DYSKUSJE DOKTRYNALNE > SEKSUALNOŚĆ WG ŚWIADKÓW JEHOWY

strażnicowa tymczasowa przysięga małżeńska dla rozwodników

(1/2) > >>

Sebastian:
pamiętam że super dawno temu (może 20-25 lat temu?) czytałem w strażnicy jakiś stary artykuł (na pewno strażnica czarno-biała) zawierający tekst "tymczasowej" przysięgi "zastępczo-małżeńskiej" którą albo w Irlandii albo we Włoszech strażnica wówczas pozwalała składać przed starszymi zboru.

na pewno była to odpowiedź na pytania czytelników i na pewno dotyczyła europejskiego kraju katolickiego który w tamtych czasach nie pozwalał na żadne rozwody.

pytanie dotyczyło możliwości zaakceptowania przez zbór związków osób które przed poznaniem nauk strażnicy zawarły związki z nowymi partnerami ale nie mogą ich poślubić gdyż tkwią w związkach małżeńskich których państwo nie chce rozwiązać mimo że istnieją tzw. "biblijne podstawy do rozwodu".

pytano co takie osoby mają zrobić a strażnica orzekła że mogą złożyć przysięgę małżeńską przed starszymi zboru ale ma ona charakter tymczasowy i jeśli poprzedni współmałżonek umarłby albo prawo krajowe uległoby zmianie to wtedy ta tymczasowa przysięga przestanie być wystarczająca i wtedy trzeba będzie zawrzeć normalny ślub cywilny.

mam pytanie: czy ktoś z was potrafi odszukać a najlepiej zacytować w całości (wkleić) ten artykuł?

Roszada:
Lepiej sobie wgrać płytkę Watchtower Library i poszukać co się chce.
Tam są publikacje od 1970.
Płytka dostępna na forum i w archiwum M.

Lenistwo trza tępić. :(
Co innego jak nie ma dostępu.

Sebastian:
no właśnie nie mam dostępu dlatego proszę o info

Roszada:

--- Cytat: Sebastian w 13 Maj, 2017, 12:35 ---no właśnie nie mam dostępu dlatego proszę o info

--- Koniec cytatu ---
Chodziło o dostęp do publikacji których nie ma na płytce, tzn poniżej roku 1970. :-\

Sebastian:
a jak ktoś nie ma dostępu do płytki albo korzysta z kompa na którym nie może tej płytki zainstalować?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej