BYLI... OBECNI... > PSYCHOMANIPULACJA

Eufemizmy Towarzystwa Strażnica

<< < (18/19) > >>

Roszada:

--- Cytat: Mahershalalhashbaz w 17 Luty, 2022, 19:13 ---"stawiać Królestwo na pierwszym miejscu"/ "stawiać sprawy Królestwa na pierwszym miejscu" -zrezygnować z innych ambicji poza wykonywaniem zadań wyznaczonych przez korporację Strażnica.

--- Koniec cytatu ---
I to jest do dziś:

*** w22 styczeń s. 7 ***
Jeśli tylko stawiamy sprawy Królestwa na pierwszym miejscu, nasz Bóg nigdy nas nie opuści. Ciało Kierownicze chce nam przypomnieć, że już teraz musimy się przygotować na trudne czasy, które są przed nami, i ufać Jehowie, że zawsze będzie przy nas. Dlatego na myśl przewodnią w roku 2022 wybrano słowa z Psalmu 34:10: „Tym, którzy szukają Jehowy, nie zabraknie niczego dobrego”.

NieZnaPrawdy:
"Mieć wzgląd na sumienie innych" = przejmować się opinią wścibskich ludzi

Safari:

--- Cytat: Mahershalalhashbaz w 17 Luty, 2022, 19:13 ---"stawiać Królestwo na pierwszym miejscu"/ "stawiać sprawy Królestwa na pierwszym miejscu" -zrezygnować z innych ambicji poza wykonywaniem zadań wyznaczonych przez korporację Strażnica.

--- Koniec cytatu ---

Zrezygnowac nientylko z ambicji, ale takze z naturalnych pragnien takich jak posiadanie rodziny, dzieci czy stabilnej I dobrze platnej pracy.

oksiu:
Odciąłem się od świadków już 7 lat temu a jednak gdy nawet dzisiaj słyszę gdzieś o "pokorze", albo o "byciu pokornym" to aż mam odruch wymiotny. Przecież dla świadka bycie pokornym znaczy nie posiadanie własnego zdania, bezkrytyczne podążanie za, pożal się boże, "autorytetami". Jak ktoś "zwracał mi uwagę" na pokorę to próbował zdusić we mnie resztki indywidualizmu.  :'(

Sebastian:
a propo "pychy" przeciwstawianej "pokorze"...

kiedyś, gdy (już byłem prawie na wylocie z organizacji i) kolejny raz usłyszałem ględzenie o "pokorze" wymieszane z zarzutem "pychy", pozwoliłem sobie na mały żarcik, który bardzo oburzył moją rozmówczynię :)

w języku polskim słowo "pyszny" może oznaczać "okazujący pychę, zarozumiały, itp." albo może oznaczać "smaczny, atrakcyjny do skonsumowania, itp."

nawiązując do tej dwuznaczności, spytałem "czy jesteś ludożercą czy raczej składasz mi niemoralną propozycję?" :)

moja rozmówczyni była niesamowicie oburzona, ale speszyła się i już więcej nigdy nie wygłaszała żadnych uwag na temat mojego rzekomego braku pokory... :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej