Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kto według Ciebie jest "solą Ziemi" - czy to są Świadkowie Jehowy ?  (Przeczytany 7484 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Odp: Kto według Ciebie jest "solą Ziemi" - czy to są Świadkowie Jehowy ?
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Październik, 2017, 10:27 »
To, to akurat każdy wie mi chodzi o to, czy mają być solą kamienną zwykłą, jodowaną, warzoną, morską, himalajską a może drogową :) :) :) :) :)

W tamtym rejonie geograficznym w I w. sól pozyskiwano z Morza Martwego. Podesłałem link do artykułu. Przeczytaj początek.


Offline gangas

Odp: Kto według Ciebie jest "solą Ziemi" - czy to są Świadkowie Jehowy ?
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Październik, 2017, 10:58 »
 Teraz wszystko jasne. Mieli być solą morską na planecie Ziemi o której pisarz nie wiedział, że jest planetą ale Jezus powinien bo oglądał ją wcześniej z góry. Dlatego pisarz użył słowa γῆς, gdyż jak mniemam sam autor natchnął go do tego. Dzięki wielkie :D :D :D
Jutro to dziś tyle że jutro.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Kto według Ciebie jest "solą Ziemi" - czy to są Świadkowie Jehowy ?
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Październik, 2017, 11:27 »
Teraz wszystko jasne. Mieli być solą morską na planecie Ziemi o której pisarz nie wiedział, że jest planetą ale Jezus powinien bo oglądał ją wcześniej z góry. Dlatego pisarz użył słowa γῆς, gdyż jak mniemam sam autor natchnął go do tego. Dzięki wielkie :D :D :D

Chodzi raczej po prostu o ziemię jako jakiś znany im obszar, względnie planetę. Przecież Grecy już 300 lat wcześniej zmierzyli obwód Ziemi. Chodzi tylko o to, że Autor nie przywiązywał wagi do kształtu, a do obszaru, na którym żyją ludzie.


Offline Błazen Króla

Odp: Kto według Ciebie jest "solą Ziemi" - czy to są Świadkowie Jehowy ?
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Listopad, 2017, 17:36 »
A mnie to sola ziemi kojarzy sie z tym aby chrzescijanin swiecil prawda w duchowych mrokach swiata.. bo dalej Jezus mowi na co jest sol gdy straci swoje wlasciwosci.. czyli mamy niszczyc dziela diabla na tym swiecie itp.