BYLI... OBECNI... > ŻYCIE ZBOROWE, GŁOSZENIE, SALE KRÓLESTWA

Film, muzyka i literatura nieodpowiednia dla chrześcijanina

(1/8) > >>

Hudson:
Co sądzicie o horrorach, sci-fi, heavy-metalu, powieściach fantasy, postrzeganiu pozazmysłowym, etc.?
Ma ktoś przemyślenia lub doświadczenia w tej kwestii?

szczebiotka:
Od  zawsze kochałam rocka, metal, horrory czy fantastyczne książki, filmy. Uważam że nie ma to na mnie żadnego złego wpływu. Co do reszty dziwnych i niewyjaśnionych rzeczy mam sporo do powiedzenia, lecz to nie to forum.
Nadmienię tylko po skrócie ze kiedyś przyznałam się na studium ze od dziecka męczą mnie sny, sny które zawsze mają jakieś znaczenie. Niestety przeważnie niosą one ze sobą śmierć. Śniło mi się np jak i kiedy umarł mój dziadek, babcia, tata, teściowa i kilka innych osób. Sny to małe miki przy tym wszystkim, ja nazywam to przekleństwem które ciągnie się w naszej rodzinie od wielu pokoleń w linii żeńskiej. Pamiętam jak świadkowie kazali mi z tym walczyć, że jak będę się dużo modliła itp itd to zniknie, jak bardzo się niestety mylili. Są rzeczy o których nie mamy pojęcia, są rzeczy których nie da się logicznie wytłumaczyć.

matus:
Jeden jedyny autor powieści fantasy (i S-F czasami) dał mi więcej niż wszystkie "święte teksty" razem wzięte.

szczebiotka:

--- Cytat: matus w 05 Maj, 2015, 19:08 ---Jeden jedyny autor powieści fantasy (i S-F czasami) dał mi więcej niż wszystkie "święte teksty" razem wzięte.

--- Koniec cytatu ---

A kto? :P :D

Hudson:

--- Cytat: szczebiotka w 05 Maj, 2015, 19:05 ---(...) kiedyś przyznałam się na studium ze od dziecka męczą mnie sny, sny które zawsze mają jakieś znaczenie. Niestety przeważnie niosą one ze sobą śmierć. Śniło mi się np jak i kiedy umarł mój dziadek, babcia, tata, teściowa i kilka innych osób. Sny to małe miki przy tym wszystkim, ja nazywam to przekleństwem które ciągnie się w naszej rodzinie od wielu pokoleń w linii żeńskiej. Pamiętam jak świadkowie kazali mi z tym walczyć, że jak będę się dużo modliła itp itd to zniknie, jak bardzo się niestety mylili. Są rzeczy o których nie mamy pojęcia, są rzeczy których nie da się logicznie wytłumaczyć.

--- Koniec cytatu ---

Bardzo lubię sci-fi, filmy o Obcym i wszystko co z tym tematem związane. Podobnie UFO. Kiedyś oglądałem tez horrory ale głównie w kinie z dziewczyną. hihi.  Nie wywoływało to potem u mnie żadnych "efektów ubocznych".  Do snów jako takich nie przykładam wagi, choć u mojej matki zawsze wszystko się "wyśniło". Mnie się czasem tez udaje, choć jak powiedziałem unikam interpretacji.
Niekiedy jednak mam przeczucia. Dziwne. Natrętne. Niekoniecznie złe, choć przeważnie. Staram się o tym nie myśleć, skierować uwagę na coś innego. Nie potrafię. Najprawdopodobniej jest to pozostałość po używaniu wahadełka. Na jakieś 80/100  moje przeczucia się sprawdzają. Niestety nie dotyczy to kumulacji w Lotto. O innych szczegółach też nie chcę oficjalnie pisać.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej