PORTALE, BLOGI, FORA I INNE > Z KRAJU

Śmiem Wątpić

(1/50) > >>

KaiserSoze:
Znalazłem dziś fantastyczny kanał dla agnostyków i ateistów: Śmiem Wątpić

https://www.youtube.com/channel/UC-Q7kWPVNqMsCyy4ZgGE6MA

Facet mówi o religiach i bogu posługując się totalną logiką a nie pustymi frazesami. Jednocześnie jest to gość który ma potężną wiedzę mimo młodego wieku. Nie był SJ, bo opisuje siebie jako wychowanego w KK, a to tym bardziej wg mnie jest argumentem by go posłuchać.

Przykładowy film o największej - jego zdaniem - sprzeczności w Biblii. Miłego oglądania!

Roszada:
Takie rzeczy czytałem i słyszałem kupę lat temu,gdy się rozczytywałem w tego typu pismach.
Nic nowego ateizm nie może wnieść dziś. Bo co, skoro Boga nie ma, to jakie nowe argumenty? :)

Sprzeczności w Biblii?
Pisałem już że Augustyn już w IV wieku  wydał swe dzieło o sprzecznościach rzekomych.
Oni do dziś powtarzają te rzekome sprzeczności, które on wtedy omawiał. ;)

No niestety nie powalił mnie facet, prócz tego że nawija jak katarynka i rękoma macha. ;D Tak że w niedziele, jak nie zachoruje, znów do kościółka pójdę. :-\

No ale dałem Kaiserowi lubika za silną wiarę w niewiarę. :)

Ja się rozczytywałem w najlepszych polskich ateistach: Poniatowski, Keller, Tyloch i popularno naukowych Kosidowski oraz polskich twórców apokryfów Wg Judasza, wg Filipa.
A tu młodzieniec ma mnie uczyć? :-\

Gremczak:

--- Cytat: Roszada w 17 Wrzesień, 2017, 22:29 ---





A tu młodzieniec ma mnie uczyć? :-\

--- Koniec cytatu ---
Bo Ty bazujesz na wiadomościach i zrozumieniu sprzed 2000 lat .



--- Cytat: KaiserSoze w 17 Wrzesień, 2017, 22:24 ---Znalazłem dziś fantastyczny kanał dla agnostyków i ateistów: Śmiem Wątpić

https://www.youtube.com/channel/UC-Q7kWPVNqMsCyy4ZgGE6MA

Facet mówi o religiach i bogu posługując się totalną logiką a nie pustymi frazesami. Jednocześnie jest to gość który ma potężną wiedzę mimo młodego wieku. Nie był SJ, bo opisuje siebie jako wychowanego w KK, a to tym bardziej wg mnie jest argumentem by go posłuchać.

Przykładowy film o największej - jego zdaniem - sprzeczności w Biblii. Miłego oglądania!


--- Koniec cytatu ---
To raczej dla wierzących i chrześcijan.

KaiserSoze:

--- Cytat: Roszada w 17 Wrzesień, 2017, 22:29 ---A tu młodzieniec ma mnie uczyć? :-\

--- Koniec cytatu ---

Włodek, słaby to argument.
Z mojej perspektywy on też jest młody, ale temat rozwija zajebiście. I zauważ, że nie skupia się na doktrynie a na logice - przez co zagina ciebie na wstępie ;)

Z mojej strony wielki szacun dla niego!


--- Cytat: Roszada w 17 Wrzesień, 2017, 22:29 ---No ale dałem Kaiserowi lubika za silną wiarę w niewiarę. :)

--- Koniec cytatu ---

Z twierdzeniem o "wierze w niewiarę" też się rozprawia w którymś z filmów.
O tu:
https://www.youtube.com/watch?v=3adpX6t2RO4

W skrócie: czy nieobecność dowodu jest dowodem nieobecności zjawiska/istnienia?

Lunkaa:
„Usta mądrości są zamknięte dla wszystkiego z wyjątkiem uszu zrozumienia” -Kybalion.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej