INNE RELIGIE, WYZNANIA, ATEIZM... > KOŚCIOŁY CHRZEŚCIJAŃSKIE

WYSTAPIENIE z Kosciola Katolickiego .

(1/6) > >>

listonosz:
 Na fejsbuku krazy ostatnio informacja , jak wypisac sie z KK  .
Wyglada to na swego rodzaju demonstracje  polityczna srodowisk lewicowych  czy przeciwnych zaostrzaniu  prawa antyaborcyjnego .
Po prostu pokazanie "srodkowego palca" rozpolitykowanym ksiezom  badz  rozkatolicyzowanym politykom  ;D .
Wiecej informacji jak dokonac aktu apostazji tutaj  http://www.apostazja.info/index.php/procedura-b

Moje prywatne zdanie : cholernie to czasochlonne i stresujace  i raczej sie nie zdecyduje  , chociaz za katolika nigdy sie nie uwazalem (pomimo chrztu).
U SJ  jest pod tym wzgledem latwiej .

Sebastian:
hierarchowie są pasterzami a ich podopieczni są baranami - z takiej pozycji hierarchia patrzy na harce apostatów.

Ma taki nieszczęśnik duszę nieśmiertelną która będzie smażyła sie wiecznie w piekle więc trzeba wszelkimi sposobami za uszy wyciągnąć taką osobę z kłopotów w które szykuje się - przecież może "zmądrzeć" i wrócić do kościola, wyspowiadać się i pójść w gumiakach do nieba...

innymi słowami: z pkt widzenia hierarchii kościelnej utrudnianie apostazji jest robieniem przysługi wobec czyjejś duszy nieśmiertelnej bo dzięki przeszkodom biurokratycznym taka osoba nadal jest w kościele i ma wyższe prawdopodobieństwo załapać się na członkostwo w niebiańskich chórze

Reskator:
Nie tylko baranki odchodzą z KK ale i hierarchowie i to lepszego sortu jak choćby Tomasz Węcławski-teolog,profesor zwyczajny,wykładowca w Papieskim Wydziale Teologi,pisze on o swoim odejściu: "Po wieloletnim i gruntownym zastanowieniu doszedłem do przekonania że z racji sumienia nie powinienem już w moim działaniu reprezentować instytucji i wspólnoty kościelnej" Zapewne wielu na tym forum i ja również odeszliśmy też ze względu na swoje sumienia i że nie możemy reprezentować już organizacji ŚJ.

Światus:
Pomijając kwestie polityczne, należałoby się zastanowić, jakie są główne powody odejścia z KK.
Czy są to;
1. Błędne nauki KK?
2. Zły przykład niektórych księży?

Jeśli ktoś uzna, że to powód nr 1, w porządku. Sprawdzam wszystko z Biblią - idę tam gdzie wg mnie nauki są z nią zgodne.

Jeśli natomiast nauki mi odpowiadają, a odchodzę, bo ksiądz; ma kochankę, pije, gra w karty, jest chciwy itp. itd., to już nie jest OK. Ludzie mówią; Bo ksiądz powinien dawać przykład, a on...
Ale ksiądz jest takim samym człowiekiem jak oni. Wierzy się w Boga, a nie w człowieka.
To, że człowiek zawiódł, nie oznacza, że cała wiara jest do niczego. Przykłady; Aaron, synowie Helego.

Jak dla mnie, protestanci, katolicy i prawosławni, wierzą w to samo, a różnią się jedynie szczegółami.

Nikt:

--- Cytat: Światus w 25 Marzec, 2018, 16:56 ---

Jak dla mnie, protestanci, katolicy i prawosławni, wierzą w to samo, a różnią się jedynie szczegółami.

--- Koniec cytatu ---
No i diabeł tkwi w szczegółach.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej