BIBLIOTEKA > WARTO WIEDZIEĆ - WARTO ZNAĆ

Wykluczenie jako forma przemocy

(1/8) > >>

MAN:
W najnowszym numerze "Niebieskiej Linii" (nr 4/2017) można zapoznać się z moim artykułem na temat zjawiska wykluczenia w społeczności Świadków Jehowy - "Wykluczenie jako forma przemocy". Nowy numer dwumiesięcznika można już kupić za pośrednictwem strony internetowej.

"Starsi zboru decydując o wykluczeniu reprezentują autorytet Boga i działają pod Jego natchnieniem. Z osobą wykluczoną nie można utrzymywać jakichkolwiek kontaktów. Nie można spożywać z nią wspólnych posiłków, rozmawiać, wspólnie pracować, nie można się z nią nawet witać jeśli zostanie przypadkowo spotkana. Osoba taka staje się „martwa za życia”. Daleko posunięta izolacja członka społeczności jest źródłem ogromnych cierpień dla tej osoby, jak również dla pozostałych wyznawców, szczególnie krewnych wykluczonego." "Przeciętny świadek Jehowy nie jest niemoralną osobą, która z chęcią oddali się od wykluczonego bliskiego, wprost przeciwnie, bardzo często są to ludzie o wysokich standardach moralnych, którzy niestety muszą podporządkować się również zasadom niosącym niepotrzebne cierpienie."

Gorąco zachęcam do kupna tego numeru czasopisma (17 zł) i do lektury artykułu "Wykluczenie jako forma przemocy".

Niebieska Linia jest czasopismem fachowym dotyczącym przemocy i mam nadzieję, że ta publikacja przyczyni się do zainteresowania tematem specjalistów. Myślę, że ten artykuł o tyle jest ważny, że w sposób obiektywny porusza temat, na łamach cenionego periodyku indeksowanego na liście czasopism naukowych "Index Copernicus" i można na spokojnie się na tą publikację powoływać. Egzemplarz artykułu wysłałem również do Nadarzyna z prośbą o ustosunkowanie się.

Ze swojej strony dziękuję zaś Kancelarii Radcy Prawnego Piotr Motyl. Wszystkie poruszone kwestie prawne dotyczące wykluczeń i zrywania więzi z rodziną oparłem na opinii prawnej ww Kancelarii.

Czasopismo można zamówić tutaj:

http://www.niebieskalinia.pl/pismo/biezacy-numer

jankowalski82:
"Starsi zboru decydując o wykluczeniu reprezentują autorytet Boga i działają pod Jego natchnieniem.



   Boże słyszysz i nie grzmisz.



 Przecież starsi przez swoje działania, doprowadzili wiele osób do głębokiej depresji. Nie wspomnę o rozbijaniu rodzin, donosicielstwie i wielu innych rzeczach o których forumowicze wiecie na pewno więcej niż ja.

 Pod natchnieniem Bożym nie działa nawet CK do czego przyznał się jego członek przesłuchiwany w Australii, a co dopiero zwykły starszy  ze zboru w Koziej Wólce albo Czarnej D...e  jak kto woli.
 Najgorzej jak chłop oderwany granatem od pługa naczyta się listów z Nadarzyna i jeszcze ma książkę o pasieniu trzody bożej, to wydaje mu się że jest panem czyjegoś życia i śmierci. Mam takiego tatusia kochanego, starszego mianowanego przez kolegów więc wiem co mówię.
  Pozdrawiam.

Estera:

--- Cytat: jankowalski82 w 17 Wrzesień, 2017, 23:40 ---"Starsi zboru decydując o wykluczeniu reprezentują autorytet Boga i działają pod Jego natchnieniem."
            Boże słyszysz i nie grzmisz (...)

--- Koniec cytatu ---
   Śmiem twierdzić, że Bóg, jeśli istnieje, to raczej napewno, nie ma z tym nic wspólnego.
   :( :(

jankowalski82:
  Dzięki. Słuszna uwaga. Zapomniałem o tym chyba najważniejszym zdaniu.

 Pozdrawiam
              Darek.

Estera:

--- Cytat: jankowalski82 w 18 Wrzesień, 2017, 00:01 ---  Dzięki. Słuszna uwaga. Zapomniałem o tym chyba najważniejszym zdaniu.
 Pozdrawiam
              Darek.

--- Koniec cytatu ---
   WTS, robi magiel z umysłów ludzkich.
   A niektórym wystarczy tylko troszkę władzy i mamy całą okazałość tej "miłosiernej" jw.org.
   Raczej z Samarytaninem jest jej nie po drodze.
   Prości ludzie, z których robi się starszych, czują się wyjątkowo docenieni i czasami zapominają, że oprócz regułek wts, są jeszcze uczucia.
   Wielu gubi po drodze swoje człowieczeństwo.
   I tylko im współczuć takiego stanu.
   :'(

   P.s. Za pozdrowienia dziękuję :)
   

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej