BYLI... OBECNI... > BYŁEM ŚWIADKIEM... nasze historie

historia Sebastiana z Karpacza

<< < (20/20)

Mahershalalhashbaz:
Fajna opowieść, miałeś pod pewnymi względami podobną historię do mojej tylko jestem trochę młodszy.
Jedna rzecz wymaga uzupełnienia.


--- Cytat: Sebastian w 04 Czerwiec, 2017, 22:59 ---z końcem ósmej klasy przestałem uczęśzczać na lekcje religii a w liceum porozmawiałem z panią dyrektor i ona (nie żądając żadnego świstka od moich rodziców) zdecydowała że mogę nie chodzić na lekcje religii.

--- Koniec cytatu ---

Religię do szkół państwowych wprowadzono w Polsce dopiero w 1990tym kiedy byłeś pełnoletni chodząc do trzeciej klasy liceum i nie potrzebowałeś żadnych świstków od rodziców żeby nie chodzić na nią, sam mogłeś decydować czy chcesz chodzić czy nie więc to raczej normalne że dyrektorka szkoły nie robiłą ci wstrętów. Czy u was w Karpaczu wprowadzono ją do szkół wcześniej? To byłoby bezprawne.

sawaszi:

--- Cytat: Sebastian w 10 Maj, 2020, 01:17 ---no cóż, "jeżeli będzie to wolą Jehowy" :) to kiedyś dokończę moje opowiadanie...

a tak poważnie, to ciągle planuję dokończyć i ciągle nie mogę się za to zabrać...
ale póki żyję to jest nadzieja że w końcu kiedyś to zrobię...

--- Koniec cytatu ---
- nie bądz skromny - zrób to choćby dla Twoich fanów i zwolenników (w prawdzie od prawdy)  :o . Pozdrawiam  :)

Sebastian:

--- Cytat: Sebastian w 10 Maj, 2020, 01:17 ---kiedyś dokończę moje opowiadanie...
--- Koniec cytatu ---
na razie nie mogę się zebrać do napisania dalszego ciągu, ale chcę odnotować że dzisiaj przypada ważna rocznica

wieczorem 16 grudnia 2002 odwiedziło mnie dwóch starszych zboru.

Podczas tego ostatniego spotkania, ja Sebastian wręczyłem im pisemne oświadczenie że nie chcę być świadkiem Jehowy.

Tamtego dnia "narodził się" Sebastian Odstępca :) dzisiaj mija osiemnasta rocznica tego wydarzenia, a więc od dzisiaj jestem "pełnoletnim" odstępcą :)

Gandalf Szary:
No to szampan powinien się lać i to strumieniami hehe.

Sebastian:

--- Cytat: Sebastian w 16 Grudzień, 2020, 21:10 ---wieczorem 16 grudnia 2002 (...) "narodził się" Sebastian Odstępca :) dzisiaj mija osiemnasta rocznica tego wydarzenia
--- Koniec cytatu ---
kolejnego dnia, 17 grudnia 2002, na zebraniu służby oficjalnie ogłoszono że [XY] "odłączył się od świadków Jehowy".

Tak więc, niezależnie od tego czy rocznicę liczymy "odstępczo" (od 16 grudnia) czy "teokratycznie" (od 17 grudnia) jestem już "pełnoletnim" odstępcą, gdyż od wystąpienia z organizacji tak czy siak minęło już pełne 18 lat

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej