Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wszystkich Świętych i stypy a Świadowie Jehowy  (Przeczytany 5980 razy)

Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Wszystkich Świętych i stypy a Świadowie Jehowy
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Październik, 2018, 20:53 »
moje trzy grosze:

ciekawostka

W przypadku Świadków Jehowy podczas pogrzebu nie istnieją żadne reguły, kodeksy, zbiory praw, rozporządzeń czy obwieszczeń, w których znajdują się informacje określające w jaki sposób należy się zachować, by w godny sposób pożegnać i pochować zmarłego.
Świadkowie bardzo często odwiedzają groby swoich zmarłych. Porządkują je, dbają by nie były zaniedbane. Jednakże nie obchodzą Święta Zmarłych, ani Zaduszek i nie stawiają zniczy, ponieważ ogień symbolizuje zmarłą duszę, a oni nie wierzą, iż istnieje życie pośmiertne.

Nie wierzą w to, aby zmarłe osoby były im w jakiś sposób wdzięczne za to, że odwiedzają ich groby, gdyż według ich wiary, śmierć nie oznacza wstąpienia do Nieba, czy Piekła skąd mogliby na nich patrzeć, a jedynie zapadnięcie w głęboki sen, z którego zbudzić ich może jedynie Jehowa Bóg. Stać się to ma po wielkiej bitwie, zwanej Armagedonem pomiędzy diabłem i Bogiem, którą oczywiście wygra nasz Stwórca. Wtedy nastąpić ma raj, a ludzie będą żyć w szczęściu i dobrobycie, bez chorób i zmartwień.
Nie pobierają opłat za przeprowadzenie uroczystości pogrzebowych. Grób zmarłego Świadka Jehowy wygląda jak każdy inny, z tą różnicą, że zamiast krzyża w ziemię wbity jest pal - słupek zastępujący katolicki krzyż, na którym powieszona jest tabliczka z imieniem, nazwiskiem, datą urodzenia i datą śmierci osoby pochowanej.

W czasie uroczystości zwykle śpiewa się kilka stosownych pieśni, a kończy modlitwą do Boga. Pochówek odbywa się w sposób zgodny z miejscowym prawem i zwyczajami (niekolidującymi z wierzeniami Świadków Jehowy). Dopuszczalna jest kremacja.
Uroczystości pogrzebowe wyznawców nie zawierają rytuałów i obrzędów w intencji zmarłych. Pogrzeb odbywa się w sposób podobny do wyznań chrześcijańskich.

Liturgia trwa jednak od 15 do 30 minut i odbywa się w domu pogrzebowym, Sali Królestwa (miejsce kultu Świadków Jehowy), w domu zmarłego lub przy grobie.
Starszy zboru krótko przypomina historię życia zmarłego oraz jego nadzieję na zmartwychwstanie, którą żywił, a także przypomina, co Biblia mówi o śmierci i nadziei zmartwychwstania.
Celem takiej uroczystości jest pocieszenie w smutku najbliższych oraz przypomnienie, co Biblia mówi o śmierci i nadziei zmartwychwstania.
W czasie uroczystości zwykle śpiewa się jedną lub kilka ich pieśni religijnych, a kończy modlitwą do Boga.
Wystrzegają się wszelkich ceremonii, urządzanych z myślą o zjednaniu przychylności zmarłych, w tym świętowania, gdy pogrzeb się skończy przyjezdnych proszą na obiad, który nie zwiazany jest jako -stypa.


Offline Roszada

Odp: Wszystkich Świętych i stypy a Świadowie Jehowy
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Październik, 2018, 20:56 »
Obserwowałem kiedyś jedną niewidomą kobietę-ŚJ, która z przyjaciółką z którą głosiły w tunelu dworcowym przybyła na cmentarz.
Położyła na grobie swego ojca kwiaty. Świeczek nie paliła.
Nawet ponad pół godziny tam siedziały.


Offline zona_abrahama

Odp: Wszystkich Świętych i stypy a Świadowie Jehowy
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Październik, 2018, 09:35 »
Skoro już jestem całkowicie upadłym człowiekiem i zle dzieci chowam (takie cudne wiadomości dostaję), to i na Halloween się przebieramy - niech już będzie ta kropka nad i :D


Offline lukier

Odp: Wszystkich Świętych i stypy a Świadowie Jehowy
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Październik, 2018, 09:41 »
He he, nie przejmuj się takimi wiadomościami, ważne że dzieciaki będą miały kupę zabawy, mój jeszcze za mały na takie przebieranki, ale w przyszłym roku na pewno coś wymyślimy, może jak już będzie miał więcej zębów to jakiegoś małego wampirka sobie zapewnię w domu, bo energii z rodziców wysysa co niemiara ;) Udanej imprezy Halloweenowej!


Offline dziewiatka

Odp: Wszystkich Świętych i stypy a Świadowie Jehowy
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Październik, 2018, 18:56 »
Nadaszyniak ,zgodziłbym się ze wszystkim co napisałeś oprócz dwóch spraw.Według świadków śmierć nie jest zapadnięciem w głęboki sen.Świadkowie używają tego porównania w jednym celu,by pokazać realność zmartwychwstania.Słupek nie zastępuje krzyża,to jest moje drugie zastrzeżenie,po prostu gdzieś trzeba umocować tabliczkę z danymi zmarłego i to tyle.


Offline Roszada

Odp: Wszystkich Świętych i stypy a Świadowie Jehowy
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Październik, 2018, 19:15 »
Cytuj
Słupek nie zastępuje krzyża,to jest moje drugie zastrzeżenie,po prostu gdzieś trzeba umocować tabliczkę z danymi zmarłego i to tyle.
Można na płycie, jak się chce. Widać ŚJ się nie chce. ;)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Wszystkich Świętych i stypy a Świadowie Jehowy
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Październik, 2018, 19:42 »
Nadaszyniak ,zgodziłbym się ze wszystkim co napisałeś oprócz dwóch spraw.Według świadków śmierć nie jest zapadnięciem w głęboki sen.Świadkowie używają tego porównania w jednym celu,by pokazać realność zmartwychwstania.Słupek nie zastępuje krzyża,to jest moje drugie zastrzeżenie,po prostu gdzieś trzeba umocować tabliczkę z danymi zmarłego i to tyle.
Jatiw-Dziewiatka
Zgodzę sie z Twoją argumentacją, użyłem takich zwrotów słownych, lecz czy to istotne aby dzielić włos na cztery?  :)


Offline dziewiatka

Odp: Wszystkich Świętych i stypy a Świadowie Jehowy
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Październik, 2018, 19:47 »
Można, tylko to przygotowują panowie od pochówku.Nie wiem kiedy jest dzień wszystkich świętych ale ja urządzę go sobie pierwszego listopada kupię znicz, jakiś dobry trunek i będę świętował swoją świętość,a jest co.


Offline HARNAŚ

Odp: Wszystkich Świętych i stypy a Świadowie Jehowy
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Październik, 2018, 21:06 »
A ja przekazałem , że u mnie na przekór naukom świadkowskim ,ma być krzyż , żeby było na czym przynajmniej wieniec zawiesić. :) dopóki nie będzie jakiegoś skronego pomniczka dla urtrzymania czystości . Ale na grawerze już bez żadnych symboli religijnych.
Świadkowie mają uczulenie na krzyż i nawet nie biorą tabletek z krzyżykiem na ból głowy , tylko z palem  ;D


Offline Roszada

Odp: Wszystkich Świętych i stypy a Świadowie Jehowy
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Październik, 2018, 21:12 »
I nie mówią skrzyżowanie dróg tylko rozstaje. ;D


Ale krzyżówki w Przebudźcie się! trzepali że hej. ;)


puma

  • Gość
Odp: Wszystkich Świętych i stypy a Świadowie Jehowy
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Październik, 2018, 19:42 »
Wstyd przed rodziną że nie posprzątane.No i wstyd ogólnie przed ludźmi no bo ktoś postronny kto wie że " jestem Świadkiem Jehowy' mógłby pomyśleć że ze mnie brudas i niechluj. Ileż to razy było na zebraniach tłuczone, że lud boży powinien porządek zachowywać a to brudnym samochodem nie jeździć a to włosy mieć umyte,czyste ubrania nosić i mój ulubiony cytat z wykładu Rysia Obwodowego którego nazywałam Objazdowym.Jak idziesz do obórki nakarmić krówkę czy kurki to potem wracasz do domu myjesz się dokładnie zmieniasz wszystkie ubranka i dopiero na zebranie przychodzisz bracia wiedzą, że masz krówkę nie muszą tego czuć :D Wszyscy wiedzieliśmy do którego człowieka to gada ten Ryś :D