Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: News prosto z obwodowego - brak kasy  (Przeczytany 12977 razy)

Offline zaocznie wywalony

Odp: News prosto z obwodowego - brak kasy
« Odpowiedź #45 dnia: 24 Październik, 2017, 11:05 »
Dobrze ale w Polsce nic nie jest własnością polskich braci. Przecież to chyba nie news.
W Polsce, jak i zresztą w innych krajach, bracia nie mają nic oprócz: kosztów, obowiązków i odpowiedzialności za nie swoje mienie i decyzje.
Zresztą, jak pisałem w poprzednim wpisie, i tak na ogromne odszkodowania nie ma szans, a tym bardziej na takież ugody (nie ten system prawny).
Ale z racji że afery pedofilskie stają się coraz głośniejsze, więc i powszechniej znane, a i duża liczba ludzi zaczyna spostrzegać prawdę o organizacji - i u nas ofiary lub ich rodziny zaczną częściej zgłaszać takie sytuacje.
A gdy kilka przypadków stanie się głośne, to pewnie i następne ofiary się odważą by to nagłośnić.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: News prosto z obwodowego - brak kasy
« Odpowiedź #46 dnia: 24 Październik, 2017, 19:54 »
Kasa zaczęła szwankować jak postanowili budować Warvik a sprzedać Nowy Jork.

Mnie jeden straszy przy stojaku powiedział, że Warwick wybudowali w ramach oszczedności.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Michał chlu

  • Gość
Odp: News prosto z obwodowego - brak kasy
« Odpowiedź #47 dnia: 24 Październik, 2017, 20:57 »
Mnie jeden straszy przy stojaku powiedział, że Warwick wybudowali w ramach oszczedności.

Oczywiście, zwróć uwagę ze sprzedane posiadłości w NY spokojnie wystarczyły na pokrycie kosztów działki, materiałów i pewnie 95% kasy została. W końcu nowe BG było budowane głównie przez ochotników itp a i masa materiałów była dostarczona przez ŚJ. Także oczywiście budowa ta była typowym zabiegiem kasowym. A Australia się zbliża wielkimi krokami


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: News prosto z obwodowego - brak kasy
« Odpowiedź #48 dnia: 24 Październik, 2017, 21:27 »
A Australia się zbliża wielkimi krokami

A nie jest to troche rozbuchane? Z tą Australią i odszkodowaniami?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline wrzesien

Odp: News prosto z obwodowego - brak kasy
« Odpowiedź #49 dnia: 24 Październik, 2017, 23:52 »
Mam niusa: jutro w nocy będzie ciemno!

Moyses tu podał dobry schemat. Generalnie nie zmienia się nic, bo to że przeinwestowali to już wiedziałem jak nie byłem przebudzony. Zmienia się tylko przykręcanie śruby. Ci starsi mieli odnieść takie odczucie jak mówisz, przez co ma to spowodować, że będą się prywatnie starać o datki. Sprytne- bo listu nie ma żadnego, dowodów też, a działanie jest.


Offline Reskator

Odp: News prosto z obwodowego - brak kasy
« Odpowiedź #50 dnia: 25 Październik, 2017, 06:21 »
Oczywiście, zwróć uwagę ze sprzedane posiadłości w NY spokojnie wystarczyły na pokrycie kosztów działki, materiałów i pewnie 95% kasy została. W końcu nowe BG było budowane głównie przez ochotników itp a i masa materiałów była dostarczona przez ŚJ. Także oczywiście budowa ta była typowym zabiegiem kasowym. A Australia się zbliża wielkimi krokami
Te sprzedane posiadłości w NY kupione były kiedyś do remontu,a więc za marną kasę.
Ale tu wchodzą darmowi robotnicy z jw org i podnoszą wartość obiektów do samego nieba.
I było to zakupione do celów religijnych,a więc chyba jeszcze taniej.
W Polsce teren pod budowę religijną kupuje się za złotówkę,a sprzedaje już z salą królestwa w cenie rynkowej-złoty biznes.


Michał chlu

  • Gość
Odp: News prosto z obwodowego - brak kasy
« Odpowiedź #51 dnia: 25 Październik, 2017, 06:45 »
Te sprzedane posiadłości w NY kupione były kiedyś do remontu,a więc za marną kasę.
Ale tu wchodzą darmowi robotnicy z jw org i podnoszą wartość obiektów do samego nieba.
I było to zakupione do celów religijnych,a więc chyba jeszcze taniej.
W Polsce teren pod budowę religijną kupuje się za złotówkę,a sprzedaje już z salą królestwa w cenie rynkowej-złoty biznes.

Dokładnie :) gdybym miał 8 milionów darmowych roboli którzy jeszcze się zrzucają na mnie to tez bym wiecznie chodził uśmiechnięty i przejawiał bym owoce ducha 🤣🤣🤣

Znam przypadki gdzie miasto lub gmina były zobowiązane oddać za darmo działkę dla ŚJ bo stanowili jakiś % mieszkańców. Całe szczęście większość gmin chce dać tak kiepska działkę ze się z tego nie korzystało :) w Ełku z tego co pamietam miasto dało działkę w praktycznie samym centrum w cenie działki na Mazurach... pod Warszawa były tez takie próby ale gminy wyznaczały tak kiepskie działki ze ich nie kupowano.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 547
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: News prosto z obwodowego - brak kasy
« Odpowiedź #52 dnia: 25 Październik, 2017, 08:47 »
Działka na Reymonta we Wrocławiu na której powstał kompleks Sal Królestwa została pozyskana od miasta za friko albo za symboliczne pieniążki.
Jak mi to kilkanaście lat temu powiedział jeden starszy ,,Dali nam żeby nie było że dają tylko księżom".

Może ktoś potwierdzi zaprzeczy ,,moim wspomnieniom".


Michał chlu

  • Gość
Odp: News prosto z obwodowego - brak kasy
« Odpowiedź #53 dnia: 25 Październik, 2017, 09:15 »
Działka na Reymonta we Wrocławiu na której powstał kompleks Sal Królestwa została pozyskana od miasta za friko albo za symboliczne pieniążki.
Jak mi to kilkanaście lat temu powiedział jeden starszy ,,Dali nam żeby nie było że dają tylko księżom".

Może ktoś potwierdzi zaprzeczy ,,moim wspomnieniom".

Takich sytuacji było dużo więcej, złoty interes, dostajesz działkę za darmo, wierni się zrzucają na budowę, wykonują prace a potem wszystko do korporacji. Ze ja nie wpadłem jako 20latek na założenie swojej sekty.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 547
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: News prosto z obwodowego - brak kasy
« Odpowiedź #54 dnia: 25 Październik, 2017, 10:54 »
Kiedyś to bracia gwoździe prostowali, tłukli słupy żelbetonowe żeby odzyskać stal na zbrojenia, wyrabiali kostkę i pustaki.

A żeby było mało to często takie budowle powstawały na darowanych przez braci działkach.

Majstersztyk finansowy :) 


Michał chlu

  • Gość
Odp: News prosto z obwodowego - brak kasy
« Odpowiedź #55 dnia: 25 Październik, 2017, 14:06 »
Kiedyś to bracia gwoździe prostowali, tłukli słupy żelbetonowe żeby odzyskać stal na zbrojenia, wyrabiali kostkę i pustaki.

A żeby było mało to często takie budowle powstawały na darowanych przez braci działkach.

Majstersztyk finansowy :)


Hahaha dokładnie tak było 🤣🤣🤣


Offline Technolog

Odp: News prosto z obwodowego - brak kasy
« Odpowiedź #56 dnia: 25 Październik, 2017, 18:05 »
Dzwonił do mnie starszy który miał zgromadzenie obwodowe, jak zapewne większość was wie, podczas zgromadzeń obwodowych są spotkania dla starszych.
Czy jak się wchodzi na takie spotkanie to jest sprawdzana jakaś lista obecności? Bo chętnie bym się przeszedł i posłuchał.


Michał chlu

  • Gość
Odp: News prosto z obwodowego - brak kasy
« Odpowiedź #57 dnia: 25 Październik, 2017, 21:46 »
Czy jak się wchodzi na takie spotkanie to jest sprawdzana jakaś lista obecności? Bo chętnie bym się przeszedł i posłuchał.

Myśle ze możesz spróbować choć zazwyczaj starsi z obwodu się znają i grona często siadają razem i może być przypał ale spróbuj 🙈