INNE RELIGIE, WYZNANIA, ATEIZM... > ATEIZM

Jacy sa ateiści ?

<< < (26/27) > >>

Giwon:
ja to tylko tak zostawię:

http://faktopedia.pl/495592/Dawid-Ben-Gurion-jeden-z-glownych-zalozycieli-panstwa-zydowskiego-byl

 ;)

Nikt:

--- Cytat: robbo1 w 15 Luty, 2018, 12:38 ---Nie jestem rzecznikiem organizacji w w pełnym tego słowa znaczeniu,czy jej adwokatem.Niemniej pozwolę sobie tutaj na uwagę,którą wyraziłem w rozmowie z jednym z was.I tak jeden z papieży [to tylko przykład] powiedział,że istnieje potrzeba przejawiania pokory,żeby przyznać się do swoich grzechów.Niemniej ważne jest też,żeby "nie rzucać lekkomyślnie oskarżeń bez rzeczywistych dowodów". Niestety wiele z waszych to "oskarżenia bez rzeczywistych dowodów". To wykazałem w wielu miejscach,w niektórych nie.A jeżeli idzie o staro,czy nowotestamentowe usprawiedliwienie swoich wierzeń,to już [podejmowałem rękawice] i zawsze podejmę się dyskusji.Mogę wskazać tego miejsca.Nie obronię naszej chronologii ,chociaż polecam do przeczytania pracę Juliana Grzesika "Chronologia biblijna porównana z orientalną,żydowską i chrześcijanską".

--- Koniec cytatu ---
Czyli przyznajesz że 1914 to bajka podobnie jak rok zburzenia Jerozolimy ?

dziewiatka:
Rok 1914 to mit ,natomiast rok zburzenia Jerozolimy to który masz na myśli 70 czy 135.

Nikt:
Ani jeden ani drugi .  Chodzi o 607 pne

MX:



--- Cytat: robbo1 w 15 Luty, 2018, 12:38 ---(...)
Nie obronię naszej chronologii ,chociaż polecam do przeczytania pracę Juliana Grzesika "Chronologia biblijna porównana z orientalną,żydowską i chrześcijanską".
--- Koniec cytatu ---
Dla przykładu we wspomnianej publikacji na stronie 30 (tekst od strony 28 - plik znaleziony w internecie w pdf) szanowny autor konkluduje zdaniem: "Jeżeli odrzuca się rok 607, to należałoby ostatecznie zdecydować czy prawdziwym jest rok 587 czy 586 ?". Wartość tych słów definiuje to zacytowane zdanie, które pokazuje wymownie, że w tym temacie w tej konkretnej sprawie autor nie ma bladego pojęcia o elementarnych rozważaniach historyków odnośnie daty zburzenia Jerozolimy. Zadanie takiego pytania, to jak pytać ile jest 2 razy 2 przez kogoś kto skończył szkołę. Cały ten tekst od 28 do 30 to szukanie dziury w całym, nieznajomosć wielu faktów i niezrozumienie historyków.

Kwestia dlaczego są te dwie daty podawane zna każdy kto naprawdę poznał kwestię dat czasów nowobabilońskich. Ciekawe czy ty Robbo1 taki trud sobie zadasz. Polecam.



MX - koniec - MX

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej