Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dziwne przekonania, zakazy i nakazy w zborach  (Przeczytany 19038 razy)

Offline Ariana

Odp: Dziwne przekonania, zakazy i nakazy w zborach
« Odpowiedź #45 dnia: 07 Maj, 2015, 06:39 »
Pamiętam też jedno fajne "postanowienie" funkcjonujące nadal u nas w zborze. Postanowiono wśród uczestniczących w zebraniu (mówca, prowadzący strażnicę, etc.) zrezygnować z marynarek i krawatów.   ;)


Ciekawe co siostry wtedy mogly z siebie sciagnac....;)


szczebiotka

  • Gość
Odp: Dziwne przekonania, zakazy i nakazy w zborach
« Odpowiedź #46 dnia: 07 Maj, 2015, 06:47 »

Ciekawe co siostry wtedy mogly z siebie sciagnac....;)

Zapewne nic, bo w zborach nie ma równouprawnienia, a wręcz powiedziała bym ze jest szowinism.


Offline Safari

Odp: Dziwne przekonania, zakazy i nakazy w zborach
« Odpowiedź #47 dnia: 07 Maj, 2015, 06:58 »
moglaś przetopić :)    Ja kiedyś Matki zapytałam, po co w ogóle jakies złoto kupuje, przeciez nie wiadomo czy czasem jakas część tego złota nie była złotym cielcem..... :)

R2D2 mnie przypomniało się, jak bałam się (będąc nastolatką)  gdy coś dostawałam, ale nie wiedziałam skąd to pochodzi (np. ubrania, zabawki, książki). Bałam się kupować na pchlim targu lub w second-handzie bo... ta rzecz mogła należeć do wróżki i przez nią demony mogly się do mnie przyczepić. Przeczytałam jakąś taką historię we Strasznicy albo w innej publikacji pewnego szacownego wydawnictwa. I już schiza gotowa.

Z przetapianiem - to dla odważnych było, albo raczej dla słabych i materialistów - jeśli to był kiedyś przedmiot służący do fałszywego kultu - należało się go pozbyć, wzorując się na Koryntianach i pamiętając o tym jak Jehowa nakazał spalić wszystkie łupy z wygranej przez Izraelitów walki (nie pamiętam teraz której) a kto sobie coś przywłaszczył, ten potępion był, amen. No więc co? Bardziej kochasz złoto, czy Jehowę? Bardziej pragniesz pieniędzy z przetopienia złota, czy zadowolenia Jehowy?
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Ariana

Odp: Dziwne przekonania, zakazy i nakazy w zborach
« Odpowiedź #48 dnia: 07 Maj, 2015, 07:20 »
R2D2 mnie przypomniało się, jak bałam się (będąc nastolatką)  gdy coś dostawałam, ale nie wiedziałam skąd to pochodzi (np. ubrania, zabawki, książki). Bałam się kupować na pchlim targu lub w second-handzie bo... ta rzecz mogła należeć do wróżki i przez nią demony mogly się do mnie przyczepić. Przeczytałam jakąś taką historię we Strasznicy albo w innej publikacji pewnego szacownego wydawnictwa. I już schiza gotowa.

Z przetapianiem - to dla odważnych było, albo raczej dla słabych i materialistów - jeśli to był kiedyś przedmiot służący do fałszywego kultu - należało się go pozbyć, wzorując się na Koryntianach i pamiętając o tym jak Jehowa nakazał spalić wszystkie łupy z wygranej przez Izraelitów walki (nie pamiętam teraz której) a kto sobie coś przywłaszczył, ten potępion był, amen. No więc co? Bardziej kochasz złoto, czy Jehowę? Bardziej pragniesz pieniędzy z przetopienia złota, czy zadowolenia Jehowy?


Safa tez tak mialam....
Jak kupowalam cos uzywanego a zwlaszcza jesli to byl ciuch ina dodatek czarnego koloru...
To przychodzilo ki do glowy ze na pewno ma to zwiazek z pogrzebem i zaloba... o wrozce nie wspominajac...


Duch

  • Gość
Odp: Dziwne przekonania, zakazy i nakazy w zborach
« Odpowiedź #49 dnia: 07 Maj, 2015, 07:41 »
Pamiętam też jedno fajne "postanowienie" funkcjonujące nadal u nas w zborze. Postanowiono wśród uczestniczących w zebraniu (mówca, prowadzący strażnicę, etc.) zrezygnować z marynarek i krawatów.   ;)

Ciekawe co siostry wtedy mogly z siebie sciagnac.... ;)
Zapewne nic, bo w zborach nie ma równouprawnienia, a wręcz powiedziała bym ze jest szowinizm.
Pójdę o krok dalej, siostry to musiały te marynarki braci na siebie zakładać, żeby jakie demony w nie (te marynarki) nie wlazły, albo raczej w braci. ;)


Offline Safari

Odp: Dziwne przekonania, zakazy i nakazy w zborach
« Odpowiedź #50 dnia: 08 Maj, 2015, 17:14 »

Safa tez tak mialam....


Big HUG dla Ciebie Ariana.

A pamiętacie nakrywanie głowy?

Na studniówkę też nie wypadało iść...
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Ariana

Odp: Dziwne przekonania, zakazy i nakazy w zborach
« Odpowiedź #51 dnia: 08 Maj, 2015, 19:41 »
Big HUG dla Ciebie Ariana.

A pamiętacie nakrywanie głowy?

Na studniówkę też nie wypadało iść...

Glowe tez nakrywalam...niewiele razy ale sie zdarzylo.
Na studniowce to zdazylam byc...doslownie ostatnim rzutem przed wdepnieciem w wts. Juz studiowalam...ale nie bylam jeszcze tak stlamszona...


Offline falafel

Odp: Dziwne przekonania, zakazy i nakazy w zborach
« Odpowiedź #52 dnia: 17 Maj, 2015, 18:15 »
Tez bylem na studiowce :-)  tydzien pozniej zostalem lektorem :-)


Offline Ariana

Odp: Dziwne przekonania, zakazy i nakazy w zborach
« Odpowiedź #53 dnia: 18 Maj, 2015, 15:23 »
Tez bylem na studiowce :-)  tydzien pozniej zostalem lektorem :-)

Hahaha
Dobre! :)

Widać zasłużyłeś na taki wspaniały przywilej w zborze Falafel :)
A co tam studniówka;)



Hudson

  • Gość
Odp: Dziwne przekonania, zakazy i nakazy w zborach
« Odpowiedź #54 dnia: 18 Maj, 2015, 16:59 »
A mieliście coś takiego, żeby młodzi mający się ku sobie lecz "nie gotowi do małżeństwa" nie siadali na zebraniach obok siebie? 


Mario

  • Gość
Odp: Dziwne przekonania, zakazy i nakazy w zborach
« Odpowiedź #55 dnia: 18 Maj, 2015, 23:17 »
A mieliście coś takiego, żeby młodzi mający się ku sobie lecz "nie gotowi do małżeństwa" nie siadali na zebraniach obok siebie? 

Tak tak faktycznie tak było.
Pamiętam też , że jak zdarzały się takie sytuacje, sporadycznie.starsi mieli prikaz aby szybko oczyszczać młodzież od ewentualnych gorszących pokazów bliskości czyli siadywania obok siebie na zebraniu...


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 114
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: Dziwne przekonania, zakazy i nakazy w zborach
« Odpowiedź #56 dnia: 18 Maj, 2015, 23:21 »
brom, brom powinni podawać wszystkim młodym, że tez jeszcze na to nie wpadli
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Hudson

  • Gość
Odp: Dziwne przekonania, zakazy i nakazy w zborach
« Odpowiedź #57 dnia: 18 Maj, 2015, 23:26 »
brom, brom powinni podawać wszystkim młodym, że tez jeszcze na to nie wpadli
Jak w tym kawale.
 - Brom brałeś?
- Nie, jeszcze nie brombrałem....


Offline Noc_spokojna

Odp: Dziwne przekonania, zakazy i nakazy w zborach
« Odpowiedź #58 dnia: 19 Maj, 2015, 15:29 »
Tak tak faktycznie tak było.
Pamiętam też , że jak zdarzały się takie sytuacje, sporadycznie.starsi mieli prikaz aby szybko oczyszczać młodzież od ewentualnych gorszących pokazów bliskości czyli siadywania obok siebie na zebraniu...
I bardzo dobrze! Co to za koedukacyjne siadanie na zebraniu? Co innego koedukacyjny akademik...ech... łezka w oku mi się zakręciła  ;).
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Hudson

  • Gość
Odp: Dziwne przekonania, zakazy i nakazy w zborach
« Odpowiedź #59 dnia: 19 Maj, 2015, 16:04 »
Tak tak faktycznie tak było.
Pamiętam też , że jak zdarzały się takie sytuacje, sporadycznie.starsi mieli prikaz aby szybko oczyszczać młodzież od ewentualnych gorszących pokazów bliskości czyli siadywania obok siebie na zebraniu...

A gdyby na dodatek jeszcze dla zmyłki korzystali z jednej Strażnicy  ?! :o hehe