Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Ciało Kierownicze nadąża za własnymi, "nowymi światłami" w kwestii krwi?  (Przeczytany 5699 razy)

Offline Noc_spokojna

Tzn, że jeśli wyizolujemy tylko jeden typ związków z głównego składnika - białych krwinek- to cała pozostała mieszanina jest dla świadka możliwa do przyjęcia (kwestia sumienia)

Falafelku, zabronione są krwinki białe, czyli wszystkie  jakie występują. Natomiast frakcje z poszczególnych typów krwinek białych teoretycznie byłyby dozwolone. Np. z granulocytów obojętnochłonnych, możemy wyizolować jądro segmentowe, lub pałeczkowate.
Z monocytów można wyizolować interferon - IFN-α.
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Noc_spokojna


Ale skoro pozostanie większa część całości to czy nadal możemy mówić o frakcji, skoro frakcja to najmniejsza część całości.....?

Twoja logika całkowicie odbiega od "logiki" CK. Bo weźmy np. hemoglobinę, która jest właściwie krwinką czerwona, pozbawioną jedynie otoczki, w której jest zawieszona. A przecież po odrzuceniu tej otoczki stanowiącej zaledwie ok. 3% krwinki czerwonej, hemoglobinę można przyjąć.  :D
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline falafel

To ja już nicnie rozumiem. To pojedyncxych leukocytów, np agranulocytów też przyjąć nie można?


Offline Noc_spokojna

To ja już nicnie rozumiem. To pojedyncxych leukocytów, np agranulocytów też przyjąć nie można?
Falafelku, Słonko Ty moje. Agranulocyt to nic innego, jak jeden z leukocytów, a leukocyty są zakazane.

Nie wiem jak Ci jeszcze inaczej to wyjaśnić.

Nie wolno jeść krowy, bez względu na to jakiej jest rasy, czy koloru. I koniec. Taki agranulocyt to po prostu cała krowa, tylko innej maści niż granulocyt.

Nie wolno krowy, więc jeśli mamy stado krów różnych ras, to żadnej rasy nie wolno, nawet jak taka krowę oddzielisz od stada. Ale udziec z takiej krowy możesz zjeść, czyli jeśli sobie wyizolujesz z monocytu interferon, to smacznego.

Ja wiem na czym polega twój problem, ty myślisz, że frakcjonowanie ogółu leukocytów, to izolowanie z nich jakiś części, ale tak nie jest. Frakcjonowanie ogółu leukocytów, to jedynie dzielenie je na grupy co do ich roli w organizmie, ale każdy z nich nadal jest całym niepodzielonym leukocytem. Dopiero te poszczególne rozdzielone co do roli w organizmie, ale nadal  całe, można frakcjonować w ściśle "strażnicowym" pojęciu "przydatności do użycia".

I tak z monoblastu - pełnego leukocytu SJ, może "wszamać" interferon.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia


Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline falafel

No to moment, skoro można przyjmować frakcje, bo frakcje przechodzą z matki do matki, to dlaczego nie można przyjmować leukocytów (jednego typu) skoro też przechodzą (lub są w mleku)?

Ja myślalem, że nie można przyjmować całości leukocytów, które powstają w procesie frakcjonowania. Ale jakbym wyjął np jądro, albo błonę komórkową z leukocytu to już bym mógł reszte przyjąć?


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 114
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
z matki do matki? Może z matko do dziecka? Ale mogę się mylić ;)
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline falafel

Jeśli dziecko jest dziewczynką, to z dużą dozą prawdopodobieńśtwa trzeba uznać, że z matki do (przyszłej) matki :P


Mario

  • Gość
Jeśli dziecko jest dziewczynką, to z dużą dozą prawdopodobieńśtwa trzeba uznać, że z matki do (przyszłej) matki :P

Brawo , jakoś z tego wyszedłeś " obronną ręką " :)