BYLI... OBECNI... > DZIECIŃSTWO I DORASTANIE WŚRÓD ŚJ...

Materiały pomocne przy wychowywaniu dzieci – dla przebudzonych rodziców

<< < (4/5) > >>

Kleryk:

--- Cytat: Alicja w 13 Kwiecień, 2018, 12:10 ---U ŚJ edukacja seksualna to jakiś koszmar, masturbacja według nich to grzech, więc młodzież czuje się w związku z tym nieczysta, często czuje do siebie pogardę, a poczucie winy związane z czymś co powinno być traktowane jako coś naturalnego często wpędza w depresje i zakrzywia postrzeganie własnej seksualności. O sposobach antykoncepcji nie edukuje się prawie wcale, bo przecież za seks przed ślubem się wyklucza, więc nastoletnich rodziców mają w większości z głowy, było nie uprawiać seksu :D No i wiadomy temat - orientacje płciowe inne niż heteroseksualna są demonizowane, przez co młoda osoba ma wręcz myśli samobójcze, bo nie potrafi się zmienić dla Jehowy.

--- Koniec cytatu ---

Poruszyłaś bardzo ważny temat.
Edukacja seksualna proponowana przez organizację w najlepszym przypadku może skończyć się poczuciem winy.
Nie każdy wychowany w 'prawdzie' ma szczęście usłyszeć od rodziców, że w poznawaniu własnego ciała nie ma nic złego.

Mogę polecić dwie książki w tym temacie, (dla niektórych kontrowersyjne) które można omówić z dziećmi.

- Wielka księga siusiaków - Hojer Dan, Kvarnstrom Gunilla
- Wielka księga cipek - Hojer Dan, Kvarnstrom Gunilla

Gandalf Szary:

Mogę polecić dwie książki w tym temacie, (dla niektórych kontrowersyjne) które można omówić z dziećmi.
- Wielka księga siusiaków - Hojer Dan, Kvarnstrom Gunilla
- Wielka księga cipek - Hojer Dan, Kvarnstrom Gunilla


Ech! Za moich czasów były książki ,,Przysposobienie do życia w rodzinie" lub książka Wisłockiej ,,Sztuka kochania".

Kleryk:

--- Cytat: Gandalf Szary w 11 Maj, 2018, 21:23 ---

Ech! Za moich czasów były książki ,,Przysposobienie do życia w rodzinie" lub książka Wisłockiej ,,Sztuka kochania".

--- Koniec cytatu ---

Tak mi się skojarzyło z tym co napisał 'i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo' na wykopie :)

"Opowiem wam pewną historię
Mam lat 45, więc dojrzewanie padło na lata 80
Gdy biegaliśmy z kumplami po boisku to rozeszła się informacja, że po 20 będzie film, jakiś Czechosłowacki i będzie gola babka.
A że pojawi się niespodziewanie to jest szansa, że rodzice nie zdążą wygonić z pokoju.
Boisko szybko opustoszało.
Oglądam i jest w połowie filmu scena, zaniosło sie na sex i partner zapytał:
- chcesz bym spuścił roletę
Ona na to
- nie nie chce
-------
Kuźwa co to oznacza spuścić kobiecie roletę
Jak to się robi?
Rozumiecie PRL, komuna, niczego nie było, miasteczko 30;parę tysięcy, nic nie mieliśmy, żaluzja, roleta to było obce dla nas młodych słowo.
Nie mogłem zasnąć, raz że widziałem cycki a dwa, że nie wiedziałem jak się kobiecie spuszcza roletę.
Na drugi dzień na boisku, powoli się rówieśnicy schodzili i pytam co to oznacza, kumpel mówi
- no ja też o tym myślałem, nie wiem.
Debatowaliśmy, padały różne pomysły, przypuszczenia, nikt nie miał pewności
Pojawił się jeden kumpel, posłuchał co gadamy i mówi że to także zasłony na oknie.
Wszyscy umilkli i po chwilii, towarzystwo je*n śmiechem.
- Łosiu co ty wiesz o seksie, chłop chcę kobiecie spuścić roletę a ty o oknach pierd**
--------
Dzisiaj małolat odpala kompa i ma wszystko na tacy, my musieliśmy wzajemnie się edukować, jak któryś się czegoś dowiedział lub podpatrzył
Aż chce się powiedzieć kiedyś to były czasy."

zero1:
Ha, to u mnie we wtorki na 19oo biegliśmy do mnie do pokoju na podwórkowe oglądanie He-Men'a.
W następnych latach przyszedł okres na 'te' tematy, ale nie pojawiały się one na podwórku:-D

pies berneński:

--- Cytat: Kleryk w 26 Maj, 2018, 23:30 ---Dzisiaj małolat odpala kompa i ma wszystko na tacy
--- Koniec cytatu ---

A rozmowa ojca z synem leci mniej więcej tak:

 Tata do Jasia:
- Jasiu, pora porozmawiać o seksie.
- Dobra ojciec, co chcesz wiedzieć?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej