INNE RELIGIE, WYZNANIA, ATEIZM... > ATEIZM

Czy ateiści są Bogu potrzebni?

(1/9) > >>

Safari:
Hej, takie mam pytanie do wierzących (jakby co to proszę admina o przeniesienie wątku bo nie mam pomysłu gdzie go zawiesić): Czy możliwe jest to, że ateiści są Bogu potrzebni? To znaczy chodzi mi o to, że on właśnie chce by część ludzi była ateistami wiec skoro tak to wypełnialiby swoim ateizmem  jego wolę.  Czy możliwe jest, że tak jak istnieje łaska wiary tak też istnieje łaska niewiary? 😄  jeden bardzo wierzący znajomy powiedzial mi, ze nie. Ale jestem ciekawa, dlaczego?

Dlaczego nie? Dwie łaski - wszyscy jesteśmy wybrańcami Boga i czy nie byłoby lepiej i łatwiej wierzącym rozumieć świat i kochać tych niewierzących jako dzieci Boże? A nie czekać aż dostąpią oni łaski wiary a może oni juz dostąpili tej docelowej łaski Bożej i mają realizować jakies cele, które są nieznane ludziom (niezbadane są wyroki Pana).

Może da się to jakoś podeprzeć Biblią? 😊 może coś się znajdzie. W końcu Biblię juz wiele razy interpretowano na wiele sposobów 😌  a nawet jak jest wyraźnie napisane ze biskup ma być mężem jednej zony to i tak niektóre kościoły nauczają o konieczności celibatu.

Gremczak:
 Bierzesz pod uwagę tylko chrześcijan i ich pismo?Czy też innych co maja swoje pisma?

Sebastian:
spotkałem się z żartobliwym stwierdzeniem "niewiara jest łaską, która nie każdemu została dana" :)

HARNAŚ:
Safari , ale Cię męczy ten temat ateizmu. Chyba masz takie skłonności tylko boisz się przed sobą to przyznać .
Kolejny Twój wątek rozkręcający temat, rozmowy z wierzącymi co o tym sądzą ? Głęboko Ci to siedzi , chyba chcesz sama siebie przekonać , żeś nadal wierząca.

Gorszyciel:
Ateizm został wymyślony w epoce oświecenia. Wcześniej nie istniał ateizm, a świat istniał, więc chyba ateizm nie jest Bogu potrzebny ani zaplanowany.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej