Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Stary Testament w Biblii .  (Przeczytany 5136 razy)

Offline todd

Odp: Stary Testament w Biblii .
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Wrzesień, 2017, 13:41 »
Wszyscy uczeni są zgodni co do tego ze Jezus Chrystus nie spodziewał się czy raczej nie oczekiwał Kościoła instytucjonalnego, to wyczytałem w książce Chrześcijaństwo a Judaizm Rabiniczny  w przekładzie Waldemara Chrostowskiego. Troszkę mnie to zbiło z tropu a nawet przeraziło lekko. Sam nie wiem co o tym myśleć.
Rozwiązania problemów są proste, droga do nich jest trudna.


Offline Stanisław Klocek

Odp: Stary Testament w Biblii .
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Wrzesień, 2017, 17:33 »
Czy Chrześcijanin może się zgorszyć czytaniem ST [?]
Jak będzie badał obiektywnie i uczciwie, to na pewno się zgorszy. Kiedy przyjmie zasadę powstawania dogmatu Trójcy dotyczącej wspólnej natury Ja 10:30 Ja i Ojciec jedno jesteśmy. itd, to znajdziemy, iż Jahwe i szatan to nic innego jak jeden Bóg. Na jakiej zasadzie takie twierdzenie. Przez porównywanie tych samych wydarzeń.
  • 2 Sam 24:1 bt2  ... Jahwe (...) Pobudził przeciw nim Dawida słowami: Idź i policz Izraela i Judę.
  • 1 Krn 21:1 bt2 Powstał szatan przeciwko Izraelowi i pobudził Dawida, żeby policzył Izraela.
Wynika jasno: Dawid został zobowiązany do policzenia narodu przez tą samą osobę, lecz każdy z autorów użył innych nazw. Jest jeszcze druga opcja, którą wymyślili trynitarianie. Dwie odrębne osoby, Jahwe to ojciec a szatan to jego syn, ale tej samej natury (zgodności myśli, wiedzy, planów itp. {2 Kor 4:4 bóg tego świata}) Ja 8:28 ...  nic od siebie nie czynię, ale że to mówię, czego Mnie Ojciec nauczył. Zgadza się? Tak czy inaczej, to widać do jakich granic można naciągać Biblie.


Tusia

  • Gość
Odp: Stary Testament w Biblii .
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Wrzesień, 2017, 19:11 »
Wynika jasno

Nic nie wynika z Twoich wywodów.


Offline gangas

Odp: Stary Testament w Biblii .
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Wrzesień, 2017, 21:43 »
Nic nie wynika z Twoich wywodów.
trujca jezd 8-) 8-) 8-) 8-) i nie fikajcie gargamele. Jestem o tym przekonany

Mam horom curke
Jutro to dziś tyle że jutro.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Stary Testament w Biblii .
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Wrzesień, 2017, 22:10 »
Nic nie wynika z Twoich wywodów.

I nigdy nie wynikało. Bez urazy, Stanisławie.


Offline gangas

Odp: Stary Testament w Biblii .
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Wrzesień, 2017, 22:35 »
Wszyscy uczeni są zgodni co do tego ze Jezus Chrystus nie spodziewał się czy raczej nie oczekiwał Kościoła instytucjonalnego, to wyczytałem w książce Chrześcijaństwo a Judaizm Rabiniczny  w przekładzie Waldemara Chrostowskiego. Troszkę mnie to zbiło z tropu a nawet przeraziło lekko. Sam nie wiem co o tym myśleć.

 Myślisz, że autor na tyle znał jezusa, że spokojnie może tak powiedzieć?? To są jego przemyślenia. Mamy w to wierzyć??? 
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline todd

Odp: Stary Testament w Biblii .
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Wrzesień, 2017, 07:58 »
Myślisz, że autor na tyle znał jezusa, że spokojnie może tak powiedzieć?? To są jego przemyślenia. Mamy w to wierzyć???

Raczej autorzy, jest to zbiór badan oraz prac archeologicznych. Czy mamy w to wierzyć? Wybacz ale nie śmiem nawet w tej kwestii się wypowiadać.
Rozwiązania problemów są proste, droga do nich jest trudna.