Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Szwecja - filmy na kongresach odtwarzane bez zezwoleń od odpowiednich organów.  (Przeczytany 9642 razy)

Apostates

  • Gość
Mirando,  piszesz : "Jahwe nie podoba się tak samo zabijanie dzieci w łonie matki..."
Podam Tobie tylko nieliczne przykłady :

5 Moj. 20:16-17
16. Jednakże z miast tych ludów, które daje ci Pan, Bóg twój, w dziedziczne posiadanie, nie zachowasz przy życiu żadnej żywej istoty,
17. Gdyż obłożysz je klątwą, mianowicie: Chetejczyków, Amorejczyków, Kananejczyków, Peryzyjczyków, Chiwwijczyków i Jebuzejczyków, jak ci nakazał Pan, Bóg twój,

1 Samuela 15 : 2-3: Tak mówi Pan Zastępów: Ukarzę Amaleka za to, co uczynił Izraelitom, jak stanął przeciw nim na drodze, gdy szli z Egiptu. 3 Dlatego teraz idź, pobijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest jego własnością; nie lituj się nad nim, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce, wielbłądy i osły».

Ezechiela 9 : 4 - 6:
Pan rzekł do niego: «Przejdź przez środek miasta, przez środek Jerozolimy i nakreśl ten znak TAW1 na czołach mężów, którzy wzdychają i biadają nad wszystkimi obrzydliwościami w niej popełnianymi». 5 Do innych zaś rzekł, tak iż słyszałem: «Idźcie za nim po mieście i zabijajcie! Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości! 6 Starca, młodzieńca, pannę, niemowlę i kobietę wybijajcie do szczętu! Nie dotykajcie jednak żadnego męża, na którym będzie ów znak. 

Czym jest zatem aborcja wobec takiej rzezi?





Offline Roszada

Cytuj
Mirando,  piszesz : "Jahwe nie podoba się tak samo zabijanie dzieci w łonie matki..."
Najgorzej jak ktoś sili się i chce zastępować Boga i wie co się mu podoba, a co nie.
Sam Bóg nie skonstruował w Biblii takiego określenia, jakie zmontował Miranda. :-\


DeepPinkTool

  • Gość
Odnośnie poruszonego tu tematu zabijania w łonie matki, zacytuję kilka biblijnych fragmentów:

Wyjścia 21:22,23 "Gdyby mężczyźni bijąc się uderzyli kobietę brzemienną powodując poronienie, ale bez jakiejkolwiek szkody, to [winny] zostanie ukarany grzywną, jaką <na nich> nałoży mąż tej kobiety, i wypłaci ją za pośrednictwem sędziów polubownych. Jeżeli zaś ona poniesie jakąś szkodę, wówczas on odda życie za życie"

Kapłańska 20:10 "Ktokolwiek cudzołoży z żoną bliźniego, będzie ukarany śmiercią i cudzołożnik, i cudzołożnica."
A więc też chyba to co ewentualnie w łonie cudzołożnicy.

Powt.Prawa 22:20,21 "Lecz jeśli oskarżenie to okaże się prawdziwym, bo nie znalazły się dowody dziewictwa młodej kobiety, 21 wyprowadzą młodą kobietę do drzwi domu ojca i kamienować ją będą mężowie tego miasta, aż umrze, bo dopuściła się bezeceństwa w Izraelu, uprawiając rozpustę w domu ojca. Usuniesz zło spośród siebie."
A więc chyba też to co w łonie rozdziewiczonej młodej kobiety.

Ozeasza 13:16 "Samaria odpokutuje, gdyż zbuntowała się przeciwko swojemu Bogu; padną od miecza, jej niemowlęta będą roztrzaskane o skałę, a jej brzemienne rozprute."


Offline CEGŁA

Jak myślę o tamtych starożytnych czasach i byłbym wodzem, albo królem narodu to z konieczności sam bym ustanowił takie prawo jak Mojżesz.
Na szczęście nie jesteśmy pod tym prawem, a ja nie będę władcą ;D

 
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Safari

Pamietam jak czytalam te fragmenty bedac dzieckiem. Boze one byly takie okrutne a ja musialam wierzyc, ze Bog jest miloscia... To jest niezdrowe DLA malych dzieci.

Za kazdym razem gdy przypominacie mi te cytaty jestem taka szczesliwa ze juz nie wierze w przedstawiona w Biblii koncepcje Boga(boga)...

Uwazam, ze ludziom ktorzy decyduja sie wierzyc, ze Biblia jest slowem Bozym powinni naprawde bardzo uwazac gdy przekazuja dzieciom takie"prawdy".
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline CEGŁA

Mi odpowiada Bóg Biblii.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline miranda

Pamietam jak czytalam te fragmenty bedac dzieckiem. Boze one byly takie okrutne a ja musialam wierzyc, ze Bog jest miloscia... To jest niezdrowe DLA malych dzieci.

Za kazdym razem gdy przypominacie mi te cytaty jestem taka szczesliwa ze juz nie wierze w przedstawiona w Biblii koncepcje Boga(boga)...

Uwazam, ze ludziom ktorzy decyduja sie wierzyc, ze Biblia jest slowem Bozym powinni naprawde bardzo uwazac gdy przekazuja dzieciom takie"prawdy".

Stary testament opisuje czasy kiedy to Jahwe bierze naród Izraelski w opiekę i ustanawia surowe prawo, które chroni ten naród od innych pogańskich, barbarzyńskich narodów. Zesłany przez Jahwe na ziemię Jezus zmienia prawo starotestamentowe na nowe przymierze, które nakazuje miłować Boga przede wszystkim ale i miłować bliźniego jak siebie samego.
Sceny jakie opisuje Stary Testament obecnie dzieci widzą na co dzień np w swoich komórkach tyle że w filmach. Jakoś to rodziców czy dzieci w ogóle nie przeraża.


Offline Sebastian

Sceny jakie opisuje Stary Testament obecnie dzieci widzą na co dzień np w swoich komórkach tyle że w filmach. Jakoś to rodziców czy dzieci w ogóle nie przeraża.
ty to piszesz poważnie i na trzeźwo?!

Naprawdę nie dostrzegasz różnicy między historią (faktami) a fikcją? Przecież Jahwe nie był reżyserem kręcącym krwawe filmy, jako fikcję. Jahwe nakazywał zabijanie, a jak ktoś nie wykonał rozkazu (np. nie zabił pogańskiego króla) to ściagał na siebie gniew Jahwe.

różnica między reżyserami kręcącymi filmy oglądane przez dzieci na komórkach a starotestamentowym Jahwe jest mniej więcej taka jak między przedszkolakiem bawiącym się ołowianymi żołnierzykami a pełnokrwistym szefem mafii faktycznie nakazującym zabijanie ludzi.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Apostates

  • Gość
Stary testament opisuje czasy kiedy to Jahwe bierze naród Izraelski w opiekę i ustanawia surowe prawo, które chroni ten naród od innych pogańskich, barbarzyńskich narodów. Zesłany przez Jahwe na ziemię Jezus zmienia prawo starotestamentowe na nowe przymierze, które nakazuje miłować Boga przede wszystkim ale i miłować bliźniego jak siebie samego.
Sceny jakie opisuje Stary Testament obecnie dzieci widzą na co dzień np w swoich komórkach tyle że w filmach. Jakoś to rodziców czy dzieci w ogóle nie przeraża.

Mirando,  nie generalizuj proszę,  że wszyscy rodzice nie będący świadkami Jehowy a nawet nie wierzący w Boga pozwalają swoim pociechom oglądać jakieś barbarzyńskie sceny w dodatku mordujące niemowlęta.