BIBLIOTEKA > WARTO WIEDZIEĆ - WARTO ZNAĆ

Książki o ŚJ napisane przez polskich autorów

<< < (14/16) > >>

Deborah:

--- Cytat: Roszada w 06 Maj, 2015, 13:50 ---Julian Stefańczak. Znałem go osobiście. Mieszkał w Koszalinie, a później w Lęborku. Zmarł (nie mam zanotowanego roku).
Wydał trzy pozycje.
Książka, broszura (tłumaczenie) i film (tłumaczenie z ang.)

Kiedy koniec świata? Apokaliptyka Świadków Jehowy Koszalin 1994

Świadkowie Jehowy a zdrowie psychiczne, Leonard Chretien, Jerry Bergman


--- Koniec cytatu ---

Właśnie dziś natknęłam się na tę ostatnią pozycję. Można ją w całości przeczytać tutaj:
http://katolikos.republika.pl/zp.htm
Jeżeli ktoś nie czytał to polecam, zwłaszcza w kontekście psychomanipulacji podczas obecnych kongresów i prób przebudzania naszych bliskich, czy przyjaciół, którzy tkwią w niewoli organizacji.
Taka wnikliwa analiza profesora psychiatrii z pewnością pomaga zrozumieć, dlaczego w wielu przypadkach jest tak trudno wyrwać ich ze szponów tej sekty, jak również własne reakcje i odczucia po poznaniu prawdy o "prawdzie".
Chociaż napisana sporo lat temu, to jednak ciągle bardzo aktualna.

Roszada:
Pięknie, że to zamieścił, ale szkoda, że nie podał kto był tłumaczem na język polski.
Znałem osobiści zmarłego J. Stefańczaka. On właśnie uzyskał zgodę od autora na przetłumaczenie i wydanie w Polsce.

Deborah:

--- Cytat: Roszada w 27 Czerwiec, 2016, 22:46 ---Pięknie, że to zamieścił, ale szkoda, że nie podał kto był tłumaczem na język polski.
Znałem osobiści zmarłego J. Stefańczaka. On właśnie uzyskał zgodę od autora na przetłumaczenie i wydanie w Polsce.

--- Koniec cytatu ---
No właśnie. Też mnie to zaskoczyło. Tłumacz się naprawdę wykazał, bo bardzo dobrze się czyta tę książkę. :)
Aż nie do wiary, że już prawie 20 lat temu tak trafnie opisano problemy psychiczne ŚJ.

Roszada:
Dostałem dziś info i pytanie czy znam poniższą knigę.

Wprawdzie książka nie polskiego autora, ale po polsku wydana.
Nie czytałem chyba, ale tytuł zachęcający.
Nie wiem zresztą czy na pewno o ŚJ?
Tytuł zachęcający: Fałszywi prorocy

http://centrum.diecezja.legnica.pl/index.php?id_product=1729&controller=product

Stara jeśli 1994 wydana, a ja pewnie jej nie widziałem.
Jak ktoś coś wie, niech napisze...

Pod tym samym tytułem w latach 60. XX w. wydał książkę o ŚJ adwentysta nazwiskiem Baron.

Roszada:
Stara (1947 r.) ale jara książka ks. Ufniarskiego o początkach ŚJ w USA i w Polsce.
Do przeczytania tu:

http://piotrandryszczak.pl/stare-publikacje/miedzynarodowi-badacze-pisma-swietego-swiadkowie-jehowy.html

Choć nie jestem zwolennikiem tego, by księża tak głęboko zajmowali się problematyką ŚJ, ale dla ks. Ufniarskiego szacun.
On dotarł do niektórych materiałów, do których dziś ja jako nie ksiądz nie mam dojścia. :-\
Nawet broszury odłamów badackich które dziś już nie istnieją i nie ma po nich śladu. ;)
Próbowałem kiedyś i nawet ponownie też niedawno dotrzeć do jego materiałów badackich, ale prawdopodobnie te świadkowe wszystkie wyrzucili. :(
Żadna biblioteka tego nie ma.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej