nim trochę informacji.

Na tej stronie jest ciekawa informacja na rzecz omawianego "arcybiskupa"
Cytuj
Będąc rektorem kościoła św. Bazylego w obwodzie briańskim, w 1996 r. Ojciec Sergiusz doświadczył powrotu do Słowa Bożego i osobistego przebudzenia. W tym samym 1996 roku Siergiej Jurijowicz Żurawlew opuścił ROC Patriarchatu Moskiewskiego z powodów ideologicznych, a kilka miesięcy później został oskarżony o tzw. „Herezja zielonoświątkowa”.

Ze względu na rozpoczęte prześladowania i groźbę przemocy fizycznej ze strony tradycyjnych duchownych prawosławnych Siergiej Jurijowicz Żurawlew i jego rodzina zostali zmuszeni do opuszczenia Rosji na Ukrainę na polecenie i wsparcie księdza Kościoła katolickiego, księdza Józefa Gunchagi, oddanego misjonarza ze Słowacji. (automatyczne tłumaczenie Google)


A tu jest jego jego kanał na YT z oryginalnym filmikiem na temat prześladowań SJ
« Ostatnia zmiana: 22 Kwiecień, 2019, 14:41 wysłana przez Panter »


Offline Opatowianin

Odp: Arcybiskup Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej pozytywnie o ŚJ
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Kwiecień, 2019, 14:52 »
Tylko czy biedny naiwniaczek zdaje sobie sprawę, że ta jego żarliwa miłość do ŚJ nie jest odwzajemniona, że dla nich to taki sam przyszły "gnój na roli", jak każdy nie będący poddanym warwickich "braci archanioła" ???
« Ostatnia zmiana: 22 Kwiecień, 2019, 15:05 wysłana przez Opatowianin »


Offline zenobia

Odp: Arcybiskup Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej pozytywnie o ŚJ
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Kwiecień, 2019, 20:04 »
Swiadkowie przesyłają sobie ten filmik.
Tez taki dostałam ,od znajomej co mi zawsze cos podrzucała, ale spytałam tylko czy słyszała o zamachach na katolikow ?
Parę dni milczy , więc moze a sobie spokoj  :)


Offline Opatowianin

Odp: Arcybiskup Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej pozytywnie o ŚJ
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Kwiecień, 2019, 07:11 »
Cytuj
Będąc rektorem kościoła św. Bazylego w obwodzie briańskim, w 1996 r. Ojciec Sergiusz doświadczył powrotu do Słowa Bożego i osobistego przebudzenia. W tym samym 1996 roku Siergiej Jurijowicz Żurawlew opuścił ROC Patriarchatu Moskiewskiego z powodów ideologicznych, a kilka miesięcy później został oskarżony o tzw. „Herezja zielonoświątkowa”.

Ze względu na rozpoczęte prześladowania i groźbę przemocy fizycznej ze strony tradycyjnych duchownych prawosławnych Siergiej Jurijowicz Żurawlew i jego rodzina zostali zmuszeni do opuszczenia Rosji na Ukrainę na polecenie i wsparcie księdza Kościoła katolickiego, księdza Józefa Gunchagi, oddanego misjonarza ze Słowacji. (automatyczne tłumaczenie Google)

Z niego taki biskup prawosławny, jak z Wojciecha Kolma biskup katolicki ;D ;D ;D