INNE RELIGIE, WYZNANIA, ATEIZM... > I WSZYSTKIE INNE

Muzyka chrześcijańska i żydowska dla prawdziwych twardzieli.

(1/6) > >>

Baran:
Muzyka chrześcijańska i żydowska dla prawdziwych twardzieli.

W dzisiejszym zlaicyzowanym  świecie nietrudno pokusić się o stwierdzenie, że wiele rzeczy związanych z wielbieniem Boga chrześcijan i Żydów w niektórych kręgach jest źle widziane,  postrzegane jako faux pas, nietakt. Tam człowiek uznawany jest za osobowość „postępową”, dopiero wtedy, gdy pogłębia sceptyczne podchodzenie do wiary w kierunku agnostycyzmu.

Do tego dochodzi wrażenie, że dzisiaj łatwiej czcić Mahometa w Europie niż Jezusa czy JHWH. Przyczyn jest kilka ale nie o tym mowa.

Dlatego ten wątek jest dla prawdziwych twardzieli ;)

 Sądzę że temat skończy się na kilku postach, ale myślę, że warto na temat muzyki chrześcijańskiej i żydowskiej napisać parę słów,  ponieważ Świadkowie, którzy wchodzą na forum nie mają pojęcia o skali tego zjawiska. Nie tylko oni wielbią JHWH, ale z drugiej strony należą do jednych z niewielu wyznań chrześcijańskich, które pomijają w tym wielbieniu Jezusa.

Dwa inne wątki założyłem kiedyś aby zwrócić uwagę  Świadkom Jehowy, którzy tu zaglądają, że nie tylko oni głoszą. Głoszenie jest przecież koronnym argumentem na wyjątkowość i potwierdzeniem na prawdziwość religii , którą reprezentuje Strażnica.

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/zycie-zborowe-gloszenie-sale-krolestwa/glosza-po-calej-zamieszkanej-ziemi-i-nie-sa-swiadkami-jehowy/


W drugim wątku wskazano, że największe obecnie prześladowania ze względu na imię Jezus, które zostało przepowiedziane w Biblii, cierpią nie Świadkowie Jehowy, tylko chrześcijanie, często oddając za swoją wiarę życie.

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/ostracyzm/nie-tylko-swiadkowie-jehowy-przesladowania-chrzescijan/msg80560/#msg80560


Ten natomiast wątek, jest o muzyce chrześcijańskiej i żydowskiej. Świadkowie Jehowy nie zdają sobie sprawy, że taka muzyka istnieje i słuchają jej setki milionów chrześcijan i Żydów na całym świecie.

Wyobrażają sobie wychwalanie Boga jedynie poprzez pieśni królestwa, które przygotował WTS i jakakolwiek pieśń lub piosenka, nie będąca pokarmem od niewolnika,  a wielbiąca Boga, jest uznawana (nieoficjalnie) za bałwochwalstwo.

Świadkowie kojarzą najczęściej muzykę religijną z obrzędami katolickimi, liturgią lub czymś w stylu oazy, czy Arki Noego, czymś smutnym, pogrzebem, ewentualnie kolędą śpiewaną raz w roku przy okazji Bożego Narodzenia.
 
Jest to kolejna próba odróżnienia się od reszty, aby owcom w organizacji wydawało się, że są wyjątkowi i należą do elity, bo przecież tylko oni wielbią jedynego JHWH.
Ta metka nie pozwala im się nawet zwracać w modlitwie do Jezusa (podobnie jak ortodoksyjnym Żydom) i pozostaje im jedynie zakamuflowany zwrot „poprzez Jezusa Chrystusa. Amen”

Czy odrzucając ofiarę Jezusa ( wędrujące talerzyki i kielich) CK nie staje się czymś na kształt przypominającym Antychrysta? Czy robią to świadomie?

 Niestety mam wrażenie, patrząc na inne doktryny, że tak. Nie można ominąć w tym miejscu obrzydliwego "nakazu składania ofiar" swojemu bogu poprzez doktrynę zakazu transfuzji krwi.

Coraz częściej zaczynam się zastanawiać dlaczego z uporem maniaka CK chce nadal umożliwiać pedofilom wykorzystywanie dzieci w zborze i poza zborem, ukrywając ich dane osobowe oraz czyny.

 Czy ta ich niezłomność w podtrzymywaniu za wszelką cenę zasady dwóch świadków nie ma przypadkiem drugiego dna?
  Wykorzystywanie dzieci, okaleczanie, ich przelana niewinna krew, doprowadzanie do obłędów ludzi, którzy żyją w ciągłym strachu, rujnowanie zdrowia psychicznego swoim poddanym owcom, które przecież żyją w ciągłym poczuciu, że robią za mało,  czy to nie przypadkiem jakiś celowy wymysł chorych ludzi. Może nie chodzi tu tylko o pieniądze.

Wracając do utworów muzycznych.
SJ-tom nie przeszkadza nawet np piosenka o stojakach, czy wielbiąca braci Króla. Kwestia autorytetu. Ck ma przecież większy niż sam Jezus.



 Notabene, jak chrześcijanin może omijać radość z tego, że narodził się Jezus, że przysłał go Bóg ( jako dziecko a nie dorosłego faceta, przecież mógł, a kto mu zabroni?) ? 
Przecież sama Maria i Józef wraz z mędrcami i królami cieszyli się i przyszli dziecku oddać chwałę.
To był mały, wielki dar od Boga.  Już samo to jest dziwne, że dzisiaj jest to zabronione w WTS-ie.



Okazuje się, że miliony wielbią codziennie Boga JHWH oraz Jezusa Chrystusa poprzez muzykę i śpiew, niekoniecznie przynależąc do jakiejś religii. A nawet jeżeli, to w muzyce tej nie ma dogmatów, tylko czysty przekaz z Biblii. (np. śpiewanie psalmów lub opis własnych przeżyć i kontaktów z Bogiem).
 
Współczesna muzyka żydowska czasami oczywiście w swoim przekazie zwraca uwagę na tradycję faryzejską, a patriotyczno-narodowy przekaz nie należy do rzadkości.  Ale jest to zrozumiałe, zwłaszcza kiedy spojrzymy na historię tego narodu, holokaust i umiejscowienie Izraela na mapie świata.

 

Taką muzykę przeżywają miliony, zobaczcie Świadkowie w jaki sposób. Nikt tam nie patrzy na innych, nie boi się wznieść biblijnie rąk do Boga jak robili to Żydzi z Jezusem na czele.

 Nie zwraca się uwagi jak jesteś ubrany, czy coś wypada czy nie.  Po prostu wielbi się Boga w bezpośredniej z nim relacji. Nie mają znaczenia „normy" przyjęte w organizacji czy jakiś  dress code (  krawat możesz przewodzić w modlitwie a bez już nie, brat może się modlić publicznie siostra nie, na stojąco tak na kolanach już nie.)

 Tutaj brak korporacji, jesteś Ty i Bóg.


Kiedy spojrzycie  na Youtube to niektórych odsłon
piosenek chrześcijańskich czy żydowskich, jest więcej niż Świadków Jehowy na świecie.

Zainteresowanie i potrzeba Boga bez instytucji jest olbrzymia, choć trzeba przyznać, że wielu prominentom, politykom i oligarchom się to nie podoba.

O możliwych przyczynach tego, niedługo wspomni Cegła w swoim wątku.

 Myślę, że nie ma się co wstydzić, że nadal wierzymy w Boga mimo okropności, które zafundował nam WTS.  ;D


Jak zawsze liczę na lajki ateistów i agnostyków ;D ;)



 




pies berneński:

--- Cytat: Baran w 02 Luty, 2018, 21:28 ---Jak zawsze liczę na lajki ateistów i agnostyków ;D ;)
--- Koniec cytatu ---
Odkąd świadomość doprowadziła mnie do mentalnego odejścia od korporacji to wciąż podpisuję się pod tym co powiedzieli apostołowie:
(5): Apostołowie zaś rzekli do Pana: "Dodaj nam wiary". [Przekład Nowego Świata, Łk 17]
Więc z mojej strony rączka w górę za dobrą robotę i super przemyślenia.

Baran:

--- Cytat: Estera w 02 Luty, 2018, 22:17 ---   Tak Baranie.
   Świadkowie, we wszystkim co robią, czują się wyjątkowi i w wielbieniu Boga pieśniami też.
   Sama przez wiele lat myślałam, że dokładnie tak jest.
   Kojarzę sobie, jakie wrażenie na mnie robiły wspólnie śpiewane pieśni, od pierwszej do ostatniej zwrotki.
   Takie wyuczone, do ostatniej kropki i przecinka.
   Na pierwszym moim zgromadzeniu, w czasie pieśni płakałam, bo nie mogłam pojąć, jak tyle tysięcy ludzi naraz,
   może tak ładnie śpiewać, jak jeden mąż.

   A tu niżej następny utwór, bardzo ładnie wykonany.
                       EL AVOTEINU - GOD OF OUR FATHERS
      I tylko potwierdza się, że nie tylko śj śpiewają pieśni o Bogu.
   Ta mi wyjątkowo się podoba.
   Dzięki Baran za ten wątek.
   Może ten wątek i skończy się na kilku wpisach, ale warto było go założyć, dla samych refleksji, chociażby.
   Przez świadków, tylko świadkowe wytwory są wychwalane, reszta, to śmieci świata, a tak nie jest.
  Ludzie wielu narodów tworzą przepiękne kompozycje, których warto posłuchać.

--- Koniec cytatu ---





Dokładnie. Poniżej świetny utwór, głos prawie jak Adel. Chrześcijanka Lauren Daigle - "Trust In You". Znana i sławna.


Światus:
A tutaj także coś na czym można zawiesić oko  ;)
Hanukkah, Oh Hanukkah Sign Language


Jeszcze jedna, to mój prywatny przebój;
Yeshiva Darchei Torah Choir - Shalom Aleichem

Baran:

--- Cytat: Światus w 03 Luty, 2018, 14:05 ---
Jeszcze jedna, to mój prywatny przebój;
Yeshiva Darchei Torah Choir - Shalom Aleichem



--- Koniec cytatu ---

Jeżeli chodzi o dzieci, to mi osobiście podoba się jak śpiewa ta kilkuletnia żydowska dziewczynka   :D





I ten chrześcijański chłopiec. :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej