BYLI... OBECNI... > ŻYCIE ZBOROWE, GŁOSZENIE, SALE KRÓLESTWA

Czas każdej rozmowy z Tobą jest przez Świadka Jehowy liczony i zapisywany...

(1/3) > >>

Mario:
Świadkowie Jehowy zapisują szczegółowo czas spędzany podczas rozmów z ludźmi na tematy religijne. Ale nie tylko....   Potem te dane są przez nich upubliczniane.
Po co Świadkowie to robią? Jaki mają w tym cel?  Co o tym sądzisz?

Zapraszam do dyskusji.

Skarbnik:
Ja zapisywałem nie tylko czas. Zachęcano nas aby zapisywać jak najwięcej informacji i ja to robiłem. Kto otworzył drzwi, jak wyglądał, imię, o czym rozmawiałem, czym się ten człowiek interesuje, czy byli tam jeszcze inni domownicy, a może goście.

Taka inwigilacja.

Kitty:
Skarbnik,racja.U nas też były zachęty,by szczegółowo notować wszystko,co później mogłoby nam poprawić jakość służby.I tak w notesie zapisywało się adres,kto otworzył drzwi (płeć,wiek na oko),czy okazał zainteresowanie,co przyjął do czytania,jakie miał pytania,jeśli nie chciał rozmawiać,to jaki był powód odmowy,czy w domu są dzieci,co domownik zdążył bąknąć o swojej sytuacji rodzinnej,bądź materialnej (ktoś stracił pracę,umarł...),czy jest to osoba spokojna,życzliwa,czy też agresywna itp.
Faktem jest,że te notatki miały służyć tylko głosicielowi,nikt nie kazał ich przekazywać dalej,ale głowy nie dam,że mi ktoś przez ramię nie zerknął i nie przeczytał.
Skóra mi teraz cierpnie jak pomyślę,co by się stało,gdyby taki notatnik gdzieś w terenie zgubić.Ale by ludziska poczytały o swoich sąsiadach :o

gedeon:
NSK z czerwca 2014


--- Cytuj ---Wszystkie traktaty i zaproszenia wręczone bezpośrednio, a także pozostawione tam, gdzie nikogo nie zastaliśmy, powinny być uwzględniane w miesięcznym sprawozdaniu ze służby i zapisywane w kolumnie „Broszury i traktaty”.

--- Koniec cytatu ---
Aż tak źle, że nawet makulaturę raportować nakazują

szczebiotka:
Oj tam, ja pisałam wszystko, każde swoje spostrzeżenie na temat osoby która odwiedzałam. Później było jak znalazł, przed kolejną służba zagladalam do zeszytu i wiedziałam co i jak.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej