Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Program kongresu 2017 - "Nie poddawaj się"  (Przeczytany 46537 razy)

Offline CEGŁA

Odp: Program kongresu 2017 - "Nie poddawaj się"
« Odpowiedź #135 dnia: 25 Lipiec, 2017, 02:55 »
a mnie świadkowie Jehowy ochrzcili dwukrotnie - ciekawe kto zgadnie z jakiego powodu?!

Stopa wystawała z wody czy włosy?
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Lisek

Odp: Program kongresu 2017 - "Nie poddawaj się"
« Odpowiedź #136 dnia: 25 Lipiec, 2017, 09:40 »
 A ja znam przypadek brata, który będąc zainteresowanym stwierdził, że powinien być ochrzczony. Na kongresie w sobotę usiadł w wiadomym miejscu i go ochrzczono. Zbór i inni dowiedzieli sie o tym jakiś miesiąc później - przy studium powiedział: "ale ja już jestem ochrzczony" :-)


Offline Startek

Odp: Program kongresu 2017 - "Nie poddawaj się"
« Odpowiedź #137 dnia: 25 Lipiec, 2017, 21:02 »
A ja znam przypadek brata, który będąc zainteresowanym stwierdził, że powinien być ochrzczony. Na kongresie w sobotę usiadł w wiadomym miejscu i go ochrzczono. Zbór i inni dowiedzieli sie o tym jakiś miesiąc później - przy studium powiedział: "ale ja już jestem ochrzczony" :-)
ciekawe czy uwzględnili ten jego chrzest . Bo tak bez przerobienia pytań .


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Program kongresu 2017 - "Nie poddawaj się"
« Odpowiedź #138 dnia: 25 Lipiec, 2017, 22:18 »
Trzy , pierwszego nie pamiętam , drugi to nie wiem co to było , jakaś parodia czy co  . Trzeci to był ten właściwy .

Skad wiesz, że ten trzeci to właściwy?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Lisek

Odp: Program kongresu 2017 - "Nie poddawaj się"
« Odpowiedź #139 dnia: 26 Lipiec, 2017, 00:06 »
ciekawe czy uwzględnili ten jego chrzest . Bo tak bez przerobienia pytań .

Uwzględnili. Pytania przerobiono później w czasie studium. Nie wymagano ponownej kąpieli ;)


Offline HARNAŚ

Odp: Program kongresu 2017 - "Nie poddawaj się"
« Odpowiedź #140 dnia: 26 Lipiec, 2017, 06:58 »
Ja też dwa razy do wanny wchodziłem i musiałem odczekać aż wody doleją , gdybym jako dzieciak wiedział , że tak wodę leją to nie zmoczyłbym dupska nigdy


Offline Startek

Odp: Program kongresu 2017 - "Nie poddawaj się"
« Odpowiedź #141 dnia: 26 Lipiec, 2017, 16:37 »
Ja też dwa razy do wanny wchodziłem i musiałem odczekać aż wody doleją , gdybym jako dzieciak wiedział , że tak wodę leją to nie zmoczyłbym dupska nigdy
Harnaś to przecież nie był chrzest to było tylko zanurzenie na znak że przyłączyleś się do organizacji ludzkiej  która o sobie mówi że jest kierowana duchem bożym . Tylko że ten bóg przynosi nowe światła  a imię tego boga  NIOSĄCY ŚWIATŁO .


Offline HARNAŚ

Odp: Program kongresu 2017 - "Nie poddawaj się"
« Odpowiedź #142 dnia: 26 Lipiec, 2017, 16:41 »
To był chrzest ,za młodu ale zgodny z moją wiedzą i świadomy.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Program kongresu 2017 - "Nie poddawaj się"
« Odpowiedź #143 dnia: 26 Lipiec, 2017, 17:43 »
ciekawe czy uwzględnili ten jego chrzest . Bo tak bez przerobienia pytań .
W latach 50-tych i nawet 60 chrzcili ludzi nawet bez przeprowadzenia studium biblijnego.


Offline Diotrefes

Odp: Program kongresu 2017 - "Nie poddawaj się"
« Odpowiedź #144 dnia: 26 Lipiec, 2017, 19:10 »
A ja znam przypadek brata, który będąc zainteresowanym stwierdził, że powinien być ochrzczony. Na kongresie w sobotę usiadł w wiadomym miejscu i go ochrzczono. Zbór i inni dowiedzieli sie o tym jakiś miesiąc później - przy studium powiedział: "ale ja już jestem ochrzczony" :-)

Z ktorego roku to sytuacja? :d
Pytam bo wiem, ze teraz cos takiego nie przeszloby, przed chrztem "weryfikuje sie" osobe pytaniem o imie i nazwisko i konfrontuje sie to z listą zatwierdzona przez Komitet Zgromadzenia
Jak jest jakas niescislosc to szybko wyjasnia sie daną sprawę
Takie zreszta sa wskazowki zawarte w instrukcji organizacji zgromadzen obwodowych oraz kongresow regionalnych :)


Offline P

Odp: Program kongresu 2017 - "Nie poddawaj się"
« Odpowiedź #145 dnia: 26 Lipiec, 2017, 20:23 »
Z ktorego roku to sytuacja? :d
Pytam bo wiem, ze teraz cos takiego nie przeszloby, przed chrztem "weryfikuje sie" osobe pytaniem o imie i nazwisko i konfrontuje sie to z listą zatwierdzona przez Komitet Zgromadzenia
Jak jest jakas niescislosc to szybko wyjasnia sie daną sprawę
Takie zreszta sa wskazowki zawarte w instrukcji organizacji zgromadzen obwodowych oraz kongresow regionalnych :)

Mnie nikt o to nie pytał przed chrztem
Chcesz porozmawiać? napisz: pjakprawda@interia.pl


Offline Roszada

Odp: Program kongresu 2017 - "Nie poddawaj się"
« Odpowiedź #146 dnia: 26 Lipiec, 2017, 20:28 »
W latach 50-tych i nawet 60 chrzcili ludzi nawet bez przeprowadzenia studium biblijnego.
Bo nie było podręcznika z pytaniami przed chrztem. :)

*** yb94 ss. 234-235 Polska ***
Toteż przez pewien czas utrzymywało się hasło: „Dziś zainteresowany, jutro głosiciel”. Wielu z nich nawet nie chodziło na zebrania. Doszło do tego, że liczba obecnych na Pamiątce była w roku 1959 mniejsza niż liczba głosicieli, która w marcu tegoż roku wyniosła 84 061. Taka sytuacja z łatwością mogła osłabić duchową prężność organizacji (1 Kor. 3:5-7).

To była polska kreatywna księgowość. ;D


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Program kongresu 2017 - "Nie poddawaj się"
« Odpowiedź #147 dnia: 26 Lipiec, 2017, 20:31 »
Mnie nikt o to nie pytał przed chrztem

Mnie też nie. Myślę, że na stadionie bywa zamieszanie i nawet dziś by przeszło.


Offline P

Odp: Program kongresu 2017 - "Nie poddawaj się"
« Odpowiedź #148 dnia: 26 Lipiec, 2017, 20:32 »
Z tym, że ja na Sali Zgromadzeń byłem chrzczony
Chcesz porozmawiać? napisz: pjakprawda@interia.pl


Offline Ariana

Odp: Program kongresu 2017 - "Nie poddawaj się"
« Odpowiedź #149 dnia: 26 Lipiec, 2017, 21:00 »
Mnie tez nikt nie pytal... tylko ze wtedy kiedy ja bralam chrzest-bylo nas kilka osob. Bralam chrzest na sali krolestwa w wannie ukrytej po podloga.