BYLI... OBECNI... > ŻYCIE ZBOROWE, GŁOSZENIE, SALE KRÓLESTWA

Wiem czemu zlikwidowano TSSK

(1/7) > >>

Roszada:
Wydaje mi się, że wiem czemu zlikwidowano TSSK. :)
Po prostu nie jest już tego typu szkolenie potrzebne.

Komu przy wózku czy stojaku potrzebne przemawianie?
Z praktyki widzę, że stojący obok tego sprzętu, bardziej przypominają miejskich informatorów dla turystów.

Informują o stronie jw.org, odsyłają na jw.org, dadzą jakiś 'przewodnik' typu Czego uczy Pismo Św. i to wszystko.
Ładnie się przy tym uśmiechną, wręczą ulotkę z adresem jw.org.

Po co szarpać się ze szkoleniami, ocenianiem, przemawianiem?

Tusia:

--- Cytat: Roszada w 04 Styczeń, 2018, 09:28 ---Komu przy wózku czy stojaku potrzebne przemawianie?

--- Koniec cytatu ---

Wystarczy o coś zapytać i już bioro wózek i uciekajo.  ;D

DonnieDarkoJG:
Trochę zaczepnie.
Więc dlaczego na wózek mają pierwszeństwo pionierzy i osoby które mają wyniki w służbie?
Na spotkaniu gdy zaczęły wchodzić wózki i stojaki powiedziano, że angaż dostali Ci którzy są znani z tego, że w służbie potrafią odpowiedzieć na prawie każde pytanie i ci z wiedzą biblijną :o

Gorszyciel:

--- Cytat: DonnieDarkoJG w 04 Styczeń, 2018, 09:41 ---Trochę zaczepnie.
Więc dlaczego na wózek mają pierwszeństwo pionierzy i osoby które mają wyniki w służbie?
Na spotkaniu gdy zaczęły wchodzić wózki i stojaki powiedziano, że angaż dostali Ci którzy są znani z tego, że w służbie potrafią odpowiedzieć na prawie każde pytanie i ci z wiedzą biblijną :o

--- Koniec cytatu ---

Bo może są też tacy, którzy jeszcze bardziej potrafią nie-rozmawiać :P A na poważnie to wydaje mi się, że zabetonowani podskórnie wiedzą, kiedy zwiewać, żeby za dużo się nie dowiedzieć, a mało doświadczeni... jeszcze się wybudzą ;)

Roszada:
Widać, że początkowo była to nagroda, stanie przy stojaku.

„Małżeństwo pionierów głosi w ruchliwej części miasta, wykorzystując przy tym przenośne stojaki na literaturę” (Strażnica 15.10 2012 s. 2; por. ilustracja na s. 1).

„Do działalności tej zwykle będą zapraszani pionierzy stali i specjalni, a w niektórych miejscach również pionierzy pomocniczy” (Nasza Służba Królestwa Nr 7, 2013 s. 5).

   W roku 2014 wspomniano też głosicieli przy stojakach:

„Podczas świadczenia publicznego ze stojakami głosiciele nie powinni wykładać na nie Biblii. Mogą jednak mieć przy sobie kilka egzemplarzy i wręczać je osobom, które proszą o Biblię lub okazują szczere zainteresowanie” (Nasza Służba Królestwa Nr 2, 2014 s. 4).

„Głoszenie z wózkiem, stojakiem albo stolikiem jest bardzo skutecznym sposobem docierania z prawdą biblijną do ludzi o szczerych sercach (...) Kto może brać udział w świadczeniu publicznym? Powinni to być głosiciele, którzy odznaczają się rozsądkiem, wyglądają i zachowują się godnie oraz opanowali umiejętność prowadzenia rozmów” (Nasza Służba Królestwa Nr 4, 2015 s. 2).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej