DYSKUSJE DOKTRYNALNE > LITERATURA... POKARM NA CZAS SŁUSZNY

Strażnica na lipiec (do studium)

<< < (12/13) > >>

Gandalf Szary:

--- Cytat: KaiserSoze w 12 Kwiecień, 2018, 18:09 ---To ja jeszcze raz w tej sprawie:
https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/straznica-do-studium-lipiec-2018/zachowanie-pary-bez-slubu-dzialania-sadownicze/

Wyobraźmy sobie sytuację: jest para, zakochani w sobie. Zbór wie, że są parą. Jedno z nich, albo oboje, doprowadzają do tego, że zostają ze sobą na noc sam na sam. Zaplanowali sobie, że dojdzie do "niemoralności". Jednak gdy już są sami w domu rusza ich sumienie i do niczego nie dochodzi. Nie "grzeszą". Sprawa jednak z jakiegoś powodu staje się znana i dociera do starszych. Artykuł z jw.borg mówi, że komitet sądowniczy zostanie powołany na podstawie wyraźnych poszlak. Zaznaczam, że nie ma dowodów, nie ma 2 świadków i nie ma przyznania się do winy. Są jedynie wyraźne poszlaki: oboje są parą oraz z góry to zaplanowali, i na podstawie tych poszlak dzieją się rzeczy.

Wg mnie sytuacja wcale nie jest taka nieprawdopodobna.

Jak wiemy, komitet sądowniczy powołuje się gdy grzech jest FAKTEM. Ma on sprawdzić szczerość skruchy i na tej podstawie ustalić czy grzesznik może pozostać w zborze, czy też ma być wykluczony. Jakie zatem są możliwe scenariusze?

1. Komitet stwierdza brak skruchy i wyklucza. Ktoś zostaje wykluczony pomimo tego, że NIE DOPUŚCIŁ SIĘ GRZECHU.
2. Komitet stwierdza szczerą skruchę i pozostawia w zborze. Skrucha wg komitetu jest szczera, mimo że DOTYCZY CZEGOŚ, CO SIĘ NIE WYDARZYŁO.

Nie wydaje się wam, że w obu przypadkach mamy do czynienia z umysłowym obłędem??

--- Koniec cytatu ---
[/b][/size]

Mnie zagrożono opcją nr 1 czyli wykluczeniem. Na wizycie pasterskiej dwóm starszym z mojego zboru powiedziałem, że moja kuzynka chciałaby zamieszkać u mnie w domu na kilka miesięcy. Dziewczę ze świata potrzebowała pomocy, a ja samotnik mam wolny pokój. Niestety Starsi zagrozili mi KS, ich argument: sam na sam w nocy pod jednym dachem z obcą kobietą. Są przesłanki do powołania komitetu i wykluczenia, nawet pomimo braku światków i dowodów.

ewa11:

--- Cytat: KaiserSoze w 30 Marzec, 2018, 16:19 ---Deser jest przepyszny.
Komitet za NIEMORALNOŚĆ można powołać nawet jest do niej NIE DOSZŁO a jedynie są poszlaki ze mogło dojść.

Jestem optymista. Zapewne zaraz zaczną stosować ta zasadę wobec pedofilii 😀


Ps. Chce loda...

--- Koniec cytatu ---
Ja też jestem optymistką. Jeśli poszlaki wystarczą do wykluczenia, to może będzie więcej wykluczeń (na podstawie tychże poszlak i domysłów), a w związku z tym organizacja może szybciej się zwinie.

WhySoLate:
„Zilustrujmy to przykładem. Wyobraź sobie, że pewien człowiek posadził w swoim ogrodzie mnóstwo pięknych kwiatów. Pewnego dnia jego córeczka zrywa jeden z nich i daje mu go w prezencie. Czy wcześniej ten kwiat nie był jego własnością? Jak dziewczynka mogła mu dać coś, co już do niego należało? Kochającemu ojcu takie pytania nie przyjdą nawet do głowy! Z radością przyjmie od córki prezent, bo jest on wyrazem jej miłości. Ten jeden kwiat będzie znaczył dla niego więcej niż wszystkie inne kwiaty w ogrodzie. Tak samo Jehowa cieszy się, kiedy bezwarunkowo oddajemy Mu swoje życie (Wyjścia 34:14).”

A zerwane kwiatki tak szybko więdną........

klara kot:



--- Cytat: WhySoLate w 03 Październik, 2018, 07:57 ---
A zerwane kwiatki tak szybko więdną........

--- Koniec cytatu ---

Nie podoba Wam się ten przykład? Czy Jezus, który podczas chrztu oddał swoje życie Bogu to też dał Mu kwiatek który "szybko zwiądł"? Czy czegoś nie zrozumiałam.
Ja myślę że ten przykład jest ok. Tylko ostatnie zdanie jest często podstawa do wymuszania pewnych niebiblijnych praktyk orgnaizacji

Kleryk:

--- Cytat: Helleboris w 15 Kwiecień, 2018, 00:58 ---Najlepiej jest jak komitet za niemoralność robi dwóch starych kawalerów

--- Koniec cytatu ---

Przypomniało mi się jak do starszego kawalera przychodzi młody glosiciel i mu mówi że ma problem z masturbacją :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej