BYLI... OBECNI... > HISTORIA ŚWIADKÓW JEHOWY

Elektryczność wprowadzająca raj

(1/5) > >>

Roszada:
W sąsiednim wątku pisałem, że radio będzie 'wprowadzaczem' raju:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/historia-swiadkow-jehowy/gwalty-w-raju-i-moc-radja-w-krolestwie/
a tu się okazuje że i elektryczność będzie mocą Jehowy:

„Pierścień Elektryczny w Nauce i Biblii
Ziemię otaczają 3 pierścienie gazowe. Pierwszy pierścień (...) Stratosfera czyli drugi pierścień gazowy rozciąga się na wysokość 63,5 kilometra. Jest to tak zwany »pierścień elektryczny«, składający się z rozmaitych gazów. (...) Czy nie winniśmy spodziewać się, że wielki Stwórca wszechświata wszystko tak przygotował, ażeby we właściwym czasie i na naszej planecie zaprowadzić warunki doskonałe? Nauka potwierdza, że pierścień elektryczny wkrótce opadnie i że wówczas pierścień wodoru będzie dodatniej oddziaływał na Ziemię. (...) Nasza planeta niewątpliwie dozna jeszcze wielkich zmian, które są ściśle połączone ze zniesieniem starego porządku i z zaprowadzeniem porządku Złotego Wieku. Elektryczność przemieni wielką część mórz i oceanów w tlen i wodór, wskutek czego powietrze się oczyści i wreszcie stanie się doskonałem, a niebezpieczeństwo zaraźliwych chorób będzie zupełnie usunięte. Siła elektryczna, jak pokazuje nam elektro-homeopatja, metoda leczenia, wytępi wszelkie bakterje (Izajasz 65:18-19). Zrobiono spostrzeżenie, że pracownicy elektrycznych tramwajów i kolei – słowem wszyscy, którzy pracują przy działającej elektryczności, wskutek jej dodatniego wpływu nie dostają reumatyzmu. (Objawienie 21:4-5; Izajasz 35:10). (...) Podczas tej ogólnej rewolucji w przyrodzie zginą też bacyle, wobec czego mleko już nie będzie kwaśniało; ponieważ elektryczność usunie jej fermentację, wino nie będzie się fermentowało, a zatem nie będzie oszałamiało. Owoce i ziemniaki już nie będą gniły, gdyż grzybki, wywołujące gnicie, będą wytępione. (...) Co to za idealny stan!” (Złoty Wiek 15.06 1925 s. 109).


Albo Sędzia za dużo pił, albo czytał jakieś mądre rzeczy, których wcale nie zrozumiał. :)
Nie miałem już sił sprawdzać, co te wersety z Izajasza i Objawienia mówią o elektryczności i reumatyzmie. ;)
Czy Sędzia pomieszał elektryczność z gazami? :-\

Nemo:

--- Cytat: Roszada w 03 Marzec, 2017, 19:02 ---Czy Sędzia pomieszał elektryczność z gazami? :-\

--- Koniec cytatu ---
Prąd go popieścił, tak że sam puścił gazy. Czytaj ze zrozumieniem  ;) ;D
A tak na poważnie. To przytoczone przez niego wersety pasują do tego "naukowego" wywodu jak kwiatek do kożucha.

Startek:
Dziękuję bardzo ,  Ja nie chcę do takiego raju , grzybków nie będzie , bimbru nie zrobisz, nawet wina , nie mówiąc o browarku . Cóż to za życie ma być bez Lecha i Harnasia .  Chleba też nie będzie bez drożdży . Czy sędzia miał derilium gdy to pisał ? Sam nie wiem czy mam nad tym płakać Czy się śmiać . Gdyby napisali to w strażnicy na rok 2017 ,  napewno by łyknęli bo każdy bał by się komitetu .

Roszada:
Te słowa zachwytu Sędziego mnie zadziwiły:

"ponieważ elektryczność usunie jej fermentację, wino nie będzie się fermentowało, a zatem nie będzie oszałamiało".

Jak on chciał żyć?
Wszak Sędzia
„powiedział: »Prohibicja to wymysł Szatana«. (...) Niektórzy bracia bardzo ostro wystąpili przeciwko temu powiedzeniu” (Strażnica 15.11 1924 s. 339; patrz też Strażnica 01.07 1930 s. 200).

Aaa on się wybierał do nieba, a tam:

"albowiem powiadam wam: odtąd nie będę już pił z owocu winnego krzewu, aż przyjdzie królestwo Boże" Łk 22:18

Iza:

--- Cytat: Startek w 03 Marzec, 2017, 19:44 ---Dziękuję bardzo ,  Ja nie chcę do takiego raju , grzybków nie będzie , bimbru nie zrobisz, nawet wina , nie mówiąc o browarku . Cóż to za życie ma być bez Lecha i Harnasia .  Chleba też nie będzie bez drożdży . Czy sędzia miał derilium gdy to pisał ? Sam nie wiem czy mam nad tym płakać Czy się śmiać . Gdyby napisali to w strażnicy na rok 2017 ,  napewno by łyknęli bo każdy bał by się komitetu .

--- Koniec cytatu ---
Spokojnie, wino musi być. W koncu Pan Jezus powiedział, ze będzie pic owoc winnego szczepu w Kroleswtie Bożym.🤣

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej