BYLI... OBECNI... > ŻYCIE ZBOROWE, GŁOSZENIE, SALE KRÓLESTWA

Co może oznaczać "liczba osób uczestniczących w działalności ewangelizacyjnej"?

(1/6) > >>

Roszada:
Dotychczas CK posługiwało się w odniesieniu do pojedynczych państw określeniami:

przeciętna liczba głosicieli
najwyższa liczba głosicieli

Ale w roku 2017 pojawia się inne określenie na jw.org.

118 036 — liczba osób uczestniczących w działalności ewangelizacyjnej

https://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/na-calym-swiecie/PL/

Czy ono nie oznacza przypadkiem czegoś innego niż dotychczas?
Dlaczego?

Otóż w to nowe określenie może wpisać się też np. to:

dane z najlepszego miesiąca z roku (np. z okresu Pamiątki)
plus
osoby z różnych miesięcy roku, które nie brały udziału w głoszeniu w najlepszym miesiącu roku.

Np. pan Kowalski głosił w styczniu, a porzucił organizacje w lutym. Trzeba go jakoś policzyć, więc dodaje się go do "liczby osób uczestniczących w działalności ewangelizacyjnej".

Pan Nowak stał się głosicielem dopiero w ostatnim miesiącu służbowym. Trzeba go jakoś policzyć, więc dodaje się go do "liczby osób uczestniczących w działalności ewangelizacyjnej".

Pan Zieliński akurat nie głosił w najlepszym miesiącu, bo był chory, ale głosił w innym miesiącu. Trzeba go jakoś policzyć, więc dodaje się go do "liczby osób uczestniczących w działalności ewangelizacyjnej".

Tak powstaje kreatywna księgowość. :)

KaiserSoze:
Moim zdaniem to po prostu inna nazwa średniej liczby głosicieli w roku.
Skoro nie zmieniono sposobu składania sprawozdań przez zbory, to nie da się inaczej liczyć.

Roszada:

--- Cytat: KaiserSoze w 26 Grudzień, 2017, 11:31 ---Moim zdaniem to po prostu inna nazwa średniej liczby głosicieli w roku.
Skoro nie zmieniono sposobu składania sprawozdań przez zbory, to nie da się inaczej liczyć.

--- Koniec cytatu ---
To nie jest średnia, bo dwa dni temu była tam liczba odpowiadająca licznie najwyższej (za 2016 była).
Obserwowałem to Kaiser.

KaiserSoze:

--- Cytat: Roszada w 26 Grudzień, 2017, 11:33 ---To nie jest średnia, bo dwa dni temu była tam liczba odpowiadająca licznie najwyższej (za 2016 była).
Obserwowałem to Kaiser.

--- Koniec cytatu ---

No spoko. W takim razie jest to najwyższa. Czyli z miesiąca, kiedy złożono najwięcej sprawozdań. Czyli jak pisałeś, zapewne z okolic Pamiątki.
I wszystko jasne.

Roszada:
Dla mnie też to najwyższa, ale nawet najwyższa z najwyższych możliwych. :)

Ale mnie naprawdę intryguje określenie:

 liczba osób uczestniczących w działalności ewangelizacyjnej w danym roku

Przecież ci którzy głosili w innych miesiącach też ewangelizowali, a nie tylko ci z najlepszego miesiąca.
Dlaczego ich praca nie ma się liczyć wcale?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej