Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Iz 42:18-20 z Biblii Świadków Jehowy  (Przeczytany 1101 razy)

Offline Roszada

Iz 42:18-20 z Biblii Świadków Jehowy
« dnia: 13 Wrzesień, 2017, 17:28 »
Takie oto słowa mi podesłano z Biblii ŚJ:

„Słuchajcie, głusi, a wy, ślepi, popatrzcie, by zobaczyć. Kto jest ślepy, jeżeli nie mój sługa, i kto jest głuchy jak mój posłaniec, którego wysyłam? Kto jest ślepy jak ten, który otrzymał zapłatę, albo ślepy jak sługa Jehowy?  Należało zobaczyć wiele rzeczy, ale ty nie patrzyłeś. Należało mieć otwarte uszy, lecz ty nie słuchałeś.” (Iz 42:18-20)

Komentarz CK? :-\
To nie my, to oni Żydzi :) :

*** ip-2 rozdz. 3 ss. 44-45 ***
Jednakże Izrael, lud Jehowy, okazuje się sługą niewiernym — duchowo głuchym i ślepym. Jehowa mówi do członków tego narodu: „Słuchajcie, głusi, a wy, ślepi, popatrzcie, by zobaczyć. Kto jest ślepy, jeżeli nie mój sługa, i kto jest głuchy jak mój posłaniec, którego wysyłam? Kto jest ślepy jak ten, który otrzymał zapłatę, albo ślepy jak sługa Jehowy? Należało zobaczyć wiele rzeczy, ale ty nie patrzyłeś. Należało mieć otwarte uszy, lecz ty nie słuchałeś. Jehowa ze względu na swą prawość znalazł upodobanie w tym, żeby wywyższyć prawo i uczynić je znamienitym” (Izajasza 42:18-21).
Izrael istotnie sprawia gorzki zawód! Wielokrotnie wdaje się w kult demonicznych bóstw innych narodów. Jehowa wciąż kieruje do swego ludu posłańców, ale on na to nie zważa (2 Kronik 36:14-16). Izajasz zapowiada, jakie to wywoła skutki: „Jest to lud ograbiony i splądrowany — wszyscy oni są złapani w doły — i trzyma się ich ukrytych w domach aresztu. Są wydani na łup, a nie ma wyzwoliciela, na splądrowanie, a nie ma nikogo, kto by powiedział: ‚Oddaj!’ Kto z was nadstawi na to ucha? Kto będzie zwracał uwagę i słuchał z myślą o późniejszych czasach? Kto wydał Jakuba na splądrowanie, a Izraela grabieżcom? Czyż nie Jehowa, Ten, przeciw któremu zgrzeszyliśmy i którego drogami oni nie chcieli chodzić, i którego prawa nie słuchali? Dlatego On stale wylewał na niego złość, swój gniew i siłę wojny. I wciąż go to zewsząd niszczyło, ale on nie zwracał uwagi; i stale płonęło to przeciw niemu, lecz on nic nie brał sobie do serca” (Izajasza 42:22-25).

A tak w ogóle to nie lubią tych wersetów, bo tylko jeszcze raz od 1960 go komentowali w 1965:

*** dxs60-89 Izajasza ***
42:18   w65/6 4
42:19   w65/6 4
42:20   w65/6 4


Offline Roszada

Odp: Iz 42:18-20 z Biblii Świadków Jehowy
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Wrzesień, 2017, 18:12 »
Dalej też są ładne słowa:

 "Ale jest to lud ograbiony i splądrowany — wszyscy oni są złapani w doły — i trzyma się ich ukrytych w domach aresztu. Są wydani na łup, a nie ma wyzwoliciela, na splądrowanie, a nie ma nikogo, kto by powiedział: „Oddaj!” Kto z was nadstawi na to ucha? Kto będzie zwracał uwagę i słuchał z myślą o późniejszych czasach?" Iz 42:22-23

To co złe to o Żydach, a to co dobre to o nas: :)

*** Iz 43:10-12 ***
10 „Wy jesteście moimi świadkami — brzmi wypowiedź Jehowy — moim sługą, którego wybrałem, abyście mnie poznali i wierzyli we mnie, i rozumieli, że ja jestem ten sam. Przede mną nie został utworzony żaden Bóg ani po mnie nie ma żadnego. 11 Ja, właśnie ja jestem Jehowa, a oprócz mnie nie ma wybawcy”. 12 „Ja oznajmiłem i wybawiłem, i sprawiłem, że to usłyszano, gdy nie było wśród was obcego boga. Wy zatem jesteście moimi świadkami — brzmi wypowiedź Jehowy — a ja jestem Bogiem.