Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica do studium czerwiec 2018  (Przeczytany 7369 razy)

Offline gangas

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2018
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Marzec, 2018, 22:18 »
Czemu wszyscy mają pić sok pomarańczowy ?


Bo jak widzisz ci po soku mają zdecydowanie lepszy humor niż ci po alkoholu ;D ;D ;D ;D
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Gremczak

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2018
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Marzec, 2018, 22:23 »
Czemu wszyscy mają pić sok pomarańczowy ?


Bo jak widzisz ci po soku mają zdecydowanie lepszy humor niż ci po alkoholu ;D ;D ;D ;D
A może to nie jest sok pomarańczowy tylko wino zrobione z pomarańczy? ;D


Offline Bożydar

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2018
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Marzec, 2018, 22:55 »
Tusia Ty tu widzisz pamiątkę w dwóch wersjach?
Bo to pamiątka przy przaśnych hamburgierach i winie z żółtych winogron.  ;D
Bez skojarzeń do alko i wg nowego błysku.


Offline josh82

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2018
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Marzec, 2018, 23:57 »
Ciekawe, że na Pamiątce pomazańcy nie biorą pod uwagę sumienia innych... ;)
Osoba pijąca powinna brać pod uwagę sumienie niepijących, ale w drugą stronę to nie działa.
Kiedy byłem na weselu ŚJ i zaczęto polewać, odmówiłem i jakoś nikomu moje sumienie nie przeszkadzało...


Offline Martin

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2018
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Marzec, 2018, 12:11 »
Jak mnie niepomiernie wkurzają te pseudomądre, pseudopotrzebne rady. A raczej wkurza mnie sam fakt, że ta organizacja w ogóle takie tematy porusza. Tak, jakby wszystko w tej religii było idealne i jedynymi, największymi problemami były właśnie takie pierdoły w stylu smutnej minki braci, bo nalejemy przy nich wina, kiedy oni nie piją. Oczywiście nie istnieje problem pedofilii, ostracyzmu, finansów, zasad niszczących życie...Skądże znowu. Chrzanić to wszystko, udawajmy, że nie istnieje. Najważniejsze, żeby bracia pili sok pomarańczowy przy abstynentach. To dopiero zaprowadzi powszechny pokój i szczęśliwość.
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2018
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Marzec, 2018, 12:25 »
A przecież, gdy chcą, to potrafią inaczej napisać:

W niektórych krajach nasi współwyznawcy spożywają do posiłków przed zebraniami napoje alkoholowe w umiarkowanych ilościach. Podczas Paschy używano czterech kielichów wina. Kiedy Jezus ustanawiał Pamiątkę, polecił apostołom pić wino, które wyobrażało jego krew (Mat. 26:27).” (Strażnica 15.11 2014 s. 17).


Offline CEGŁA

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2018
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Marzec, 2018, 15:26 »
"Określenie „bracia” może też obejmować chrześcijanki. Paweł napisał swój list do „braci” w Rzymie, ale na pewno miał też na myśli siostry, bo o kilku z nich wspomniał imiennie (Rzym. 16:3, 6, 12). W Strażnicy od dawna współwyznawców nazywa się braćmi i siostrami." s. 10

Rozumiem, że jak Paweł napisze "siostry", to też ma "na myśli" braci. ;D
Co za absurdy piszą. :-\

W tych filmikach, siostry też nazwali braćmi. Naprawdę to jest szaleństwo i obłęd...



« Ostatnia zmiana: 05 Marzec, 2018, 15:31 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline sawaszi

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2018
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Marzec, 2018, 20:46 »
W niektórych krajach Azji np. Tajlandii osoby transseksualne nazywa się "trzecią płcią" - czyli to jakby płeć żeńska i męska w jednej osobie..
To są zaburzenia hormonalne na podłożu genetycznym (tacy się urodzili) .
Ciekawe jest to, czy takie osoby mogą zostać -lub nie "pomazańcami" ? .
Niech ktoś to wytłumaczy na podstawie Biblii i pism Świętych - śmiało !


Offline gangas

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2018
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Marzec, 2018, 22:23 »
W niektórych krajach Azji np. Tajlandii osoby transseksualne nazywa się "trzecią płcią" - czyli to jakby płeć żeńska i męska w jednej osobie..
To są zaburzenia hormonalne na podłożu genetycznym (tacy się urodzili) .
Ciekawe jest to, czy takie osoby mogą zostać -lub nie "pomazańcami" ? .
Niech ktoś to wytłumaczy na podstawie Biblii i pism Świętych - śmiało !

Widzisz. Jak masz dziewczynę w okularach, to jakbyś miał dwie dziewczyny. Jak jej zmyjesz makijaż, to nawet trzy a jeśli to Tajka to i jeszcze kumpla do piwa. Wybacz ale zapomniałem, gdzie ten werset ;)
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline wrzesien

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2018
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Marzec, 2018, 23:05 »
A mnie gorszy jak przychodzę na imprezę i nie ma alkoholu. Jakie powinienem wyciągnąć konsekwencje wobec braci którzy mnie gorszą?


Offline sawaszi

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2018
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Marzec, 2018, 23:21 »
Widzisz. Jak masz dziewczynę w okularach, to jakbyś miał dwie dziewczyny. Jak jej zmyjesz makijaż, to nawet trzy a jeśli to Tajka to i jeszcze kumpla do piwa. Wybacz ale zapomniałem, gdzie ten werset ;)
[/quote       

Wolne żarty - lecz nie o to mi chodzi  :-\
Życie takich osób - to nie żart.. - dla nich to trauma i wykluczenie społeczne  :-X
Bo ! - są "inni" nisz ogół  :P
Tak - w Biblii nie ma nic na ten temat ..  :(
Być może ktoś jest 'obczytany' w innych "Pismach Świętych" i coś napisze konkretnego  :)
Niech ktoś 'zabłyśnie' i podpowie (co z transwescytami i tą trzecią płcią ?) .. :(
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec, 2018, 23:35 wysłana przez sawaszi »


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Strażnica do studium czerwiec 2018
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Marzec, 2018, 23:55 »
Żeby tak włazić w życie osobiste i regulować kwestie napojów zastępczych dla alkoholu, to jest gwałt na mózgu i to prosto w spoidło wielkie. Tam musi dojść do wykolejenia neuronów. A jeszcze jak do tego dołączymy ten filmik 'unikajcie jaśków', to już jest zamiana półkul mózgowych na miejsca. Do czego tam kurde dochodziło, że oni mówią o masturbacji dwóch betelczyków face-to-face! Popatrzcie, oni to musieli jakoś nakryć, ktoś słabszy musiał się wydać, a potem zaczęły się szczegółowe przesłuchania w stylu 'to jak to robiliście? i co jeszcze robiliście?', że takie mini-scenariusze są teraz jako instruktaż czego unikać. Ja tak zawsze skłonny byłem pomyśleć o klasztorach, bo tak mi org natłukł do głowy, a tu odchodziło to samo - cóż, wszyscy mamy tą samą neurobiologię, tylko nasza została zwiedziona i zaprzeczono w nas wielu naturalnym rzeczom. To jest takie przykre i obrzydliwe.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline sawaszi

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2018
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Marzec, 2018, 00:45 »
Fizjologia człowieka (homo sapiens) jest bardzo skomplikowana , a nasz mózg jeszcze nie do końca zbadany (miliardy neuronów połączonych synapsami)
A gdzie "dusza człeka" /? -pod 'pachą' . lub w szyszynce , lub sercu , lub w ..
Jeśli ktoś myśli,że wie (o sobie !) wszystko - ten się myli i brak mu wiedzy ..
Co dopiero powiedzieć o innych "zjawiskach" jak "obiekty żywe i nie ożywione" (kiedyś nazywano to wszystko stworzeniem)  :)
Jak pojmiesz to i owo , co Cię ogarnia- będziesz bogiem *(alfą i omegą)  ::)
Tym czasem (każdy "sapiens") ma 'potencjał' myślenia (i zdolność kreacji) ..
Zwierzęta i rośliny nam tego nie zazdroszczą - bo nie mają takiej zdolności  :(
Człowiek na Ziemi - to powinno brzmieć dumnie  :) :)
A cha - "rozwój homo sapiens" nadal trwa  :D - dzięki Bogu  :) .
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec, 2018, 00:49 wysłana przez sawaszi »


Offline gangas

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2018
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Marzec, 2018, 22:25 »
zero1 piszesz;

 Ja tak zawsze skłonny byłem pomyśleć o klasztorach, bo tak mi org natłukł do głowy, a tu odchodziło to samo - cóż, wszyscy mamy tą samą neurobiologię, tylko nasza została zwiedziona i zaprzeczono w nas wielu naturalnym rzeczom. To jest takie przykre i obrzydliwe.

A betel to co innego niż klasztor? Tylko w lajtowym wydaniu i bez kapturów na górnej kończynie. A gdzie mają dać upust naturalnej potrzebie większości ludzi? Na przepustce? Na pewno są jeszcze bardziej wysublimowane sposoby spuszczenia z krzyża ( sorki z pala) ale o tym dowiemy się w kolejnych przemówieniach braci z Warwick zaraz po reklamach :o :o :o :o zostańcie z nami. ;) ;) ;)
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline sawaszi

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2018
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Marzec, 2018, 00:15 »
Wiara nie jest zboczeniem jeśli jest zgodna 'z przeznaczeniem przyrodzenia' - w przyrodzie (gatunku i rodzaju ludzkiego)  :)
Problem się zaczyna gdy 'wiara' jest przeciwna i sprzeczna "naturze"  :( -
- i w ten czas 'rodzą' się "zboczenia"{wszelkiego rodzaju..
Ponoć Bóg stworzył wszystko "i było doskonałe" , " aż Aniołowie byli zachwyceni"
Grzech to działanie sprzeczne naturze ,"mijania celu" stworzenia ?
Zapewne (takie są fakty) .
« Ostatnia zmiana: 08 Marzec, 2018, 00:32 wysłana przez sawaszi »