NA DOBRY POCZĄTEK > POWITANIE

Odezwa do nowych exŚJ i Świadków Jehowy na forum

(1/11) > >>

Roszada:
Już kilka razy na naszym forum pojawiały się osoby, które jakby szukały tu kościoła.
To nieporozumienie.
Nasz ruch Byłych Świadków Jehowy w Polsce i forum to nie kościół.

Nie pytaj o wspólne wierzenie wszystkich exŚJ.
Wiara exŚJ to ich prywatna sprawa.

Są wśród nich:
ateiści,
agnostycy,
buddyści,
katolicy,
protestanci,
wierzący w Boga samodzielnie, bez przynależności religijnej (czasem tymczasowo).

Nie pytaj o Trójcę, bo są tu trynitarze i antytrynitarze.

Nie możesz wymagać, by wszyscy exŚJ mieli jeden pogląd religijny.
Ruch Byłych Świadków Jehowy i forum skupia różnego typu exŚJ, różnie wierzących i niewierzących.
Ruch Byłych Świadków Jehowy i forum to platforma wymiany myśli, a nie wyznanie religijne.

Jeśli będziesz pytał o konkretne problemy religijne, możesz otrzymać różne odpowiedzi.
Nie dziw się temu, bo forum to nie jakiś katechizm ze zbiorem wszystkich obowiązujących nauk.
To nie Babilon, jako zamieszanie, ale różny punkt widzenia na różne kwestie.

TY SAM jesteś przed sobą odpowiedzialny, by obrać sobie drogę życiową i poglądy. Nikt nie zrobi tego za Ciebie.
Nikt nie poda ci na tacy wierzeń.
Sam musisz je przemyśleć, zgłębić wiedzę, też poza forum i obrać swoją drogę.

Ruch w swoich szeregach zrzesza następujące grupy osób:

1. Aktualnych Świadków Jehowy, którzy z różnych powodów nie mogą jeszcze opuścić tej organizacji (powiązania rodzinne, pracownicze, mieszkaniowe, strach przed ostracyzmem), oraz tych, którzy formalnie nie zostali jeszcze wykluczeni.

2. Byłych Świadków Jehowy, często długoletnich.

3. Niedoszłych Świadków Jehowy, to znaczy nieochrzczonych głosicieli i tych zainteresowanych, którzy przerwali proces studium czy znajomość ze Świadkami Jehowy.

4. Osoby, które mają w rodzinie Świadków Jehowy, chcące oderwać ich od organizacji, a pozyskać ponownie dla rodziny;

5. Osoby, które starają się wspomóc ich działalność, popierając ich idee.

Tazła:
   Wiele osób, po wyjściu stamtąd szuka jakiegoś zastępstwa.
Pytają  mnie, gdzie ja się przeniosłam? Gdzie? W lepszy wymiar życia i to mi wystarcza. Przestrzegam, aby w tym " żalu" po organizacji nie wdepnąć w coś innego, aby dali sobie czas na uspokojenie, wyciszenie.
Kiedyś mi się trafiła Pani, której powiedziałam..pamiętaj, gdzie dwóch lub trzech w imię moje..
A ta mi z grubej rury..to może spotykajmy się u ciebie, dwa razy w tygodniu.  :-\
Sorry, po domach to ja za młodu się wysiedziałam i nasłuchałam strażnicowych mądrości. ;D

Iskierka:

--- Cytat: Tazła w 28 Styczeń, 2018, 19:02 ---   Wiele osób, po wyjściu stamtąd szuka jakiegoś zastępstwa.
Pytają  mnie, gdzie ja się przeniosłam? Gdzie? W lepszy wymiar życia i to mi wystarcza. Przestrzegam, aby w tym " żalu" po organizacji nie wdepnąć w coś innego, aby dali sobie czas na uspokojenie, wyciszenie.
Kiedyś mi się trafiła Pani, której powiedziałam..pamiętaj, gdzie dwóch lub trzech w imię moje..
A ta mi z grubej rury..to może spotykajmy się u ciebie, dwa razy w tygodniu.  :-\
Sorry, po domach to ja za młodu się wysiedziałam i nasłuchałam strażnicowych mądrości. ;D

--- Koniec cytatu ---

Dobre :), do mnie też pewna osoba "wybudzona" ale tkwiąca jeszcze w rejestrze zboru, wyskoczyła z pretensją typu: czy u Ciebie nie można robić spotkań?
No sorry,  owszem zapraszam, ale to ja decyduję kiedy i kogo i z kim w jednym gronie, bo osobowości są tak różne, i tak różne oczekiwania, że nie mam zamiaru we własnym mieszkaniu robić pola bitwy i walki na doktryny, a niejedno słyszałam.


--- Cytat: Roszada w 28 Styczeń, 2018, 11:05 ---
TY SAM jesteś przed sobą odpowiedzialny, by obrać sobie drogę życiową i poglądy. Nikt nie zrobi tego za Ciebie.
Nikt nie poda ci na tacy wierzeń.
Sam musisz je przemyśleć, zgłębić wiedzę, też poza forum i obrać swoją drogę.

--- Koniec cytatu ---

Słuszna uwaga Roszado. :)

gorolik:
Wyjątkowo zgadzam się z Roszadą w tej kwestii.

HARNAŚ:
Roszada , Ty jak nie pijesz to myślisz ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej