BYLI... OBECNI... > ŻYCIE ZBOROWE, GŁOSZENIE, SALE KRÓLESTWA

Czysta karta i czyste sumienie po wstąpieniu do zboru Jehowy

(1/6) > >>

Roszada:
Powiedzcie mi jak to jest, bo odnoszę wrażenie, że wstępując do organizacji Jehowy mam odtąd 'czystą kartę' i czyste sumienie w kwestii dotychczasowego życia.

Zawsze mi ŚJ podkreślali, że nie ważne co robił kiedyś człowiek, bo wstępując do organizacji jest jakby oczyszczony, że nie musi mieć już żadnych wyrzutów sumienia za poprzednie życie.

Podobnie, ale w mniejszym stopniu, dotyczy to ponoć wykluczonych, którzy z pokorą wrócili do organizacji. Tu już bardziej pamiętliwi są panowie starsi. ;)

Roszada:
Opowiadał mi jeden exStarszy ŚJ, że mieli dylematy.
Przychodzi taki, co zostawił żonę z 3 dzieci.
I co czysty ma być zaraz?
Mało tego, jeszcze chrztu nie wziął, a już zaraz sobie przygruchał siostrzyczkę. :-\

Nefilimxx:
To wszystko dzięki ''przywdziewaniu na siebie nowej osobowości"  ;)

Roszada:

--- Cytat: Nefilimxx w 16 Grudzień, 2017, 18:20 ---To wszystko dzięki ''przywdziewaniu na siebie nowej osobowości"  ;)

--- Koniec cytatu ---
Taka reinkarnacja w wydaniu CK. ;D
Oto wszystko nowe czynię, mówi CK. ;)

Sebastian:
czasami na studium biblijnym jest wręcz sugerowane "co masz czynić czyń prędko" :)

tak tak, ironicznie zacytowałem słowa które zostały skierowane do Judasza i zrobiłem to celowo, gdyż czasami na studium biblijnym wręcz zachęca się osobę studiującą aby popełniła czyn, który (nawet z pkt widzenia strażnicy!) jest grzechem, np. "niebiblijny" rozwód.

jeśli studiujący żali się że źle mu układa się z jego współmałżonkiem ale wg strażnicy nie ma powodów do rozwodu (bo problemem jest np. "tylko" alkoholizm czy niealimentacja lub trudności w pozyciu intymnym) to czasami słyszy radę, aby rozwiódł się szybko zanim zostanie głosicielem a już na pewno zanim ochrzci się. I taki rozwód traktowany jest ulgowo.

aby nie było wątpliwości - byłem zapraszany na różne studia biblijne i co najmniej 4x słyszałem jak 4 różnym osobom doradzano "niebiblijny" rozwód. Jeden przypadek uważam za szczególnie skandaliczny, bo osoba studiująca chciała w ten sposób zapewnić dobrze zarabiającego męża swojej córce czyli pozyskać "zięcia z odzysku".

parafrazując słowa Biblii "nie mogę nie mówić o tym co widziałem i słyszałem".

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej