BYLI... OBECNI... > KWESTIE PRAWNE

ciekawe wieści z Nadarzyna :)

(1/6) > >>

Sebastian:


weterani tego i poprzedniego forum zapewne pamiętają pewnego że to tak ujmę "prawnika z Kostrzyna" który miał ochotę wysadzać Nadarzyn w powietrze... :) wszyscy się z niego pośmialiśmy i na tym się skończyło...

tym razem jednak szykuje się że to tak ujmę: zgodna z prawem, legalna, prawdziwa bomba, ale dotycząca spraw prawnych...

na sprawę natrafiono zupełnie przypadkowo przy okazji reprywatyzacji warszawskiej (aczkolwiek "z uczciwości dziennikarskiej" muszę zastrzec że Nadarzyn NIE JEST zamieszany w ustawę reprywatyzacyjną)

na razie nie mogę zdradzić zbyt wielu szczegółów, ale szykuje się precedensowa sprawa karno-skarbowa w której kierownictwo Nadarzyna może odpowiadać finansowo na grube miliony złotych a oprócz tego szykuje się druga odrębna sprawa dotycząca łamania praw pracowniczych, nie płacenia składek ZUS, zatrudniania na czarno i nie płacenia podatku dochodowego od wynagrodzeń.

na razie powiem tyle że wyroki w zawiasach są skrajnie mało prawdopodobne (gdyż spodziewam się faktycznego powędrowania za kratki kilku osób i zajęcia na rzecz skarbu państwa prywatnych majątków o wartości kilkunastu milionów złotych)

sprawa jest świeżutka, bo dopiero od przedwczoraj 1 marca 2017 weszły w życie nowe przepisy dotyczące zwalczania przestępczości podatkowej i na razie dokonano dopiero pierwszych czynności w sprawie.

oczywiście młyny sprawiedliwości mielą powoli, ale myślę że "święty Mikołaj" przyniesie ciekawe szczegóły (innymi słowami: myślę że jeszcze w grudniu tego roku będę mógł podać smakowite szczegóły a kto wie może nawet opublikować na stronie internetowej pełny protokół z kontroli skarbowej).

jak dla mnie - po prostu BOMBA!

gedeon:
Myślę, że nie jest to kolejna plotka a Sebastian wie co pisze.

M:
Uzgodniliśmy że warto temat otworzyć, ale pamiętajcie, że dopóki nie mamy konkretnych dowodów na powyższą historię to warto traktować ją z rezerwą :). Znając poszanowanie przez Świadków Jehowy przepisów i prawa jako takiego opisana sytuacja jest jak najbardziej możliwa, jednak przydałoby się więcej informacji na ten temat. Jeśli ktoś takowe posiada to prosimy o podzielenie się nimi :).

Lechita:
Zapowiada się ciekawie, oby nie stało się tak , że "cała para pójdzie w gwizdek"  ;)

HARNAŚ:
Jeszcze nikt WTS-u , przez czas ich kariery dobrze nie ugryzł . No może poza więzieniem CK na początku XX wieku, więc małe prawdopodobieństwo ujawnienia machlojek. Chociaż po stu latach może znowu jakiś areszcik? Może na własnej skórze odczują co to znaczy siedzieć , bo do tej pory to tylko radzili tak młodym braciom. Stare porzekadło mówi , że Polak potrafi . Pożyjemy ,zobaczymy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej