BYLI... OBECNI... > OSTRACYZM

Usprawiedliwione i uzasadnione rozmawianie z wykluczonym / odstępcą.

(1/3) > >>

rychtar:
Czy istnieje coś takiego jak "usprawiedliwione i uzasadnione" rozmawianie z wykluczonym / odstępcą? Jakiś czas temu pisałem o swoich sąsiadach Świadkach, którym sumienie nie pozwala z nami rozmawiać zaraz po naszym odejściu z JW.ORG. (więcej o tym tutaj https://swiadkowiejehowywpolsce.org/ostracyzm/wytyczne-ciala-kierowniczego-w-sprawie-witania-sie-z-dziecmi-wykluczonych/)
Dzisiaj jednak nastąpił znaczny przełom w stosunku Świadków do nas. Okazało się, że nasi sąsiedzi Świadkowie zostawili w drzwiach swojego mieszkania klucze wychodząc do pracy. Wzięliśmy te klucze do naszego mieszkania i zostawiliśmy karteczkę, że znaleźliśmy ich klucze i jeśli się nie boją to mogą sobie odebrać u nas. Sąsiad ku mojemu zdumieniu zadzwonił do drzwi i patrząc w podłogę powiedział "C Z E Ś Ć".
Dałem mu te klucze po czym pośpiesznie zamknąłem drzwi aby broń Boże nie miał zbyt długiego kontaktu z odstępcą, po czym sobie poszedł do swojej oazy spokoju i świętości.

Z wielkim przymrużeniem oka zastanawiam się nad jedną rzeczą, co go czeka za to, że świadomie złamał zakaz kontaktu z odstępcą i gdzie zgłosić fakt kontaktu z odstępcą? :P

A tak na poważnie to czy istnieje granica niewitania się / witania się z odstępcami? A jeśli istnieje to kto ją ustanowił, gdzie ona ma miejsce i skąd wiadomo, że Świadek ją przekroczył?
Dla mnie ta sytuacja to kolejny dowód na to, że w tej organizacji panuje wielka paranoja.

Brat Furtian:
Nie "wykluczone", iż rzeczone klucze były poddane zabiegom "dezynfekującym" po kontakcie z odstepcami...by zdjąć z nich potencjalne skalanie...

1. Wygotowane
2. Spryskane czystym spirytem
3. Wygłaskane przez NO
4. Odmówiono "stosowną modlitwę ochronną"
5. Na wszelki wypadek jednak wykonano kopie, a skalane egzemplarze kluczy oddane przez ODSTEPCOW!! wyrzucono do pieca ognistego...

Nemo:
To szatan. Szatan sprawił że zapomnieli wyjąć kluczy. Ten sam szatan pokierował tak Twoimi krokami, że to Ty znalazłeś te klucze. No i brat został wystawiony na próbę, iść po klucze, zmienić zamki i mieć nowe klucze. Jednak uległ pokusie. Odezwał się do odstępcy. Może nie zginie za to w armagedonie, ale zostanie solidnie poturbowany, żeby zajarzył że nie wolno kontaktować się z odstępcami w ŻADEN sposób.  ;D ;)

Villa Ella:
Zapewne zamki zostały natychmiast wymienione, gdyż jak wiadomo odstępcy to pijaki, ćpuny, gwałciciele i złodzieje, a także mordercy...

Światus:

--- Cytat: Nemo w 14 Listopad, 2017, 19:09 ---To szatan. Szatan sprawił że zapomnieli wyjąć kluczy. Ten sam szatan pokierował tak Twoimi krokami, że to Ty znalazłeś te klucze. No i brat został wystawiony na próbę, iść po klucze, zmienić zamki i mieć nowe klucze. Jednak uległ pokusie. Odezwał się do odstępcy. Może nie zginie za to w armagedonie, ale zostanie solidnie poturbowany, żeby zajarzył że nie wolno kontaktować się z odstępcami w ŻADEN sposób.  ;D ;)

--- Koniec cytatu ---

Ale  wolał narazić się na śmierć w Armagedonie, niż wymienić zamek  ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej