Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kurs Służby Królestwa w roku 2018  (Przeczytany 7696 razy)

Offline John

Odp: Kurs Służby Królestwa w roku 2018
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Kwiecień, 2017, 19:22 »
witaj M

Ten pięciodniowy kurs został zapowiedziany w 2009 roku
w10 15.6 .... w Polsce zaproszenia ruszyły już w 2011 roku
a ja mam datowane na rok 2013 ... przydział i potwierdzenie
przydziału 8 -9 miesięcy wcześniej ...

pozdrawiam
John


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Kurs Służby Królestwa w roku 2018
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Kwiecień, 2017, 19:30 »
a ja mam datowane na rok 2013 ... przydział i potwierdzenie
przydziału 8 -9 miesięcy wcześniej ...

Ja osobiście dostałem przydział na 10-14 grudnia 2012 roku na Kurs dla starszych. A potem 27 kwietnia 2013 roku był jednodniowy Kurs Służby Królestwa. Tak mam w swoich notatkach zapisane. Ale chyba w różnych rejonach Polski były kursy w różnych terminach?


Offline John

Odp: Kurs Służby Królestwa w roku 2018
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Kwiecień, 2017, 20:18 »
było dokładnie jak mówisz ...


Offline dziewiatka

Odp: Kurs Służby Królestwa w roku 2018
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Kwiecień, 2017, 01:19 »
To pięciodniowe szkolenie było rozciągnięte w czasie.Jedne zbory miały wcześniej np.zimą 22012 roku a inne  w lecie 2013 roku.Mam jeszcze notatki,postaram się coś na ten temat napisać rano.


Offline HARNAŚ

Odp: Kurs Służby Królestwa w roku 2018
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Kwiecień, 2017, 08:17 »
Mam jeszcze notatki,postaram się coś na ten temat napisać rano.
Wstawaj dziewiątka , już jest rano.


Offline dziewiatka

Odp: Kurs Służby Królestwa w roku 2018
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Kwiecień, 2017, 08:39 »
Nie kładłem się jeszcze.Męczyłem się  pisząc ale nie ma tego co napisałem.


Offline HARNAŚ

Odp: Kurs Służby Królestwa w roku 2018
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Kwiecień, 2017, 08:42 »
Ja z tamtego kursu to sobie  tylko zdjęcie finałowe zostawiłem.


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Kurs Służby Królestwa w roku 2018
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Kwiecień, 2017, 09:26 »
Taki mały fragment z moich notatek z 2012 roku, akurat był omawiany temat komitetów sądowniczych. Poświęcono temu zagadnieniu bardzo mało czasu w porównaniu do pozostałych - tylko jedną krótką sekcję. Za to na jednodniowym Kursie Służby Królestwa rok później poświęcono już na to już ponad 2 godzinny.



yanco

  • Gość
Odp: Kurs Służby Królestwa w roku 2018
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Kwiecień, 2017, 10:27 »
Nie czytałem całego wątku i moze to co napiszę już było. Ale nie wydaje się wam , że ten cały kurs to będzie po to by ograniczyć wykluczenie. Bo nie dość że baranki same uciekają nagminnie i nie dają się ponownie do stada dołączyć to jeszcze sami ich wyrzucają . Wydaje mi się, że będzie poluzowana polityka trzymania krótko za mordę (sorki) WTS już nie jest tak elitarną jednostką czystą i bez skazy już nie jest wielkim splendorem przynależność do tej organizacji. Chyba jest to już raczej odbierane negatywnie. Jeszcze może częściowo panuje dawny pogląd jacy to SJ są uczciwi i nie kradną że można im powierzyć worek złota a nic nie zginie i jeszcze dołożą. Ale ten stereotyp już jest przyćmiewany przez grzechy pedofilii, zakaz transfuzji krwi czy ostracyzm . Tak więc na mój mały rozumek niczym jak u Kubusia Puchatka to temat tego szkolenia to w głównej mierze będzie jak zatrzymać baranki i ich nie wykluczać za byle co . Ale na niewiele to się zda . Duch Prawdy już działa :)


Offline dziewiatka

Odp: Kurs Służby Królestwa w roku 2018
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Kwiecień, 2017, 11:03 »
Jeszcze po pracy nie spałem,to jest moje trzecie podejście do komputera zmieniłem komputer bo tamten się zbiesił.Syn ma tak zużytą klawiaturę,że literki się znikły.                                                                                                                              Pierwszy dzień                                                                                                                                                              T -1 ,2Pio1;13                                                                                                                                                              Przekład Nowego Świata                                                                                                                                                Powołuje się grupę  tłumaczy na dany język narodowy(w97.01.29)                                                                                           
   JAK PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA POMAGA ROZWIJAĆ DOCENIANIE DLA ŚWIĘTYCH PISM                                          
         CHESED  -Rodz20:13                                                                                                                                     
          CHARIS - DzAp15:40                                                                                                                                   
      Żywa pagina -tekst u góry strony   
                                                                                                        
                 BOE -1                                                                                                                                           
        DLACZEGO NADZORCA WINIEN BYĆ PORZĄDNY                                                                                             
                  1Tym3;2                                                                                                                                       
Jehowa  jest zorganizowany     Psalm103;20,21                   ,Iz 40;25,26                                                                   
Pokoj w organizacji    Ez1;12                                                                                                                               
   Równowaga     -1Kor14;33                                                                                                                               
   -dobrze zorganizowany   -1Tym1;11                                                                                                                 
    szczęśliwy                                                                                                                                                   
             (w91.04.1                                                                                                                                           
    Mając niewiele czasu można wiele osiągnąć .        Jan 21;25
  • Ef5;15,16              Fil1;10
  • Prz11;17
[/listKaz3;12,13 [/pre]   
                                                                                                                             
         Kto przewodzi                                                                                                                                         
                  Rz12;8
  • Prz18;17
  • DzAp15;1,2 ,24,25
Rz12;3,10                                                                                                                                               
                           OD -1                                                                                                                                 
            ZORGANIZOWANI DO SPEŁNIANIA WOLI BOŻEJ                                                                                         
   Heb 13;7,17  -Ciało Kierownicze DzAp16;4,5  -organ zarządzający                                                                         
    Co się  robi by zbory były dobrze zarządzane  DzAp14;21-23                                                                                                           Ef4;11-13   DzAp20;18-35                                                                                                                                          Jakie przymioty należy pielęgnować by być przykładem dla trzody     1Pio5;3                                                                    Pilnie studiować Biblię ipublikację  Joz1;8                                                                                                                  Podporządkoeanie w zborze- porządek teokratyczny[/pre]                                                                                                                 
                                                                           /pre]     
czy pisząc KSK w 2013 masz na myśli ten pięciodniowy kurs?

jeżeli tak to interesuje mnie dzień pierwszy ... poniedziałek

wprowadzenie ...
T-1

BOE-1

OD-1

P
M-1

Pozdrawiam
John
                                                                                                                                                               [/list]


Offline dziewiatka

Odp: Kurs Służby Królestwa w roku 2018
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Kwiecień, 2017, 12:30 »
Jedno czym wyróżniało się tamto szkolenie to to, że było ono praktytczne w formie czegoś w rodzaju ćwiczeń.Prowadzący nie zadawalali się odpowiedziami chcieli wiedzieć dla czego ktoś tak odpowiada.Stawiali problem i prosili o propozycje rozwiązania tego problemu.O ile pamiętam wykładowcami byli Kozieł    Robert i Kuśka  Edward


Offline Michu72

Odp: Kurs Służby Królestwa w roku 2018
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Kwiecień, 2017, 13:20 »
Kilka lat temu moze i wiecej byl u nas w obwodzie NO o tym samym nazwisku Kozieł Robert,czesto z nami w piłkę grał,pamietam ze zaden z braciakow bał sie go faulowac a co dopiero pilke mu zabrać,zreszta nawet niezle gral,może na Ksk uczyli go technik pilkarskich  ;D ;D