BYLI... OBECNI... > ŻYCIE ZBOROWE, GŁOSZENIE, SALE KRÓLESTWA

Stojaki a Nadzorcy Obwodu

(1/3) > >>

franki:
Hmmm.....Zastanawia mnie taka kwestia:
Czy jest ogólnie przyjętą praktyką że w tygodniu obsługi NO bierze udział w służbie na stojakach ?

Niestety osobiście nie mam jak tego sprawdzić a temat uważam za ciekawy. Dałem sobie spokój z WTS w momencie wprowadzania straganów na ulicę.
W korpo WTS każdy ruch ma drugie dno i ono mnie ciekawi.  Napiszcie jak to wygląda u was, czy jest jakaś reguła, prawo wewnętrzne WTS dla NO w tej materii czy są jakieś rozbierzności pomiędzy zborami.


M:

--- Cytat: franki w 08 Październik, 2017, 12:21 ---Hmmm.....Zastanawia mnie taka kwestia:
Czy jest ogólnie przyjętą praktyką że w tygodniu obsługi NO bierze udział w służbie na stojakach ?

--- Koniec cytatu ---

Nie wiem czy jest to ogólnie przyjęte, ale ja osobiście byłem z NO na stojaku, więc takie sytuacje na pewno się zdarzają. Dla NO to w sumie dobre, bo to najłatwiejsza forma głoszenia, nie musi się gimnastykować z wstępami, a i przy okazji może wypytać głosiciela o wszystko co się dzieje w jego życiu i w zborze :).

DonnieDarkoJG:

--- Cytat: franki w 08 Październik, 2017, 12:21 ---Hmmm.....Zastanawia mnie taka kwestia:
Czy jest ogólnie przyjętą praktyką że w tygodniu obsługi NO bierze udział w służbie na stojakach ?

Niestety osobiście nie mam jak tego sprawdzić a temat uważam za ciekawy. Dałem sobie spokój z WTS w momencie wprowadzania straganów na ulicę.
W korpo WTS każdy ruch ma drugie dno i ono mnie ciekawi.  Napiszcie jak to wygląda u was, czy jest jakaś reguła, prawo wewnętrzne WTS dla NO w tej materii czy są jakieś rozbierzności pomiędzy zborami.

--- Koniec cytatu ---

Nie znajdziesz oficjalnej dyrektywy w tym temacie.
Jednak od 3 lat w liście NO wyraźnie zaznacza/wymaga by grono ustawiło go na stojak z żoną.
W rozmowie prywatnej padają dwa wyjaśnienia.
Jest to dobry przykład w kwestii popierania tej gałęzi służby albo jest to jedna z niewielu okazji by porozmawiać z żoną..
Tak jak zaznaczyłem nie jest to oficjalny przepis, a opisane sytuacje opieram na swoim i sąsiednich zborach.

Tazła:

--- Cytat: M w 08 Październik, 2017, 12:26 ---Nmoże wypytać głosiciela o wszystko co się dzieje w jego życiu i w zborze :).

--- Koniec cytatu ---

 Mmm, ale Ty nie byłeś  pleciuga? :D

M:

--- Cytat: Tazła w 08 Październik, 2017, 14:01 --- Mmm, ale Ty nie byłeś  pleciuga? :D

--- Koniec cytatu ---

Skądże znowu ;D.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej