BIBLIOTEKA > TEMATY KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ

Ten, który mu okazał miłosierdzie

(1/12) > >>

Tazła:
                                                    https://pomagam.pl/i8vudyxb

       Przypadkiem przechodził tą drogą pewien kapłan; zobaczył go i minął. 32 Tak samo lewita, gdy przyszedł na to miejsce i zobaczył go, minął. 33 Pewien zaś Samarytanin, wędrując, przyszedł również na to miejsce. Gdy go zobaczył, wzruszył się głęboko: 34 podszedł do niego i opatrzył mu rany, zalewając je oliwą i winem; potem wsadził go na swoje bydlę, zawiózł do gospody i pielęgnował go. 35 Następnego zaś dnia wyjął dwa denary, dał gospodarzowi i rzekł: „Miej o nim staranie, a jeśli co więcej wydasz, ja oddam tobie, gdy będę wracał”. 36 Kto z tych trzech okazał się według ciebie bliźnim tego, który wpadł w ręce zbójców?» 37 On odpowiedział: «Ten, który mu okazał miłosierdzie». Jezus mu rzekł: «Idź, i ty czyń podobnie!»

    Wczoraj odświeżyłam temat pomocy dla Lucka i co?  I tylko jedna osoba się zdecydowała na pomoc.
Co bracia odstępcy, pomroka Was dopadła? A może bycie w organizacji całkiem wyprało serca z ludzkich odruchów?
Tak pięknie dyskutujemy, przepychamy się w swoich racjach, piszemy o wsparciu dla tych co chcą odejść, a gdy przychodzi próba prawdziwej pomocy to cisza.
Jesteśmy ślepi i głusi, a może myślimy nich dadzą ci co mają więcej? Nikt nie ma na tyle mało, aby nie mógł się podzielić z tymi co naprawdę potrzebują.
Pamiętacie przypowieść o wdowim groszu?

Tak, już widzę te myśli, ale ja w listopadzie dałem-dałam i to bardzo fajnie. Jednak Chłopak potrzebuje cały czas leczenie, leczenia kosztownego, bardzo kosztownego.

Organizacja, ta też nie czuje się nigdy odpowiedzialna, w niej tylko można stracić zdrowie, a później radź sobie sam. I my też tacy chcemy być? Ślepi, głusi i bez grama empatii? Empatii praktycznej, realnej, a nie teoretycznej.

Chcemy zostawić tych Ludzi samych? Oni, nie będą prosić o pomoc, oni tylko dziękują i cieszą się z każdej kwoty.
Jest nas ponad tysiąc zarejestrowanych, tak wiem, większość się nie udziela. Jednak to nikogo nie usprawiedliwia, z potrzebnych 30 000 jest zaledwie 17%. Marne 17%.

I nim zaczniemy pisać, kolejne mądre posty, pełne dobrych rad, zastanówmy się, czy czasem kiedyś nasze odbicie w lustrze nie napluje nam w twarz. Bo gdy ktoś naprawdę potrzebował naszej pomocy, nas  ,,tam nie było''.

                                                                 "Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu"

Światus:
Drodzy chłopcy i dziewczynki
Wrzućcie chociaż grosz do skrzynki
Kto w kieszeni nie ma węża
Znajdzie żonę albo męża (niekoniecznie swojego)  :D

A kto żonę już posiada
Niechaj bierze od sąsiada
Wy - dziewczyny w biustonoszach -
Łapcie torbę listonosza
Ty - co chodzisz bez stanika -
Łap za węża ogrodnika.  ;)

Kto nie wrzuca, lecz się marszczy
To odwiedzi go trzech starszych
Miast prezentów, Mikołaja
Utną facetowi... TakTak (po niemiecku)  ;D
A kobietom - niech ogarnę -
Zaczną rosnąć wąsy czarne  ;)

By nie robić tutaj kichy
Rzućcie chociaż po dwie dychy
Rzućcie grosz! Pomóżcie "Biesom" (Lucyfer  :) )
Na pohybel WTS-om!!!  :)

Tazła:


    Światus, zaje..fajne  ;D

Światus:
Anonimowy Darczyńco, jeśli jesteś tutejszym forumowiczem, dzięki Ci za wpłacenie 100 zł na pomoc dla Lucka  :)

Światus:
Podziękowania dla kolejnego darczyńcy - Darka, za wpłacenie 20 zł dla Lucka.  :) Każda złotówka się liczy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej