BYLI... OBECNI... > DZIECIŃSTWO I DORASTANIE WŚRÓD ŚJ...

Chrzest dziecka

(1/15) > >>

KaiserSoze:
Znalazłem w necie takie pytanie skierowane do SJ:

Czy pozwoliłbyś swojemu dziecku (np mającemu 8 lat) zostać ochrzczonym w innej religii?
Czy uznałbyś, że dziecko jest wystarczająco dojrzałe by podjąć taką decyzję? Czy wspierałbyś dziecko, które tak zdecydowało? Gdyby ośmiolatek chciał studiować Islam, judaizm czy protestantyzm, czy pozwoliłbyś na to?

Przyznam szczerze, że wg mnie to genialne pytanie.

Startek:
Owszem !  Pod warunkiem gdy jestem świadkiem  i dziecko chce się oddać na czynienie woli jehowy . Ale w innej religii , nigdy ! Biblia na to odpowiada : Dzieci bądźcie posłuszni rodzicom .  Bo jak nie , to Biblia uczy : W sercu dziecka głupota mieszka , lecz rózga karności ....... .

wspaniale:

--- Cytat: KaiserSoze w 07 Sierpień, 2017, 20:36 ---
Czy pozwoliłbyś swojemu dziecku (np mającemu 8 lat) zostać ochrzczonym w innej religii?
Czy uznałbyś, że dziecko jest wystarczająco dojrzałe by podjąć taką decyzję? Czy wspierałbyś dziecko, które tak zdecydowało? Gdyby ośmiolatek chciał studiować Islam, judaizm czy protestantyzm, czy pozwoliłbyś na to?


--- Koniec cytatu ---

Nie.
wg prawa swieckiego do 13 roku zycia rodzice ponosza odpowiedzialność za czyny dziecka.
wg prawa świeckiego do 18 roku życia rodzice odpowiadają za dziecko i mogą za nie decydować.
Ja moim dzieciom nie pozwoliłam na żadne decyzje do 18 roku życia.
Studium owszem ale bez żadnego ciśnienia i tylko jak dziecko chciało- nie było to studium jakie sie opisuje - raczej spotkania przy biblii, książce i rozmowa.
Dziś żadno nie jest ani katolikiem ani ŚJ.
czy to moja porażka wychowawcza ?
chyba nie, bo żadno nie kradnie, żadno nie jest rozwiązłe i każde ma przyjaciół ... dwoje nawet stałe związki bo są już dorosłe

Dietrich:
I to jest właśnie piękne jak i pokrętne: 11 latek "dojrzały duchowo" podjął "dojrzałą decyzję" zgłaszając się do chrztu.
Ale mając lat 17 nagle dowiaduje się, że nie wolno mu mieć dziewczyny, bo wg prawa świeckiego nie jest dojrzały do zawarcia małżeństwa. No a przecież nadal jest dzieckiem, a jego sympatia (16 lat) również dzieckiem tyle że odrobinę bardziej rozwiniętym. Argumenty o rozwoju emocjonalnym sprowadzane są do książki "Pytania młodych ludzi" i kwitowane wyłącznie w ten sposób, ze na milion procent skończy się to niechcianą ciążą.  ;D

I równie nagle ci sami rodzice wcześniej chwaleni za wychowanie i "karcenie dziecka według wytycznych Jehowy" okazują się teraz do kitu rodzicami, bo na coś takiego pozwalają. 




Trinity:
moja znajoma ma syna - głosiciela a co! chodzi do pierwszej klasy SP
pytania na głosiciela była formą egzaminu
chłopczyk stresował się każdym zebraniem jak mu coś nie szlo  :o :-[
oni doszli do wniosku że wts będzie go trzymał za morde, że wychowa go ,prawda' gdyby oni nie potrafili. jak za 10 lat pozna dziewczynę to rodzice nie będą mu truli
sam sie będzie nienawidził z całego serca

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej