Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 1986 - Szokujący komunikat o moralności ŚJ  (Przeczytany 1855 razy)

Offline Roszada

1986 - Szokujący komunikat o moralności ŚJ
« dnia: 09 Maj, 2015, 10:10 »
W roku 1986 podano 'szokujący' komunikat:

„Chociaż brzmi to szokująco, ale nawet niektórym  szerzej znanym w społeczności ludu Jehowy zdarzyło się popaść w czyny niemoralne, nie wyłączając homoseksualizmu, wymiany żon, napastowania dzieci[/b]. Trzeba też zaznaczyć, że w ubiegłym roku wykluczono ze zboru chrześcijańskiego 36.638 osób, większość z nich właśnie za pogwałcenie moralności. (...) Pora jednak na to, by starsi zborowi, słudzy pomocniczy oraz pozostali bracia i siostry wystrzegali się wszystkiego, co może prowadzić do czynów nieobyczajnych” (Strażnica Rok CVII [1986] Nr 5 s. 11).

Po ang.:

*** w86 1/1 p. 13 par. 12 Days Like “the Days of Noah” ***
Shocking as it is, even some who have been prominent in Jehovah’s organization have succumbed to immoral practices, including homosexuality, wife swapping, and child molesting. It is to be noted, also, that during the past year, 36,638 individuals had to be disfellowshipped from the Christian congregation, the greater number of them for practicing immorality. Jehovah’s organization must be kept clean! (1 Corinthians 5:9-13) This is a time for congregation elders, ministerial servants, and indeed all our brothers and sisters to avoid any circumstances that could lead to immorality.

Dziwne też, że w polskim tekście organizację Jehowy zmieniono w społeczność ludu Jehowy.
No i prominentów w szerzej znanych. 8)
« Ostatnia zmiana: 09 Maj, 2015, 10:14 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: 1986 - Szokujący komunikat o moralności ŚJ
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Maj, 2015, 10:21 »
W tym samym roku 1986 podano:

„Z pewnością zainteresuje cię wiadomość, że Bóg ma na ziemi lud, którego wszyscy członkowie są prorokami, czyli Jego świadkami. Na całym świecie są oni znani jako Świadkowie Jehowy” (Przebudźcie się! Rok LXVII [1986] Nr 9 s. 7). :)


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 114
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: 1986 - Szokujący komunikat o moralności ŚJ
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Maj, 2015, 10:45 »
No to poszli trochę z tymi prorokami, bo jeśli ktoś prorokuje w imieniu Boga i to proroctwo się nie spełnia to znaczy, że nie był prorokiem od Boga tylko od......... :)
A ileż to prorocy - miliony proroków świadków naprorokowali, że pokolenie 1914 nie umrze aż przyjdzie koniec...... :)
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline Fantom

Odp: 1986 - Szokujący komunikat o moralności ŚJ
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Maj, 2015, 13:37 »
Rzeczywiście z tym prorokowaniem to jest jakis kłopot. ''wszyscy członkowie są prorokami, czyli Jego świadkami''.Na ich stronie obszernie tłumaczą kto był uważany za proroka.Tu jakby sobie zaprzeczali.Dla mnie bycie swiadkiem nie oznacza prorokowania.Nasladowcy Chrystusa byli Jego świadkami,ale nie wszyscy mieli dar prorokowania.Niektórzy mylnie myślą ,że prorocy zajmuja sie tylko zapowiadaniem przyszłych wydarzen.Stąd tyle nieporozumień.

    Jakiś czas temu  pisałem o tym z jednym ze starszym ŚJ i ''oddanym sprawie'' znanym tu sławkiembiosławkiem(jeszcze tu nie zawitał?).
 Ich tłumaczenie to takie,że my powtarzamy proroctwa już spisane w biblii,dlatego świadczymy o Jezusie i o tych proroctwach.Prorokami wg. nich jestesmy nie w tym sensie ,że mówimy o czymś co przekazał nam bezpośrednio Bóg ,ale w tym sensie ,że je powtarzamy.
 Obj.19:10 tłumaczą ,że świadczenie o Jezusie jest jakby tym prorokowaniem.
 Gdyby to uscislic to miliony proroków nie są prorokami np.odnośnie roku 1914. Szeregowi głosiciele powtarzaja  proroctwa CK.Przecież żadna druga owca nie ma prawa do swoich proroctw.Proroctwa pochodziły bezpośrednio od Boga .Proroctwa nie były przekazywane przez osoby trzecie.Bóg był w bezpośrednim kontakcie z taka osoba czy ptrzez wizje,sny,wpływ ducha.
 10  Wtedy upadłem u jego stóp, aby mu oddać cześć.+ Ale on mi mówi: „Uważaj! Nie czyń tego!+ Jestem tylko współniewolnikiem twoim i braci twoich, którzy zajmują się świadczeniem o Jezusie.+ Oddaj cześć Bogu;+ bo właśnie świadczenie o Jezusie jest natchnieniem do prorokowania”.+
« Ostatnia zmiana: 09 Maj, 2015, 13:52 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Roszada

Odp: 1986 - Szokujący komunikat o moralności ŚJ
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Maj, 2015, 15:10 »
   Jakiś czas temu  pisałem o tym z jednym ze starszym ŚJ i ''oddanym sprawie'' znanym tu sławkiembiosławkiem(jeszcze tu nie zawitał?).
 

On się raczej powycofywał z forów. Zniknął na protestantach.
Zniknął ze 'starego' forum exŚJ.
Może miał konflikt sumienia wobec wytycznych Towarzystwa.
Scooby, inny ŚJ, sam napisał, że się wycofuje, bo ma wyrzuty sumienia.

Poza tym biosławek wypierał się tego, że jest ŚJ.
A żeby był starszym, to pierwsze słyszę. :-\


Offline Roszada

Odp: 1986 - Szokujący komunikat o moralności ŚJ
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Maj, 2015, 15:49 »
W tym samym roku 1986 podano:

„Z pewnością zainteresuje cię wiadomość, że Bóg ma na ziemi lud, którego wszyscy członkowie są prorokami, czyli Jego świadkami. Na całym świecie są oni znani jako Świadkowie Jehowy” (Przebudźcie się! Rok LXVII [1986] Nr 9 s. 7). :)

3 lata wcześniej pisali, że prorokiem jest ostatek, a nie wszyscy ŚJ:

»Prorokiem«, którego Jehowa powołał z uwagi na osoby szczerze pragnące panowania Bożego zamiast panowania człowieka, nie jest – jak w wypadku Jeremiasza – pojedynczy mężczyzna, lecz klasa ludzi. Członkowie jej, podobnie jak prorok i kapłan Jeremiasz, są w pełni oddani Jehowie Bogu, a to przez Chrystusa, i dzięki zrodzeniu ze świętego ducha Jehowy weszli w skład »rodu wybranego, królewskiego kapłaństwa, narodu świętego, ludu do szczególnego posiadania« (1 Piotra 2:9). W obecnym późnym okresie dziejów przebywa na ziemi już tylko ostatek tej klasy »proroka«. »Wojna wielkiego dnia Boga Wszechmocnego« w Har-Magedonie nie może się rozpocząć, zanim ów zbiorowo pojęty »prorok« nie dopełni swej misji” (Strażnica Rok CIV [1983] Nr 11 s. 18).
« Ostatnia zmiana: 09 Maj, 2015, 15:51 wysłana przez Roszada »


Offline Fantom

Odp: 1986 - Szokujący komunikat o moralności ŚJ
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Maj, 2015, 16:50 »
Slawek nie by starszym ani ŚJ .Napisałem ,że z jednym ze starszych ŚJ i ''oddanemu sprawie''(...) .Miałem na myśli 2 RÓZNE OSOBY..Osobę będącą starszym i druga osobe -sławka.Przyznaję,że miałeś prawo to tak zrozumieć.
 Jednakże drugie zdanie wyjasnia w zwrocie:''ich'',że mowa jest co najmniej o 2 osobach. ''Ich tłumaczenie to takie,że my powtarzamy proroctwa ...''
 Czyli,pisałem o tym z 2 osobami.Zawsze ciekawiło mnie,że sławek z taka wiedzą i oddaniem nie został wtedy ŚJ.
« Ostatnia zmiana: 09 Maj, 2015, 16:51 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Roszada

Odp: 1986 - Szokujący komunikat o moralności ŚJ
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Maj, 2015, 17:53 »
Zawsze ciekawiło mnie,że sławek z taka wiedzą i oddaniem nie został wtedy ŚJ.

Bo poprzez kontakty na forach i czytanie np. moich artykułów i książek (czym mi się sam chwalił) poznał wszystkie przekręty i zmiany Towarzystwa.
Jednak on woli nie dźwigać tego bagażu i wybiórczo przyznawać się do niektórych nauk Towarzystwa (antytrynitaryzm, krew, piekło dusza).

On ma większą wiedzę niż przeciętny ŚJ i to ona mu uniemożliwia wejście do organizacji.