BIBLIOTEKA > WARTO WIEDZIEĆ - WARTO ZNAĆ

Lustra nie ma. Opowieść o wychodzeniu z sekty i życiu po niej.

(1/3) > >>

SJ23:
Dzisiaj wrzuciłem ostatnią część mojej "telenoweli" pt. Lustra nie ma.

Jeśli ktoś ma ochotę przeczytać to tutaj link do części: 1: http://sj23.blox.pl/2017/12/Lustra-nie-ma-czesc-I.html
Pozstałe części w tym samym miejscu.

Ta opowieść chyba nie jest dla wszystkich. Raczej dla dorosłych.
Ostrzegam, że sporo wulgaryzmów, zachowań nieobyczajnych i substancji nielegalnych.

Dwaj główni bohaterowie Jonatan i Mateusz to mężczyźni po 30, związani w różny sposób ze Świadkami Jehowy. Opisuję perypetie ich spotkania na emigracji w Cardiff. Obaj próbują ułożyć sobie życie, ale za bardzo nie wiedzą jak. Jonatan niby dawno uwolnił się od wpływu religii na życie, jest zadeklarowanym ateistą, ale ma problem ze sobą i z narkotykami. Natomiast Mateusz, którego wyrzucono z ruchu religijnego jest zagubiony i psychicznie zniszczony. Myśli o samobójstwie. Jonatan wyciąga do niego pomocną dłoń. Panowie chodzą na imprezy, prowadzą dyskusje filozoficzne, kłócą się, pracują, konsumują a to wszystko na tle smutnego obrazu nieszczęśliwej i zakompleksionej polskiej emigracji w UK.

Jeśli ktoś ma jakieś uwagi, refleksje itp. To zapraszam do podzielenia się.

bene:

--- Cytat: SJ23 w 18 Kwiecień, 2018, 01:49 ---Dzisiaj wrzuciłem ostatnią część mojej "telenoweli" pt. Lustra nie ma.

--- Koniec cytatu ---
Już myślałem że coś sobie pooglądam a tu czytać trzeba żadna tam tele tylko lub aż nowela. A tak ogólnie to szacun, że ci się chce

Brat Furtian:
Twoje wpisy przerabiaj na artykuły do czasopism o profilu socjologiczno - psychologicznym . Są bardzo wartościowe i mogą pomóc zrozumieć świadków " badaczom z zewnątrz.

Twój wpis "Jak Świadkowie Jehowy nadają sens życiu", to szczególnie cenne i w miarę obiektywne obserwacje "owcy co podniosła głowę w pędzonym stadzie"...

Pisz "J-23" bo masz nie tylko o czym ale też wiesz jak, to robić sugestywnie...

SJ23:

--- Cytat: bene w 18 Kwiecień, 2018, 08:01 ---Już myślałem że coś sobie pooglądam a tu czytać trzeba żadna tam tele tylko lub aż nowela. A tak ogólnie to szacun, że ci się chce

--- Koniec cytatu ---
No przykro mi, tak naprawdę wszyscy wolą teraz oglądać, niż czytać. Zawsze możemy coś nakręcić w razie czego
--- Cytat: Brat Furtian w 18 Kwiecień, 2018, 08:29 ---Twoje wpisy przerabiaj na artykuły do czasopism o profilu socjologiczno - psychologicznym . Są bardzo wartościowe i mogą pomóc zrozumieć świadków " badaczom z zewnątrz.

Twój wpis "Jak Świadkowie Jehowy nadają sens życiu", to szczególnie cenne i w miarę obiektywne obserwacje "owcy co podniosła głowę w pędzonym stadzie"...

Pisz "J-23" bo masz nie tylko o czym ale też wiesz jak, to robić sugestywnie...

--- Koniec cytatu ---
:)
No nie wiem czy czasopisma socjlogiczno-psychologiczne by mi coś opublikowały. Ale jeżeli są jakieś to naprawdę chętnie :)
Nie wiem czy jest też wielu "badaczy z zewnątrz". Mam nadzieję, że są. Ale takich naprawdę obiektywnych w sensie naukowym badaczy Świadków Jehowy w Polsce jeszcze nie spotkałem.

Dzięki za miłe słowa. 

bene:

--- Cytat: SJ23 w 18 Kwiecień, 2018, 18:24 ---No przykro mi, tak naprawdę wszyscy wolą teraz oglądać, niż czytać. Zawsze możemy coś nakręcić w razie czego:)

--- Koniec cytatu ---
Trzymam za słowo.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej