Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"  (Przeczytany 23262 razy)

Offline Sebastian

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #60 dnia: 26 Maj, 2017, 16:13 »
ktoś ma niezły ubaw czytając to co wypisujemy w tym wątku :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #61 dnia: 26 Maj, 2017, 18:19 »
ktoś ma niezły ubaw czytając to co wypisujemy w tym wątku :)
Ale zarazem zgromadzony materiał dla przyszłych mitomanów. ;D


Offline Noc_spokojna

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #62 dnia: 26 Maj, 2017, 18:33 »
Witam.
Jestem w takcie pisania książki pod tytułem "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu".

Drogi Marcinie, dlaczego ufamy Niewolnikowi, sam Niewolnik wyjaśnił nam, w Strażnicy z 15 lutego 2009 r. „Stale podążają za Barankiem”. Wyjaśnienie to jest wyczerpujące, nie budzące wątpliwości, i jedynie słuszne. Zdaj się więc na samego Niewolnika, który daje "pokarm we właściwym czasie”

w09 15.2 ss. 24-28
Cytuj
(...)
Jako grupa wiernie „podążają za Barankiem, dokądkolwiek idzie” (odczytaj Objawienie 14:4, 5). W sensie duchowym pozostają dziewicami — nie splamili się wierzeniami ani praktykami „Babilonu Wielkiego”, ogólnoświatowego imperium religii fałszywej (Obj. 17:5). „W ich ustach” nie ma fałszywych nauk i są „bez skazy” pośród szatańskiego świata (Jana 15:19). W przyszłości pomazańcy żyjący jeszcze na ziemi pójdą za Barankiem do nieba (Jana 13:36).(...) Czyż poszczególni pomazańcy oraz drugie owce nie powinni darzyć zaufaniem wyznaczonego nad nimi niewolnika? Na takie zaufanie zasługuje on z wielu względów, ale dwa są szczególne.

 1) Klasie tej ufa sam Jehowa.
 2) Zaufaniem darzy ją również Jezus.


Przeanalizujmy dowody świadczące o tym, że Jehowa Bóg i Jezus Chrystus całkowicie ufają niewolnikowi wiernemu i roztropnemu. (...) to Jehowa zapewnia kierownictwo temu niewolnikowi. Możemy więc w pełni ufać udzielanym przez niego wnikliwym biblijnym wyjaśnieniom i wskazówkom.  Ponadto Jehowa udziela klasie niewolnika swego świętego ducha.(...) Aby lepiej zrozumieć, jak dalece Jehowa ufa klasie wiernego niewolnika, przypomnijmy sobie, co obiecał jej członkom.  (...)
Jehowa wybrał namaszczonych chrześcijan na przyszłą oblubienicę dla swego Syna.
Nieskażoność,
 nieśmiertelność,
władza królewska,
‛zaślubiny z Barankiem’

— cóż za zdumiewające dary! Dobitnie poświadczają one, że Bóg ufa pomazańcom (...)

A jak Jezus dowodzi, że całkowicie ufa swym namaszczonym duchem naśladowcom? (...)Gdyby Jezus im nie ufał, to czy zawarłby z nimi przymierze, które zobowiązywałoby go do podzielenia się władzą królewską? (...)
Ponadto Jezus Chrystus ustanowił niewolnika wiernego i roztropnego „nad całym swoim mieniem” — nad wszystkimi ziemskimi sprawami Królestwa (Mat. 24:47). Do tego mienia zaliczają się obiekty Biura Głównego Świadków Jehowy, a także biura oddziałów, Sale Zgromadzeń i Sale Królestwa na całym świecie. Obejmuje ono również dzieło głoszenia o Królestwie i czynienia uczniów. Któż powierzyłby swój majątek komuś, komu by nie ufał? Skoro Jehowa Bóg i Jezus Chrystus całkowicie ufają niewolnikowi, to czy my nie powinniśmy postępować tak samo?


Tak sobie czytam, czytam, przepisuję... i... (chyba szatan mi to podpowiada), ale właśnie uzmysłowiłam sobie, że jednak Jehowa chyba jednak lekko stracił zaufanie do Niewolnika, bo 15 lipca 2013 r. odebrał mu "mienie", i powiedział, że odda dopiero w wielkim ucisku... Chyba coś tu nie gra...
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Roszada

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #63 dnia: 26 Maj, 2017, 18:40 »
Cytuj
Jehowa Bóg i Jezus Chrystus całkowicie ufają niewolnikowi wiernemu i roztropnemu.
To już wiem skąd tytuł książki. :)
Oni "całkowicie" ufają, a Marcin niecałkowicie. ;D
Nawet się z nazwiska nie chce podpisać co do tego "ufania", a Jehowa i Jezus z imienia wymienieni. ;)


Offline Sebastian

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #64 dnia: 27 Maj, 2017, 22:59 »
To już wiem skąd tytuł książki. :)
Oni "całkowicie" ufają, a Marcin niecałkowicie. ;D
Nawet się z nazwiska nie chce podpisać co do tego "ufania", a Jehowa i Jezus z imienia wymienieni. ;)
wszystkie trzy postacie (Jehowa, Jezus, Marcin) podają imiona i żadna nie podaje nazwiska :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Noc_spokojna

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #65 dnia: 27 Maj, 2017, 23:05 »
To już wiem skąd tytuł książki. :)
Oni "całkowicie" ufają, a Marcin niecałkowicie. ;D
Nawet się z nazwiska nie chce podpisać co do tego "ufania", a Jehowa i Jezus z imienia wymienieni. ;)
On musi napisać tę pracę, bo w pewnym momencie doszedł do wniosku, że zaufanie do Niewolnika, nie jest sprawą oczywistą, ale, że trzeba to udowadniać!
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Sebastian

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #66 dnia: 27 Maj, 2017, 23:42 »
Ale zarazem zgromadzony materiał dla przyszłych mitomanów. ;D
na gruncie wiary jest jedna odpowiedź "ufam bo chcę ufać" i żadnych dowodów nie trzeba. Na gruncie niewiary w sumie też (bo skoro nie wierzę to nie ufam i już).
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Światus

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #67 dnia: 28 Maj, 2017, 15:28 »
Cytuj
Jehowa Bóg i Jezus Chrystus całkowicie ufają niewolnikowi wiernemu i roztropnemu.

Jehowa musi mocno trzymać się burt rydwanu na zakrętach  ;D
A na prostej drodze puszcza burty i  łapie się za głowę...  ;D
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline wspaniale

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #68 dnia: 30 Maj, 2017, 13:57 »
"Przeanalizujmy dowody świadczące o tym, że Jehowa Bóg i Jezus Chrystus całkowicie ufają niewolnikowi wiernemu i roztropnemu. (...) " a dowodów brak ino jakaś wielka ściama .... nic co dali by radę udowodnić nie znalazłam


"to Jehowa zapewnia kierownictwo temu niewolnikowi." * a co innego powiedział członek CK zeznając przed komisją Australijską.Otwarcie powiedział, że nie sa jedynymi, a niewolnik miał być jeden. Gdzie są dowody tego kierownictwa bo zmiany świateł i zasad nie potwierdzają kierownictwa Jehowy który jest niezmienny i jest stały.

 "Możemy więc w pełni ufać udzielanym przez niego wnikliwym biblijnym wyjaśnieniom i wskazówkom." - No jak skoro ciagle światła sa zmieniane ?


 " Ponadto Jehowa udziela klasie niewolnika swego świętego ducha." - przecież dopiero co w straznicy sami ponownie podkreslali, że nie są natchnieni, oraz tymbardziej nieomylni. Więc przeczą tym swoim wcześniejszym słowom.


"(...) Aby lepiej zrozumieć, jak dalece Jehowa ufa klasie wiernego niewolnika, przypomnijmy sobie, co obiecał jej członkom.  (...)" - że niby to co obiecał ma pokazać że im ufa ? KPINA ? ŻART ?

"Jehowa wybrał namaszczonych chrześcijan na przyszłą oblubienicę dla swego Syna.
Nieskażoność,
 nieśmiertelność,
władza królewska,
‛zaślubiny z Barankiem’
— cóż za zdumiewające dary! Dobitnie poświadczają one, że Bóg ufa pomazańcom (...)"
brak mi dowodów, szczególnie że niektórzy umierają. owszem mają władze królewską nad drugimi owcami ale nigdzie w biblii nie ma na ten temat słowa więc to sa ustanowione przez nich władze.
Boję sie skoro 7 wspaniałych to mężczyźni, że zaraz bedzie że jednak małżeństwa homo sa ok bo Jezus to tez facet... taka daleko posunięta inwencja mnie naszła w kwestii zaslubin ...




"A jak Jezus dowodzi, że całkowicie ufa swym namaszczonym duchem naśladowcom? "
 - moment nasladowcom czy braciom ?
"(...)Gdyby Jezus im nie ufał, to czy zawarłby z nimi przymierze, które zobowiązywałoby go do podzielenia się władzą królewską? (...)" - prosze o dowody zawarcia przymierza. Biblia zawiera dowody i dokładnie opisane przymierza gdzie ono jest tutaj w tym przypadku ?


"Ponadto Jezus Chrystus ustanowił niewolnika wiernego i roztropnego „nad całym swoim mieniem” — nad wszystkimi ziemskimi sprawami Królestwa (Mat. 24:47). Do tego mienia zaliczają się obiekty Biura Głównego Świadków Jehowy, a także biura oddziałów, Sale Zgromadzeń i Sale Królestwa na całym świecie." - przecież to Ciało kierownicze nakazało zmianę zasad i przepisanie sal na nich i zabranie ich zborom ... wiec gdzie tu Jezus ?


=========
Wspaniale


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #69 dnia: 01 Czerwiec, 2017, 00:02 »
To ktoś ma problem, bo to trzeba Panu ufać, a nie niewolnikowi.
Bo gdy niewolnik za bicie współsług  zostanie wyrzucony,
to co po takiej ufności... Ufający fałszywej fladze  to panna z lampą, ale bez oliwy :(
Po drugie, jeśli jakiś niewolnik staje się Panem, to
 stawia się wyżej nad domowników, a ja zawsze myślałem,
że domownik jest ważniejszy dla Pana niż służący.

Więc taka książka (jeśli poważnie potraktować tę prowokację)
nie jest potrzebna betonowym Świadkom, bo w roli bałamuciciela
mają już nad sobą właśnie  samorekomendującego i samozwańczego
"Niewolnika", który stosuje styl "edukacji" w tonie proponowanego tytułu :)

Zatem, ktoś kto do tego dodaje kolejną psychomanipulacyjną zmyłę,
musi mieć mega kompleks : aspirowanie do poprawiania po tamtym :)
Widocznie nie okazuje wiary w to, że tamten czyni wystarczająco dobrze.

"Kłamstwo potarzane 1000 razy staje się prawdą" - Joseph Goebbels,
minister oświaty III Rzeszy  :)


Offline Estera

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #70 dnia: 03 Czerwiec, 2017, 00:58 »
Jehowa musi mocno trzymać się burt rydwanu na zakrętach  ;D
A na prostej drodze puszcza burty i  łapie się za głowę...  ;D
   A w krótkich chwilach postoju łyka scopoderm i ketaminę.
   A samemu niewolnikowi, odebrał natchnienie duchem świętym i nieomylność, za karę.
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec, 2017, 01:01 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Lechita

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #71 dnia: 03 Czerwiec, 2017, 01:05 »
   A w krótkich chwilach postoju łyka scopoderm i ketaminę.
   A samemu niewolnikowi, odebrał natchnienie duchem świętym i nieomylność, za karę.

Esterko jeszcze Aviomarin  ;D

Co prawda odebrał im natchnienie , ale nadal w jakiś niepojęty , ezoteryczny sposób prowadzi ich tym duchem - niestety najczęściej po krzakach, polach i bezdrożach  ;) Za taką nawigację to ja dziękuję  :)
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Estera

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #72 dnia: 03 Czerwiec, 2017, 01:10 »
Esterko jeszcze Aviomarin  ;D

Co prawda odebrał im natchnienie , ale nadal w jakiś niepojęty , ezoteryczny sposób prowadzi ich tym duchem - niestety najczęściej po krzakach, polach i bezdrożach  ;) Za taką nawigację to ja dziękuję  :)
  To oni tak twierdzą, że ich prowadzi.
  Ale ta jazda po tych krzakociach, to raczej to wyklucza.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Lechita

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #73 dnia: 03 Czerwiec, 2017, 01:23 »
To prawda  - oni tak twierdzą - mimo iż są podrapani przez te krzaczory.
A najsmutniejsze jest to , że  wielu dobrych ludzi daje się prowadzić tej fałszywej "nawigacji"
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Estera

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #74 dnia: 03 Czerwiec, 2017, 01:26 »
To prawda  - oni tak twierdzą - mimo iż są podrapani przez te krzaczory.
A najsmutniejsze jest to , że  wielu dobrych ludzi daje się prowadzić tej fałszywej "nawigacji"
   Właśnie, ta fałszywa nawigacja.
   Dobrze to określiłeś, Lechito.
   Cieszy mnie fakt, że już ten fałszywy GPS na mnie nie ma wpływu.
   Tak ostatnio pomyślałam, jak przejeżdżałam do pracy, koło sali królestwa, w dniu zebrania.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.