BYLI... OBECNI... > OSTRACYZM

Prawda ‛nie przynosi pokoju, tylko miecz’

(1/6) > >>

gedeon:
STRAŻNICA — WYDANIE DO STUDIUM Październik 2017
Prawda ‛nie przynosi pokoju, tylko miecz’


2 Jednak na razie nie przyszedł jeszcze czas, żeby Bóg zaprowadził na ziemi całkowity pokój. W tych krytycznych dniach ostatnich nie brak konfliktów, a wielu ludzi ma wojownicze usposobienie (2 Tym. 3:1-4). Jako chrześcijanie musimy toczyć duchową walkę z Szatanem i fałszywymi naukami, które propaguje (2 Kor. 10:4, 5). Ale naszemu pokojowi najbardziej może zagrozić sprzeciw członków rodziny. Czasami wyśmiewają oni nasze wierzenia, oskarżają o rozbijanie rodziny albo grożą, że jeśli nie zrezygnujemy ze swoich przekonań, to się nas wyrzekną

Co za hipokryzja, kto tu kogo sie wyrzeka?

12. Dlaczego krewni mogą się nam sprzeciwiać i co pomoże nam zrozumieć ich odczucia?
12 Staraj się zrozumieć odczucia krewnych. Chociaż poznanie prawdy daje nam ogromną radość, krewni mogą uważać, że zostaliśmy oszukani albo wciągnięci do jakiejś niebezpiecznej sekty. Mogą myśleć, że skoro nie obchodzimy z nimi świąt, to już ich nie kochamy. Mogą się nawet niepokoić, że po śmierci spotka nas kara od Boga. Powinniśmy starać się spojrzeć na sprawy z ich punktu widzenia i uważnie wysłuchać, żeby dowiedzieć się, co tak naprawdę ich martwi (Prz. 20:5). Apostoł Paweł starał się zrozumieć „ludzi wszelkiego pokroju”, żeby przekazać im dobrą nowinę (1 Kor. 9:19-23). Możesz go pod tym względem naśladować.

19. Jak możesz pokazać, że szanujesz karcenie od Jehowy?
19 Szanuj karcenie od Jehowy. Chociaż początkowo jest ono bolesne, na dłuższą metę przynosi dobre rezultaty wszystkim, także grzesznikowi (odczytaj Hebrajczyków 12:11). Jehowa wymaga, żebyśmy ‛przestali się zadawać’ z osobami, które nie okazują skruchy (1 Kor. 5:11-13). Chociaż może to nie być łatwe, musimy unikać kontaktów z wykluczonymi krewnymi — przez telefon, SMS-y, listy, mejle czy portale społecznościowe

I kto zaprzeczy, że nie jest to destrukcja w rozbijaniu rodzin.

Gorszyciel:
Ja to widzę tak: Centrala dąży do tego, żeby każdy szeregowy ŚJ był taki sam, wg miary, tj. w pełni organizacyjny. Tak więc jak ktoś wyrzeka się Organizacji to się wyrzeka wzorowego ŚJ, bo jest on mikro-Organizacją :D

DreamM@ster:
Rozbijanie rodzin czyli sekciarskie metody "pt":  nie odbieraj telefonów,smsów od krewnego pokazują że Organizacja zapracowała sobie godnie  na miano  destrukcyjnej sekty!!!!

Trinity:
jak zaczęłam czytać to forum to poczułam ulgę
że czytają to osoby którym nie trzeba tłumaczyć że one rozumieją
mam nadzieje że i teraz zrozumiecie
mam za sobą dużo prawie traumatycznych przeżyć ale żyje
ostatnio wydało sie w mojej rodzinie że pozwalam dziecku na mikołajki
oj jaki foch!!! jak to Trinity byłaś pionierką?! wtf? szykany
mam w rodzinie osobe która jest kawał skurczysyna taki praktykujący niewierzący sJ (nie mam zamiaru oceniać) dragi brał handlował oj tam nie czepiam się,wyrok ma no życie...i osoba mu bliska zhejtowała mnie za to że pozwalam dziecku na mikołajki
czyli: można być bucem sprzedawać w podstawówce dragi ALE nie obchodzi sie mikołaja to DOBRZE
ale ktoś jest powiedzmy ok ALE obchodzi mikołaja i jest beee
to taki mój mikro ostracyzm
popłakałam się
a mój przyszedł przytulił i pyta: o co beczysz? o tą ,osobę'?
a ja
NIE!
o to że dałam sie wkręcić w taką hujozę
kochana Trini jak w to wchodziłaś była inna retoryka!
lansowana była miłość braterska bla bla
sam się na to nabrałem
SMUTNO MI BOŻE

Efektmotyla:
Kochana Trini trzymaj się drugiej połówki bo to jest prawdziwy skarb mieć przebudzoną połówkę
Wyobraź sobie to uczucie kiedy przychodzi z zebrania uduchowiona połówka i po niewinnej wymianie zdań rozwija się istne piekło
Nie tak miało być...
Wyszłam za ciebie bo byłeś bratem...
Wypierdalaj z mojego życia...
Dysonans poznawczy nie w pełni oddaje to co czuje

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej