DYSKUSJE DOKTRYNALNE > SEKSUALNOŚĆ WG ŚWIADKÓW JEHOWY

Homoseksualizm a Towarzystwo Strażnica

(1/16) > >>

Roszada:
Kiedyś postanowiłem zbadać jak to jest z tym homoseksualizmem u ŚJ.
Wyobrażałem sobie, że organizacja która wytyka homoseksualizm księżom, pastorom, rabinom itd., sama jest czysta i wolna od tego typu ludzi.

Uważałem, że ponieważ najczęściej do ŚJ wstępują dorośli, więc żaden homoseksualista tam nie wstąpi, wiedząc jaki ma pogląd Towarzystwo.
Byłam zaskoczony gdy na początku lat 90. XX w. oglądając film o ŚJ usłyszałem słowa cytowane i zobaczyłem ang. skan tekstu:

Shocking as it is, even some who have been prominent in Jehovah’s organization have succumbed to immoral practices, including homosexuality, wife swapping, and child molesting. It is to be noted, also, that during the past year, 36,638 individuals had to be disfellowshipped from the Christian congregation, the greater number of them for practicing immorality. (ang. Strażnica 01.01 1986 s. 13).

Ten fragment w publikacji angielskiej mówi nie o „szerzej znanych” Świadkach Jehowy, ale wręcz o „prominentach” z tej organizacji i był zamieszczony w artykule o wiele mówiącym tytule, to znaczy Dni takie jak „Dni Noego”
Oto polski tekst:

  „Chociaż brzmi to szokująco, ale nawet niektórym szerzej znanym w społeczności ludu Jehowy zdarzyło się popaść w czyny niemoralne, nie wyłączając homoseksualizmu, wymiany żon, napastowania dzieci. Trzeba też zaznaczyć, że w ubiegłym roku wykluczono ze zboru chrześcijańskiego 36.638 osób, większość z nich właśnie za pogwałcenie moralności. (...) Pora jednak na to, by starsi zborowi, słudzy pomocniczy oraz pozostali bracia i siostry wystrzegali się wszystkiego, co może prowadzić do czynów nieobyczajowych” (Strażnica Rok CVII [1986] Nr 5 s. 11).

Po latach opisałem ten temat w jednym z artykułów:

Świadkowie Jehowy, homoseksualizm a Biblia i pisma wczesnochrześcijańskie

http://www.piotrandryszczak.pl/polemika1/swiadkowie-jehowy-homoseksualizm-a-biblia-i-pisma-wczesnochrzescijanskie.html

W artykule tym jest kilka cytatów związanych z homoseksualizmem, ale nie tylko.

Liberal:

--- Cytat: Roszada w 14 Maj, 2015, 20:49 ---Ten fragment w publikacji angielskiej mówi nie o „szerzej znanych” Świadkach Jehowy, ale wręcz o „prominentach” z tej organizacji i był zamieszczony w artykule o wiele mówiącym tytule, to znaczy Dni takie jak „Dni Noego”
Oto polski tekst:

  „Chociaż brzmi to szokująco, ale nawet niektórym szerzej znanym w społeczności ludu Jehowy zdarzyło się popaść w czyny niemoralne, nie wyłączając homoseksualizmu, wymiany żon, napastowania dzieci. Trzeba też zaznaczyć, że w ubiegłym roku wykluczono ze zboru chrześcijańskiego 36.638 osób, większość z nich właśnie za pogwałcenie moralności. (...) Pora jednak na to, by starsi zborowi, słudzy pomocniczy oraz pozostali bracia i siostry wystrzegali się wszystkiego, co może prowadzić do czynów nieobyczajowych” (Strażnica Rok CVII [1986] Nr 5 s. 11).

--- Koniec cytatu ---

Też kiedyś badałem to zagadnienie i wyszedł mi z tego taki artykuł:

http://prawdziweobliczewts.info/sexuality/dnigorsze.html

Poznaliśmy przynajmniej kilku z owych "niektórych szerzej znanych w społeczności ludu Jehowy" :)

R2D2:
Artykuł MEGA dobry!
MEGA, własnie skończyłam czytać!

Roszada:

--- Cytat: Liberal w 15 Maj, 2015, 02:55 ---Też kiedyś badałem to zagadnienie i wyszedł mi z tego taki artykuł:

http://prawdziweobliczewts.info/sexuality/dnigorsze.html

Poznaliśmy przynajmniej kilku z owych "niektórych szerzej znanych w społeczności ludu Jehowy" :)

--- Koniec cytatu ---

No Tobie to wyszło dużo lepiej niż mi, bo znasz dobrze ang., dwa szerzej niż ja praktyki w organizacji, a trzy korzystałeś też ze źródeł pozastrażnicowych.
A ja tylko nędzny mól strażnicowy. :-\

R2D2:
Post Janosika został przeniesiony do Wolności słowa. Jesli ktoś jest zainteresowany dalszą polemiką z Janosikiem w temacie ...... prosze o informację.
Janosik, napisałeś że to Twój ostatni post na forum. Mam nadzieję, że przemyślisz i wrócisz.
Twoje spojrzenie na wiele spraw jest bardzo interesujące i cenne dla wszystkich. 
Trudno mi jednak, oraz osobom które zgłaszały Twoje posty - te z wczoraj w temacie homoseksualizmu, zrozumieć dlaczego stawiasz znak równości pomiędzy homoseksualizmem, zoofilią i pedofilią.  Przykro mi także, że wszystkich użytkowników forum nazwałeś pedofilami, zoofilami itd. ( w Twojej stopce ).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej