BYLI... OBECNI... > KWESTIE PRAWNE

W 2018 roku Powraca zasadnicza służba wojskowa!

(1/4) > >>

gedeon:
W 2018 roku ma powrócić zasadnicza służba wojskowa. Będzie ona obowiązywać roczniki +1998. Młodzi po badaniach, jeśli się nie uczą będą kierowani do koszar.

Andrzej Duda w maju 2016 roku ma podpisać dokument uprawniający do wprowadzenia powrotu zasadniczej służby wojskowej

TO WIELE ZNACZY DLA TRADYCJI POLSKIEJ, PRZEZ LATA BYLIŚMY NAJEŻDŻANI PRZEZ WROGÓW I SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ POWINNIŚMY POŚWIECIĆ OBRONIE KRAJU – KOMENTOWAŁ RZECZNIK PRASOWY ANDRZEJA DUDY.

Wielu ekspertów sądzi, że powrót obowiązkowej służby poprawi sytuacje Polski, gdyż wielu młodych, stylizuje się na dziewczyny. Obronność naszego kraju spadła tak bardzo, że w razie konfliktu zbrojnego nasz kraj będą bronić ludzie starsi.

„MŁODZI POWINNI MIEĆ POCZUCIE OBOWIĄZKU WOBEC PAŃSTWA, ALE TRUDNO TO BĘDZIE ODKRĘCIĆ”

Z tego powodu będzie w korporacji SJ wzrost liczby pionierów a może nie dostaną odroczenia?

Villa Ella:
Pogrzało ich??!!

matus:
Jakieś źródło tej rewelacji?

Bo z tego, co wiem, to jedyne co ma się odbyć, to tzw. kwalifikacja wojskowa, a nie żadna obowiązkowa służba.

Nemo:
Służba wojskowa  ;D Prawda jest taka, że obecny rząd kreuje sobie naszego rzekomego wroga. A ten nasz rzekomy wróg, jakby chciał to rozjechałby nas w tydzień. Machać szabelką to my sobie możemy, ale na siebie.
 To takie moje prywatne zdanie.
A co do poboru śJ. Myślę że będzie to tak jak w latach 90 tych. Wystarczy zaświadczenie że ten i ten jest śJ. Może tylko nieczynnych w wieku poborowym będzie mniej, ze strachu przed kamaszami.  ;D


--- Cytat: matus w 18 Styczeń, 2018, 17:09 ---Jakieś źródło tej rewelacji?

Bo z tego, co wiem, to jedyne co ma się odbyć, to tzw. kwalifikacja wojskowa, a nie żadna obowiązkowa służba.

--- Koniec cytatu ---

To zawsze było. Mój syn 3 lata temu jak skończył 18 lat, był na komisji wojskowej.

lukasz84gl:

--- Cytat: Nemo w 18 Styczeń, 2018, 17:36 ---Służba wojskowa  ;D Prawda jest taka, że obecny rząd kreuje sobie naszego rzekomego wroga. A ten nasz rzekomy wróg, jakby chciał to rozjechałby nas w tydzień. Machać szabelką to my sobie możemy, ale na siebie.

--- Koniec cytatu ---

Z tym się zgodzę. Ale się też z godzę z tym, żeby tę służbę przywrócić. To co już było tutaj zacytowane, żeby faceci stali się facetami. I nie chodzi tutaj tylko wyłącznie o rurki ale o charakter. To co przychodzi do firm jako świeży narybek to jest często coś niewyobrażalnego. Ani samodzielnego myślenia, ani twardych decyzji a najgorzej, że żadnej wewnętrznej dyscypliny. Po prostu armia maminsynków. A pracuję w branży o dobrych dochodach. Puścisz takiego do samodzielnej roboty to prawie 100% że to zawali. Przyjdzie taki, męski wygląd i do tego broda, ktoś na niego nakrzyczy to czasem się łzy w oczach pojawiają. Tylko nie liczni potrafią się z czasem ogarnąć.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej