DYSKUSJE DOKTRYNALNE > LITERATURA... POKARM NA CZAS SŁUSZNY

Strażnica do studium na sierpień 2017

(1/3) > >>

Roszada:
Opublikowana Strażnica do studium na sierpień 2017:

https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/

Prosimy o komentarze. Ja tymczasem lulu spać. :-\
Jutro sprawdzę co nowego.
Ci z antypodów co mają inny czas do roboty. :)

Życiorys Siwulskiego.
Czy to  ten rzecznik ŚJ w Rosji?
Rosja na fali. :-\

Światus:

--- Cytat: Roszada w 27 Kwiecień, 2017, 23:06 ---Życiorys Siwulskiego.
Czy to  ten rzecznik ŚJ w Rosji?
Rosja na fali. :-\

--- Koniec cytatu ---

Z treści wynika, że to syn opowiadającego.

"Mniej więcej w tym czasie (1978) KGB kazało nam opuścić miasto. Zamieszkaliśmy w wiosce w pobliżu Tallina w Estonii, która była wtedy częścią Związku Radzieckiego. Tam, wbrew temu, co mówili lekarze, Maria urodziła zdrowego chłopca, Witalija.
**************

Przypomniałem sobie dzisiaj film "piwniczny" z kongresu 2016. Tam wojsko, podczas Wielkiego Ucisku, poszukuje tylko ŚJ. Nie ma nic o innych religiach.
A wiadomo, że "Wielki Ucisk rozpocznie się od ataku na religię fałszywą"  ;)

Woland:

--- Cytuj ---Weźmy pod uwagę przykład Hansa, który jest starszym w jednym z austriackich zborów. Koordynator grona starszych z jego zboru powiedział: „To jeden z najłagodniejszych braci, jakich znam”. Ale Hans nie zawsze był łagodny. Jako nastolatek zaczął nadużywać alkoholu i w rezultacie stał się agresywny. W szale alkoholowym zabił swoją dziewczynę i został za to skazany na 20 lat więzienia. Początkowo pobyt w więzieniu nie zmienił agresywnej osobowości Hansa. Z czasem jego mama poprosiła, żeby odwiedził go w więzieniu pewien starszy. Hans zgodził się na studium Biblii. Opowiada: „Nie było mi łatwo zrzucić starą osobowość. Bardzo zachęcił mnie werset z Izajasza 55:7, który mówi: ‚Niech niegodziwiec porzuci swą drogę’, i z 1 Koryntian 6:11, gdzie o osobach, które zerwały z grzesznym postępowaniem, powiedziano: ‚Przecież takimi byli niektórzy z was’. Przez wiele lat Jehowa za pośrednictwem ducha świętego cierpliwie mi pomagał pracować nad nową osobowością”. Po 17 latach pobytu w więzieniu Hans wyszedł na wolność jako ochrzczony chrześcijanin. Mówi: „Jestem wdzięczny Jehowie za ogrom Jego miłosierdzia i przebaczenie”.
--- Koniec cytatu ---

Z pewnością rodzice tej martwej dziewczyny są zachwyceni.
Nie lubię Hansa

DonnieDarkoJG:
Jak by zacząć łagodnie..
Może od przejaskrawionych życiorysów?
Może od przekłamania pewnych definicji i rozszerzania znaczeń słów biblijnych, tak by pasowały pod alkoholizm,wybuchowość,przeklinanie i papierosy?
Tyle Szatańskiego pokarmu i nie wiem co lepsze..
Jednak dwie perełki upadły przed odstepczą świnką jaką jest Donnie ::)

Pierwsze primo.
Nie jesteś grzeszny człowieku sam się zmienić na lepsze.
TYLKO studium Biblii z SJ pod kierownictwem nie natchnionego bożka o 7 twarzach, wyciągnie cię z tego plugawego Szatańskiego świata.
Przykłady złych osób które się opanowały i zmieniły to bujda na resorach i propaganda odstępców!Koniec kropka!

Drugie primo
Natomiast Jehowa jest „Bogiem prawdy” (Ps. 31:5). Dlatego wymaga, żeby Jego słudzy ‛mówili prawdę’ i ‛nie okłamywali’ innych (Efez. 4:25; Kol. 3:9). A zatem powinniśmy mówić prawdę — nawet jeśli jest ona krępująca lub niewygodna (Prz. 6:16-19).
Bez komentarza..
Miłej lektury.

Roszada:

--- Cytuj --- A zatem powinniśmy mówić prawdę — nawet jeśli jest ona krępująca lub niewygodna (Prz. 6:16-19).
Bez komentarza..
--- Koniec cytatu ---
Zapomnieli dodać, ze tę prawdę mają mówić braciom i komitetowi sądowniczemu, a nie ludziom ze świata:

   „Wierny świadek nie dopuszcza się krzywoprzysięstwa ani innych form kłamstwa. Nie oznacza to jednak, że powinien wyjawiać wszystko, co wie, wrogom ludu Bożego” (Strażnica Nr 22, 2004 s. 28);

   „Wprawdzie Biblia stanowczo potępia złośliwe kłamstwa, ale to nie znaczy, jakoby człowiek miał obowiązek wyjawiania faktów osobom nieupoważnionym” („Wnikliwe poznawanie Pism” 2006 t. 1, s. 1104-1105);

„Musimy też się zastanowić, czy rozmówca ma prawo otrzymać szczegółową odpowiedź” (Strażnica Nr 3, 2007 s. 6);

Nalezymy zatem do "nieupoważnionych" do otrzymania prawdy. :(

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej