BYLI... OBECNI... > HISTORIA ŚWIADKÓW JEHOWY

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o Świadkach Jehowy w 5 minut

<< < (3/3)

Estera:

--- Cytat: Nadaszyniak w 23 Marzec, 2019, 11:55 ---Witaj Estero - to książka autora- Andrzej Torczyk pt: ''Czterech jeźdźców Apokalipsy'' rozdz. 10- jest w necie na pdf- pozdrawiam

--- Koniec cytatu ---
   Dzięki za info :)

Terebint:
To są SKUR....NY po prostu, ci z Ciała Kierowniczego. Te straszenie 'wielkim uciskiem' i 'winą krwi' wyssało ze mnie życie, spaliło mnie psychicznie. Po prostu obłęd. Takie jarzmo na mnie narzucili a ja nie potrafiłem tego udźwignąć. Koszmar.

Kiedyś o Ezechielu i o tej winie krwi to nawet wiersz napisałem. Nie wiem, może po to aby się odstresować a może to był taki zwykły automatyzm? Wiersz dla samego wiersza? Ale nie tylko ja tak miałem. U co wrażliwszych osób 'wielki ucisk' i Armagedon to były koszmary do nieogarnięcia. Pamiętam, jak jeden z moich przyjaciół przyszedł do mnie, przykucnął pod ścianą i powiedział, że wolałby aby już piekło istniało niż ten Armagedon. Nawet dla mnie było to szok, co powiedział, ale co musiało się dziać w jego głowie? Ile mało asertywny czy po prostu zakompleksionych osób przez taką presję wyniku zwariowało?

mav: wulgaryzm

Sebastian:
niestety, muszę zgodzić się z Terebintem że perspektywa armagedonu i straszenia "winą krwi" oraz "wielkim uciskiem" jest strasznie obciążająca psychicznie.

nawet gdy byłem gorliwym prawowiernym świadkiem Jehowy słowa o winie krwi wydawały mi sie bardzo prymitywne i niesprawiedliwe.

Salome:
Ten Morris to jest taki Bin Laden Świadków Jehowy. Niebezpieczny fundamentalista religijny.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej