INNE RELIGIE, WYZNANIA, ATEIZM... > KOŚCIOŁY CHRZEŚCIJAŃSKIE

Czy ksiądz katolicki może się ożenić?

<< < (28/29) > >>

ihtis:

--- Cytat: Adam_73 w 02 Maj, 2019, 23:00 ---religia to opium dla mas :)

--- Koniec cytatu ---

Gwoli ścisłości: opium mas a nie dla mas.
Pozdrawiam

Adam_73:
Opium des Volkes...

szymonbudny:

--- Cytat: Sebastian w 09 Sierpień, 2017, 15:24 ---czy dobrze rozumiem, że twierdzisz że można zawrzeć ważne katolickie małżeństwo już po święceniach?

Np. taki duchowny greckokatolicki wyświęcony w 25rż. żeni się np. w 27 rż. potem owdowieje w 31 rż. i może np. w 35 rż. ożenić się ponownie?

--- Koniec cytatu ---
Kolejnośc musi być odwrotna: najpierw małżeństwo a potem święcenia.
Swoją drogą każdy katolik może zmienić obrządek (robi się to bez żadnych problemów błyskawicznie) i pójść do seminarium greckokatolickiego.
A potem znowu zmienić obrządek na rzymski ;)

Z tym, że słyszałem że w Polsce jakoś niechętnie grekokatolicy wyświęcają żonatych. Choć znowu z mediów wiem, że są takie przypadki, bodaj we Wrcławiu czy Poznaniu jest żonaty ksiądz greckokatolicki.

dziewiatka:

--- Cytat: ihtis w 02 Maj, 2019, 23:24 ---Gwoli ścisłości: opium mas a nie dla mas.
Pozdrawiam

--- Koniec cytatu ---
Tylko warto zastanowić się nad znaczeniem tego stwierdzenia .Czy w  osiemnastym wieku opium nie było uznawane za lekarstwo i skuteczny kek przeciw bólowy.Kurt  Vonnegut twierdzi że ta wypowiedź mówi o służebnej roli religii.

dziewiatka:
W KrK ksiądz a właściwie kapłan może mieć żonę.Z tego co mi wiadome porzucając sutannę biorąc ślub dalej pozostaje kapłanem.Może wrócić do posługi kapłańskiej po zgodzie biskupa ,jednak podlega pewnym restrykcjom.Kiedyś w Polsce był taki przypadek,ksiądz po ślubie wrócił do posługi kapłańskie  jnie mógł tylko mieć kontaktów seksualnych z żoną.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej