INNE RELIGIE, WYZNANIA, ATEIZM... > ATEIZM

Bóg Biblijny - dyskusja

(1/47) > >>

Sebastian:

--- Cytat: gangas w 10 Wrzesień, 2017, 23:24 ---Mam nadzieje, że nie wiesz co pisałeś Nie wiem ile trzeba wypić i czego, żeby to spłodzić
--- Koniec cytatu ---
mam bardzo podobne odczucia.

Wg mnie, Nikt mam sobie zaprzecza. Jednocześnie twierdzi że Bóg jest wielki i góruje nad ludźmi a przy tym ten sam Nikt zakłada, że tenże Bóg jest tak ograniczony umysłowo że w słowie "zajebisty" widzi przede wszystkim przekleństwo a nie zachwyt i podziw.

Ja osobiście mam bardzo rozwiniętą wyobraźnię, potrafię wyobrazić sobie Boga mściciela (takiego ze starego testamentu) i potrafię sobie wyobrazić Boga Miłosiernego, ale takiego "Boga Debila", jakiego opisał nam Nikt - wybaczcie, nie potrafię...

Nie mieści mi się w głowie, aby Stwórca mógł być tak ograniczony umysłowo że nie potrafiłby odczytać poprawnie pozytywnej intencji zawartej w wypowiedzi CzarnegoSmoka...

Po prostu nie potrafię sobie wyobrazić tak prymitywnego Boga...

Gremczak:

--- Cytat: Sebastian w 10 Wrzesień, 2017, 23:33 ---


Po prostu nie potrafię sobie wyobrazić tak prymitywnego Boga...

--- Koniec cytatu ---
A spróbuj grzybków halucynków. To działa na wyobraźnię.

lukasz84gl:

--- Cytat: Nikt w 10 Wrzesień, 2017, 20:41 ---
Błędne założenia prowadzą do błędnych wniosków. Biblia nie jest  źródłem religii. Jest historią zbawienia i poniekąd religii. Źródłem wiary religii jest Bóg . Bo to tak jakby źródłem wspomnień ludzi którzy przeżyli drugą wojnę światową był film" Czterej pancerni o pies ".


--- Koniec cytatu ---

W sumie to prosiłbym o wyjaśnienie szersze co chciałeś przekazać. Kompletnie nie rozumiem pojęcia "wiara religii". Swoją drogą często ludzie wiarę i religię traktują jako synonimy.

Dla mnie to wygląda tak. Wierzę w Boga to szukam o nim informacji. Znajduję Biblię, a tam w niej tworzy się religia(czy to Mojżesz czy Jezus).Więc moim zdaniem, Biblia jest źródłem religii.

Nikt:

--- Cytat: lukasz84gl w 11 Wrzesień, 2017, 00:47 ---W sumie to prosiłbym o wyjaśnienie szersze co chciałeś przekazać. Kompletnie nie rozumiem pojęcia "wiara religii". Swoją drogą często ludzie wiarę i religię traktują jako synonimy.

Dla mnie to wygląda tak. Wierzę w Boga to szukam o nim informacji. Znajduję Biblię, a tam w niej tworzy się religia(czy to Mojżesz czy Jezus).Więc moim zdaniem, Biblia jest źródłem religii.

--- Koniec cytatu ---
Nie wiara religii a wiara, religia. I to najpierw była wiara potem pisma . Tak jak najpierw była wojną potem wspomnienia a " Czterej pancerni i pies" są opisem wspomnień no takim zmyslonym [ale mowicym o wojnie. Ale zamiast pancernych można wziąć jakiś film dokumentalny .

--- Cytat: gangas w 10 Wrzesień, 2017, 23:24 ---Mam nadzieje, że nie wiesz co pisałeś Nie wiem ile trzeba wypić i czego, żeby to spłodzić :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

--- Koniec cytatu ---
gdy brak argumentów to jest atak bez argumentów i ośmieszanie . Wiesz mógłbym napisać o Tobie i Twoich poglądach to samo ale nie napiszę uszanuje Ciebie i Twoje pglady.

--- Cytat: Sebastian w 10 Wrzesień, 2017, 23:33 ---mam bardzo podobne odczucia.

Wg mnie, Nikt mam sobie zaprzecza. Jednocześnie twierdzi że Bóg jest wielki i góruje nad ludźmi a przy tym ten sam Nikt zakłada, że tenże Bóg jest tak ograniczony umysłowo że w słowie "zajebisty" widzi przede wszystkim przekleństwo a nie zachwyt i podziw.

Ja osobiście mam bardzo rozwiniętą wyobraźnię, potrafię wyobrazić sobie Boga mściciela (takiego ze starego testamentu) i potrafię sobie wyobrazić Boga Miłosiernego, ale takiego "Boga Debila", jakiego opisał nam Nikt - wybaczcie, nie potrafię...

Nie mieści mi się w głowie, aby Stwórca mógł być tak ograniczony umysłowo że nie potrafiłby odczytać poprawnie pozytywnej intencji zawartej w wypowiedzi CzarnegoSmoka...

Po prostu nie potrafię sobie wyobrazić tak prymitywnego Boga...

--- Koniec cytatu ---
Może weź etymologia słowa "zajebisty" . Sprawdź źródło tego słowa . Ale rozumiem Ty masz Boga według swoich wyobrażeń. Taki mit . Bóg wymyślony jak to sam napisałaś przez Twoja wyobraźnię . Bóg odrzuca wszelkie zło , nawet to zajebiste. To nie chodzi o to by Boga sobie wyobrazić , wymyślać ale starać się mieć jego rzeczywisty obraz. Choć nigdy on nie będzie pelny

--- Cytat: Gremczak w 10 Wrzesień, 2017, 22:05 ---A dlaczego chcesz zacząć od środka?
Może zacznijmy od początku?
Czy w ogóle coś takiego istnieje jak Bóg?
Czy ludzie nie wiedząc skąd to wszystko się wzięło nie wymyślili sobie Boga?

--- Koniec cytatu ---
Jeśli Boga nie ma to skąd świat jak tak samorzutnie powstał i tak zorganizowany . Skąd życie . Widziałeś by coś samo się stworzyło bez planu i czyjegoś działania. Żeby był skutek bez przyczyny. ? To jedno . Inna rzecz to .....Ale może to przy innej okazjii

Reskator:
Musi być jakaś siła sprawcza życia.
Nie widzę innej przyczyny jak Bóg.
Ewolucja nie przemawia do mnie, że z materii nieożywionej powstaje życie
Naukowcy po Noblach przy sprzęcie wartym miliardy nie mogą stworzyć komórki a co dopiero mózg,człowiek
Trzeba mieć wytłumaczenie na powstanie życia by ignorować Boga,
A tłumaczenie powstanie życia miliardami lat to tylko ma uwiarygodnić pomysły Darwina.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej