WSZYSTKO INNE > NAPISZ my znajdziemy odpowiedni dział

Nieśmiertelność: niespodzianka dla Jezusa od Jehowy.

(1/3) > >>

ihtis:
Lipcowa Strażnica do studium podaje (pogrubienie moje):

17 (...) co zrobił Jehowa? Uhonorował Jezusa w niespodziewany sposób — wskrzesił go i wyniósł „na wyższe stanowisko” oraz dał mu coś, czego do tamtej pory nie otrzymał nikt — nieśmiertelne życie duchowe *! (Filip. 2:9; 1 Tym. 6:16). Jehowa nagrodził go za wierną służbę w naprawdę niezwykły sposób!

Dla mnie to nowość. Czy dobrze rozumiem, że Jezus był "stworzeniem śmiertelnym" i dopiero w nagrodę od Jehowy otrzymał będąc na ziemi nieśmiertelność?
Ta strażnica, to apogeum bzdur. Co o tym myślicie

Opatowianin:
Za mojej bytności w orgu nauczano że Jehowa dał nieśmiertelność Jezusowi przy zmartwychwstaniu oraz daje ją 144000 podczas wzbudzania ich do życia w niebie. Aniołowie i owieczki drugiego sortu nawet niech o tym nie marzą!  :'(

Tusia:

--- Cytat: ihtis w 11 Kwiecień, 2018, 00:13 ---Lipcowa Strażnica do studium podaje (pogrubienie moje):

17 (...) co zrobił Jehowa? Uhonorował Jezusa w niespodziewany sposób — wskrzesił go

--- Koniec cytatu ---

Nie mógł wskrzesić czegoś, co wcześniej usunął z grobu:




Opatowianin:
Według wts został stworzony na nowo jako niewidzialny archanioł Michał. Na widok uczniów stwarzał sobie ciało (czasem z ranami). Wniebowstąpił niewidzialnie, choć uczniom wydawało się inaczej. W ten sam sposób zaczął być obecny w 1914 r.

Światus:
Jaka to była niespodzianka, można się przekonać z Biblii.

Jn 2:19 Jezus dał im taką odpowiedź: «Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo». 20 Powiedzieli do Niego Żydzi: «Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni?» 21 On zaś mówił o świątyni swego ci8ała. 22 Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.

Łk 20:34 Jezus im odpowiedział: «Dzieci tego świata żenią się i za mąż wychodzą. 35 Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić. 36 Już bowiem umrzeć nie mogą, gdyż są równi aniołom i są dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwychwstania.

Jak widać, dla Jezusa nie była to żadna nowość.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej