BYLI... OBECNI... > PSYCHOMANIPULACJA

Kwestia zasadności pytań do akapitów i domniemania głupoty u świadków...

<< < (9/9)

zero1:
Straszne to jest. Przeczytałem właśnie cały ten artykuł - http://www.psychologia.edu.pl/czytelnia/131-przemoc/1448-pranie-mozgu-tomasz-witkowski.html - wyszukałem go za Twoją zachętą. Nie jest to dla mnie coś nowego, ale po prostu kolejny kamyk, który naprawdę podnosi ciśnienie i załamuje ducha, w co to człowiek dawał się wkręcić. Przecież cała doktryna śj przyjmowana przez wielu z nas w dniu chrztu jest już zmieniona - wycofali się z 'proroczych' interpretacji wielu rzeczy, przeszli przez to tak płynnie i w zasadzie bezboleśnie, bo większość jest ugłaskana, żeby nie zadawała pytań o zmiany, a zadających je najpierw się okłada pałką po głowach - symbolicznie - a jak to nie pomaga to wywala, a że nie mogą się bronić przed pozostałymi, to im można już powiedzieć co się tylko chce na temat tych, co odeszli. A tu nawet ci 'przykładni' pseudo-chrześcijańscy starsi potrafią się zachować jak zwykłe szuje. Wychodzi wtedy ich własna przez lata skrywana niechęć do ludzi w ogóle, zawiść i nienawiść, a fokusuje się bezpieczne na jednym człowieku, skoro więc 'sam sobie winien', to należy mu się, a ten sobie ulży. Samo to wyzwala w ludziach potwory. Bo gdy rozum śpi budzą się demony.

Opatowianin:
Pamiętam ze "studiów biblijnych" tłumaczenia moich "profesorów", jak NIE NALEŻY odpowiadać na pytania do akapitów (oczywiście było to po jakichś 2 miesiącach "teokratycznej edukacji"). Otóż udzielanie odpowiedzi typu: "postawiono tutaj tezę", "autorzy są zdania", "zostało tutaj napisane" itp. jest WYSOCE NAGANNE!!! Nie warto tracić czasu (który oczywiście bardzo nagli) na studiowanie z kimś, kto tak odpowiada! Studiujący MA BEZ ZASTRZEŻEŃ WIERZYĆ, ŻE TAK JEST, co więcej - nawet nie powinien, ale MUSI wyobrażać sobie, że jest już w ziemskim raju!

Nikt:

--- Cytat: Opatowianin w 09 Marzec, 2018, 13:20 ---Pamiętam ze "studiów biblijnych" tłumaczenia moich "profesorów", jak NIE NALEŻY odpowiadać na pytania do akapitów (oczywiście było to po jakichś 2 miesiącach "teokratycznej edukacji"). Otóż udzielanie odpowiedzi typu: "postawiono tutaj tezę", "autorzy są zdania", "zostało tutaj napisane" itp. jest WYSOCE NAGANNE!!! Nie warto tracić czasu (który oczywiście bardzo nagli) na studiowanie z kimś, kto tak odpowiada! Studiujący MA BEZ ZASTRZEŻEŃ WIERZYĆ, ŻE TAK JEST, co więcej - nawet nie powinien, ale MUSI wyobrażać sobie, że jest już w ziemskim raju!

--- Koniec cytatu ---
No i pewnikiem ziemski raj w wyobrażeniach zostanie na wieki wieków  :)

Bożydar:
Jeszcze trochę i znajdziemy w artykułach wychwalających CK takie pytanie:

Czy nie przeszkadza ci to, że nie niewolnik wydaje mienie Pana na odszkodowania za pedofilię i
i nie możesz poddawać w wątpliwość nauk nienatchnionych, omylnych członków CK?

A) Tak, nie przeszkadza mi to.
B) Nie, nie przeszkadza mi to.

A teraz pytania pomocnicze do brata robbo1.

Prosimy o wyjaśnienie dlaczego tego typu pytania nie sugerują robienia z szaraka idioty?
Dlaczego odpowiedzi na powyższe pytania umacniają naszą wiarę w to, że jesteśmy wybrańcami w jedynej słusznej religii mającej poparcie samego Jehowy?

WIDZĘ MROKI:

--- Cytat: Bożydar w 10 Marzec, 2018, 13:30 ---Jeszcze trochę i znajdziemy w artykułach wychwalających CK takie pytanie:

Czy nie przeszkadza ci to, że nie niewolnik wydaje mienie Pana na odszkodowania za pedofilię i
i nie możesz poddawać w wątpliwość nauk nienatchnionych, omylnych członków CK?

A) Tak, nie przeszkadza mi to.
B) Nie, nie przeszkadza mi to.

A teraz pytania pomocnicze do brata ROBOTA robbo1.


Prosimy o wyjaśnienie dlaczego tego typu pytania nie sugerują robienia z szaraka idioty?
Dlaczego odpowiedzi na powyższe pytania umacniają naszą wiarę w to, że jesteśmy wybrańcami w jedynej słusznej religii mającej poparcie samego Jehowy?

--- Koniec cytatu ---
robota dodałem, pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej