BIBLIOTEKA > REPORTAŻE, WYWIADY - STANISŁAW KLOCEK ... słowa które mają moc ....

Wywiad nr 1

<< < (3/4) > >>

KAZ:

--- Cytat: Janosik w 05 Maj, 2015, 10:49 ---Po 3 To nie religia rujnuje lecz ludzie, a to różnica.

--- Koniec cytatu ---

Trudno nie przyznać Ci racji. Spotkałem wielu byłych i ex SJ, którzy znaleźli sobie wytłumaczenie w ten właśnie sposób, że biblia i cała ta wiara w Boga jest zła.
Wielu tych których spotkałem przyznawali otwarcie, że nawet będąc członkami zboru SJ nie byli zbytnio wierzący. Myślę, że tu masz pewne wytłumaczenie jednych obrażenia się na Boga czy negację biblii i całej religii.

Uważam że Ci drudzy zauważają tę "różnicę" o jakiej piszesz wyżej.

Córka Weterana:

--- Cytat: KAZ w 01 Wrzesień, 2015, 17:05 ---Wielu tych których spotkałem przyznawali otwarcie, że nawet będąc członkami zboru SJ nie byli zbytnio wierzący. Myślę, że tu masz pewne wytłumaczenie jednych obrażenia się na Boga czy negację biblii i całej religii.

Uważam że Ci drudzy zauważają tę "różnicę" o jakiej piszesz wyżej.

--- Koniec cytatu ---

Ja byłam bardzo wierząca. Tylko w pewnym momencie do mnie dotarło, że jeśli Bóg jest taki, jakim go malują świadkowie Jehowy, to chyba jakaś kpina, karykatura. Odchodząc z organizacji, postanowiłam zostać agnostykiem, gdyż uznałam (ten pogląd już wcześniej we mnie dojrzewał), że Biblia jest pełna sprzeczności, zagadek i zupełnie dla współczesnego człowieka niezrozumiałych i niepotrzebnych historii (jak ta ze zgwałconą nałożnicą pociętą na 12 kawałków i rozesłaną po całym Izraelu nie wiadomo po co), a Boga poznać się nie da. Aczkolwiek nie neguję jego istnienia.
Druga sprawa to to, że jako śJ bardzo mocno wierzyłam, że kieruje każdym moim krokiem, że zesłał mi męża. Później uznałam, że chyba sobie ze mnie zakpił, a jeszcze później - że to wszystko to były przypadki, którym na siłę nadawałam niepotrzebną rangę. Dzisiaj jestem o wiele szczęśliwsza niż wtedy, gdy byłam przekonana, że jestem blisko Boga. Wnioski pozostawiam czytelnikom posta.

KAZ:
Proszę się nie gniewaj że pytam ale wierząca czy łatwowierna przez co też doznałaś rozczarowania ?

KAZ:

--- Cytat: Córka Weterana w 01 Wrzesień, 2015, 17:16 ---Biblia jest pełna sprzeczności, zagadek i zupełnie dla współczesnego człowieka niezrozumiałych i niepotrzebnych historii (jak ta ze zgwałconą nałożnicą pociętą na 12 kawałków i rozesłaną po całym Izraelu nie wiadomo po co), a Boga poznać się nie da. Aczkolwiek nie neguję jego istnienia.

--- Koniec cytatu ---

Ja miałem kiedyś nieco podobnie ale szukałem mimo wszytko odpowiedzi i znajdowałem je. Dzisiaj wiem ze niewiele jest takich miejsc w biblii o jakich piszesz a i one stanowią pewne wyzwanie dla percepcji a nie źródło usprawiedliwienia i negacji.

Córka Weterana:

--- Cytat: KAZ w 01 Wrzesień, 2015, 17:19 ---Proszę się nie gniewaj że pytam ale wierząca czy łatwowierna przez co też doznałaś rozczarowania ?

--- Koniec cytatu ---

Trudno mi to ocenić, bo byłam wychowywana w wierze.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej